Tėvai žvalgosi pigesnių dėvėtų uniformų, nes nežino, ar vaikai šiemet jas vilkės

Artėjant mokslo metų pradžiai, dauguma tėvų susiduria su problema - praeitam rugsėjui pirktos, tačiau dėl karantino taip ir nevilkėtos mokyklinės uniformos vaikams per mažos. Mokinių tėvai teigia bijantys vėl siūti uniformą pagal užsakymą ir mokėti gana didelius pinigus nežinodami, ar vėl vaikams neteks grįžti prie nuotolinio mokymosi.

„Tikrai nežinau, kaip elgtis. Išgirdę, kad vaikai nuo rugsėjo mėnesio grįžta į klases, suskubom matuotis uniformą. Kadangi ši jau per ankšta - reikia naujos, tačiau jos tikrai nėra pigios, ir nuoširdžiai bijome, kad nepasikartotų praėjusių metų scenarijus, kai drabužis taip ir liko nedėvėtas.

Šiais metais svarstome apie didesnės uniformos perpirkimą iš kito mokinio, kuris lygiai taip, kaip ir mano sūnus, praeitais mokslo metais uniformos nė nedėvėjo",- sakė Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos mokinio mama Agnė.

Klaipėdos Gedminų progimnazijos moksleivės tėtis teigia ketinantis pirkti naują uniformą dukrai, nors ir nėra tikras, ar mokinė turės galimybę ją vilkėti visus ateinančius mokslo metus.

"Na ir kas, kad situacija dėl koronaviruso pandemijos vis dar išlieka neprognozuojama, neaiški. Nemanau, kad dėl to mano dukra turėtų lankyti mokyklą nešiodama išaugtą uniformą arba nusižengti mokyklos taisyklėms ir visai jos nevilkėti.

Daug kas iš pažįstamų tėvų svarstė pirkti vaikams jau dėvėtas uniformas. Aš žinau, jog daugelis vaikų apskritai nemėgsta mokyklos uniformų, todėl manau, kad vaikui ir pačiam būtų kur kas maloniau dėvėti naują drabužį, nors tėvams jis kainuoja daugiau", - sakė šeštos klasės moksleivės tėtis Paulius.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teigimu, planuojama, kad visi mokiniai nuo rugsėjo 1-osios grįžta į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu, tačiau mokyklos turės užtikrinti srautų valdymą bei saugų atstumą tarp mokinių.

Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Astos Dirgėlienės, ministerijos pozicija tokia, kad nuotolinis mokymas galėtų vykti tik tais atvejais, jei epidemiologinė situacija smarkiai suprastėtų dėl koronaviruso protrūkio ugdymo įstaigoje, dėl kurio izoliuotis tektų visai klasei ar net mokyklai.

Tokiu atveju šie moksleiviai kurį laiką mokytųsi nuotoliniu būdu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder