Tarybos posėdis Palangoje – nuo "bačkalipių“ iki "politinio cirko“

Antradienį, paskutinę gegužės mėnesio dieną, Palangos tarybos nariai, po dviejų metų pertraukos, pagaliau susitiko gyvame tarybos posėdyje. Devintojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos 39–ajame posėdyje virė rimtos diskusijos, aptarti svarbūs miestui klausimai.

Kyla kainos

Geriausia šio Tarybos posėdžio žinia, kad UAB ,,Palangos vandenys“ planuoja investuoti į plėtrą 3,5 mln Eur. nuotekų tinklų ir siurblinių plėtrai.

Blogiausia – kyla kultūros, sporto įstaigų paslaugų, automobilių parkavimo, renginių vietos nuomos kainos.

Archyvų nuotr.

Svetlaną Grigorian papiktino tai, jog Palangos sporto centro teikiamų paslaugų įkainių nustatyme ir sporto bazių naudojimo tvarkos apraše trūksta aiškumo, informacijos tvirtinamos kainoms palyginti, neseniai įvykęs konkursas į direktoriaus pareigas, vadovas dar nėra patvirtintas, todėl ji siūlė atidėti 22 klausimo svarstymą mėnesiui.

Politikę domina ir tai, kaip privatūs sporto klubai įsigyja paslaugas iš Palangos sporto centro, nes pateikiami l.e. direktoriaus pareigas einančio  Arūno Maciaus atsakymai reikiamos informacijos Tarybos narei nesuteikia.

 "Bačkalipiai

Eugenijui Simučiui reiškiant susirūpinimą sovietiniu paveldu, karu Ukrainoje, vestibiulyje pasigirdo keisti moters riksmai.

Palangiškė bandė išrėkti susikaupusias nuoskaudas, nepasitenkinimą gyvenimu ir aplinka.

Išėjus išsiaiškinti, kas vyksta, pamatėme, kad  keista moteris mojavo rankomis, reiškė susikaupusią agresiją keiksmais ir šauksmais.

Jai buvo teikiama specialistų pagalba.

Diskutuojant apie Ukrainos aukų atminimo instaliaciją bei sovietinio paveldo paminklą Palangoje, meras ir Eugenijus Simutis, aiškinosi, kas yra politikai, o kas "bačkalipiai“, diskusiją galite stebėti posėdžio transliacijoje.

Biblioteka niekur nedings? 

Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė teiravosi, kodėl skubama parduoti ,,Eldijos“ pastatą, kur bus panaudoti už jį gauti pinigai?

Koks likimas laukia bibliotekos?

Meras akcentavo, kad būtent šis pastatas, dar 2020 metų Tarybos sprendimu yra įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą, dėl šio pastato įvykę teismai su "Kuršių“ bendruomene yra laimėti Savivaldybės.

Anot Palangos mero Šarūno Vaitkaus, išlaikyti seną pastatą Savivaldybei yra labai brangu, o jo rekonstrukcija reikalauja 5 milijonų Eurų.

Buvo kreiptasi į ministeriją, deja, visi pasiūlymai buvo atmesti, dėl nepagrįstų kaštų.

O pinigai, pardavus šį pastatą, liktų Savivaldybės biudžete, jie niekur nedingtų.

Šiuo metu statomas Šventosios uostas, yra poreikis rekonstruoti bendruomenės namus.

Savivaldybės biudžeto pinigai naudojami visuomenės reikmėms, nepanaudoti grįžta į biudžetą.

Meras akcentavo, kad visuomenei duotas  pažadas rekonstruoti seniūnijos pastatą, bendruomenės namus bus išlaikytas, čia galės veikti ir biblioteka. Jis užtikrino, kad ,,Eldijos“ pastate veikusi biblioteka niekur nedings, bus surasti sprendimai.

Svarstant Palangos turizmo informacijos paslaugas, tarybos narys Darius Kubilius reiškė susirūpinimą dėl ekskursijų, turizmo informacijos stokos ir paslaugų trūkumo Šventojoje.

Kyla vietinė rinkliava už naudojimąsi Palangos miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra, brangsta mėnesinis mokestis už automobilių parkavimą. Opozicijos siūlymai mažinti kainas, valdančiosios daugumos, atmesti.

Politinis cirkas?

Daugiausia diskusijų sukėlė pakilęs nuomos koeficientas  renginių vietoje žemės sklype Vytauto gatvėje, vadinamojoje Žiemos aikštėje. Eugenijus Simutis teiravosi, ar šis padidėjęs koeficientas neišvarys kokybiškų renginių iš šios aikštės?

O gal tendencingai siekiama nesudaryti konkurencijos Palangos koncertų salei? Ženklus nuomos kainų kėlimas šokiravo ir tarybos narę Svetlaną Grigorian.

Opozicijos narei įvairių minčių sukėlė ir tai, kad Tarybos sprendimo projektą komentuoja Taryboje, didžiausi šioje aikštėje vykstančių privačių renginių konkurentai, Palangos koncertų salės vadovė. Jos nuomone visa tai panašu, į politinį cirką.

"Be galo gėda, kad imamasi tokių sprendimų, nejau trijų dienų šunų paroda žolyne, priėmus šį sprendimą, teks mokėti daugiau nei 10 000 Eur?..

Ateina konkurentai į tarybą ir aiškina, kad viskas su šiuo sprendimu gerai?“ –  šypsojosi  E. Simutis.

Padiskutavę ir priėmę sprendimus, Palangos miesto tarybos nariai, džiaugėsi, kad pagaliau, po dviejų metų pertraukos,  galėjo pasimatyti gyvai, nors kandžių replikų vienas kitam nestokojo, tačiau bendras darbas Palangos miesto labui įvyko, priimti net 22 sprendimai.

Archyvų nuotr.

musuzinios.lt

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder