Stačiatikiai pasipiktino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasisakymu, kad Kalėdų šventėje jie nepageidaujami

(3)

Lietuvos stačiatikių bažnyčia pasipiktino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasisakymu, kad jų dvasininkai nepageidaujami Kalėdų šventėje, kurioje sveikins iš Ukrainos atvykęs stačiatikių kunigas.

Stačiatikių bažnyčios išplatintame pareiškime pažymima, kad susirinkusius sostinės aikštėje asmenis sveikins ne vietos dvasininkas, kaip buvo anksčiau, o „didžiosios daugumos Stačiatikių Bažnyčių nepripažintos Ukrainos Stačiatikių Bažnyčios atstovas“.

„Lietuvos Stačiatikių arkivyskupija laiko tai itin nedraugišku žingsniu Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių bendruomenės atžvilgiu ir reiškia gilų apgailestavimą dėl dar vieno nesantaiką tarp skirtingų tautų ir skirtingą religiją išpažįstančių asmenų kurstančio pono Šimašiaus pasisakymo“, – sakoma penktadienį išplatintame pareiškime.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius penktadienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad šeštadienį, per stačiatikių Kalėdas, prieš demontuojant kalėdinę eglutę Katedros aikštėje sostinėje sveikinimo kalbą sakys ir iš Ukrainos atvykęs stačiatikių kunigas.

„Tie stačiatikių kunigai, kurie net gyvendami laisvoje Lietuvoje paklūsta Kremliaus agresiją laiminančiam Maskvos blogio vyskupui Kirilui, į renginį, be abejo, nekviečiami ir nepageidaujami“, – pareiškė meras.

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, dalis dabar jau buvusių Lietuvos stačiatikių dvasininkų inicijavo Lietuvos stačiatikių atsiskyrimą nuo Maskvos patriarchato ir prašo Konstantinopolio patriarcho leisti Lietuvoje atkurti kanoninį pavaldumą jam. Taip norima atsiskirti nuo karą palaikančio Maskvos patriarcho Kirilo.

Dėl to Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių bažnyčios metropolitas Inokentijus birželio pabaigoje iš kunigystės luomo pašalino keturis dvasininkus. Jie pripažinti padarę kanoninius nusikaltimus.

Gruodžio pabaigoje Vilniuje vykęs visuotinis Lietuvos stačiatikių bažnyčios susirinkimas pasmerkė karą Ukrainoje ir priėmė sprendimą pagreitinti procesą dėl didesnės nepriklausomybės nuo Maskvos patriarchato.

Šiuo metu Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui. Savavaldės bažnyčios statusą turi tik trys stačiatikių bažnyčios, esančios kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje: Estijos, Latvijos ir Moldovos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder