Anušauskas Šimonytė

Šimonytė: pagrindo reikalauti Anušausko politinės atsakomybės šiuo metu nėra

(2)

Generalinei prokuratūrai pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl Arvydo Anušausko galimai paviešintos riboto naudojimo informacijos, premjerė Ingrida Šimonytė tikina nematanti pagrindo reikalauti krašto apsaugos ministro politinės atsakomybės.

„Generalinės prokuratūros sprendimą vertinu kaip nepriklausomos institucijos sprendimą, kurį ji priėmė, kaip pati ir pranešė, siekdama objektyviai ir išsamiai išnagrinėti situaciją“, – Eltai perduotame komentare teigia I. Šimonytė.

„Toks sprendimas nereiškia jokios konkrečios šio tyrimo baigties ir išvados, todėl ir pagrindo reikalauti politinės ministro atsakomybės šiuo metu, mano nuomone, nėra“, – akcentuoja ji.

ELTA primena, kad pirmadienį Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl krašto apsaugos ministro A. Anušausko paskelbtos informacijos. Toks sprendimas priimtas po Seimo narės Agnės Širinskienės kreipimosi dėl galimo tarnybos paslapties atskleidimo.

Po pastarojo VGT posėdžio krašto apsaugos ministras užsiminė, jog artimiausiu metu bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gamintojais dėl tankų įsigijimo. Vėliau ministras pateikė daugiau informacijos apie šį sprendimą savo „Facebook“ paskyroje, nurodydamas detalesnius skirtingų tankų vertinimo aspektus.

Dėl viešų pareiškimų politikas sulaukė aštrios kritikos. VGT vadovaujantis prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad krašto apsaugos ministras paskelbė riboto naudojimo informaciją, kurios sutarta neviešinti.

Savo ruožtu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis paprašė ministro pasisakymus įvertinti Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją.

Vis tik Krašto apsaugos ministerija (KAM) teigia, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie vokiškų tankų pirkimą nebuvo slapta. Tą kartoja ir pats ministras, tačiau paaiškinti, kodėl skiriasi jo ir šalies vadovo pozicijos nesiima.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder