Triukšmingam jaunimui Kretingoje nėra kur susiburti
Rotušės aikštė – vienintelė susibūrimo vieta
Gyventojai gana tiksliai žino, kad jaunimas miesto centre renkasi apie 22 val., o išsiskirsto apie 2 val. nakties.
Jaunimo grupelė, leidžianti laiką Rotušės aikštėje, pasidalino, kad darbo dieną jauni žmonės čia būna trumpiau, savaitgaliais – ilgiau, viskas priklauso nuo to, ar yra ką veikti.
O veikia jie čia daug ką: bendrauja, klausosi muzikos, kartais surengia nedideles lenktynes.
Besišnekučiuojant su jaunimo grupele, prie jos vis privažiuoja nauji automobiliai, iš kurių išlipę jaunuoliai nesivaržydami sveikinasi ir juokauja.
Rotušės aikštė susirinkusiems jaunuoliams yra ir gera susipažinimo vieta, čia sužino ir vienas kito vairavimo stilių.
Pavyzdžiui, daugelis laikosi tradicijos įvažiavus į centre esančią automobilių stovėjimo aikštelę, apvažiuoti ratą ir tik tada sustoti.
„Tai yra vadinamasis garbės ratas“, – per įvažiuojančios motociklų kolonos garsus vos girdimai šmaikštavo 21-erių metų Gabrielė Deimontaitė.
Jaunuoliai miesto centre renkasi ne dėl to, kad jiems ši vieta nepakeičiama, o dėl to, kad kitos, jų teigimu, nėra.
„Kai užsidaro vienas barų, po miestą pradeda vaikščioti išgėrę žmonės, ir būna, kad jie krečia įvairias nesąmones.
Todėl mums nėra labai malonu žinant, kad gali nubrėžti mašiną ar dar ką padaryti“, – pasakojo 22-ejų metų Laurynas Žukauskas, akcentuodamas, kad ne visada Rotušės aikštė yra geriausia vieta susiburti.
Ant motociklų susėdę jaunuoliai pasakojo, kad kita jų pamėgta vieta yra stovėjimo aikštelė prie Dvaro parko I tvenkinio.
Greta šio tvenkinio gyvenantys žmonės irgi patiria ilgametę triukšmo problemą dėl besibūriuojančių jaunuolių.
Tačiau ir jaunimui, jų tikinimu, ten nėra smagu, nes pravažiuojanti policija dažnai primena būti tyliai, o jiems norėtųsi „pagazuoti“.
Gargždai problemą išsprendė
„Motoroleriai, kaip ir kitos transporto priemonės, turi teisę važiuoti miesto centre“, – teigė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, vėliau pridurdamas, kad, deja, nebūtinai visos jos yra techniškai tvarkingos.
Viršininkas teigė, kad, pastebėję įsismarkavusį triukšmautoją, gyventojai gali padėti policijai: „Reikia stengtis nufotografuoti taip, kad matytųsi transporto priemonės numeris.
Pranešant apie garsą, reikėtų įvardinti transporto priemonės spalvą.
Tai padaryti galima ir svetainėje epolicija.lt.“ A. Pužauskas sakė, kad jaunuolius dažniausiai užtenka įspėti ir papildomų baudų jiems neskiria.
Gargžduose jaunimas vakarais mėgdavo palakstyti motoroleriais pagrindinėmis miesto gatvėmis. „Be policijos nebuvo apsieita, bet mes nukreipėme jaunuolius į sporto klubus.
Gargžduose yra automobilių bei motociklų sporto klubų, kurie žvyrų karjeruose įsirengė trasas. Jose ir keturračiais, ir visokiais motoroleriais galima pasiausti“, – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.
Pašnekovė teigė, kad pinigų Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė tiems, kurie parodė iniciatyvą spręsti problemą: „Per projektines veiklas mes finansuojame sporto klubus, jie įsirengia sau trasas ir kartu jaunimą užima.“
Rotušės aikštėje su automobiliais ir motociklais susiburti mėgstantys jaunuoliai tikino, kad, atsiradus kitai tinkamai vietai, jie iš centro išsikraustytų. Kol kas apie tai nėra diskutuojama.
Ar paseks kaimynų pavyzdžiu?
L. Žukauskas mano, kad Rotušės aikštėje jaunuoliams rinktis nebereikėtų, jei Kretingoje atidarytų specialiai motorizuotam jaunimui susiburti skirtą vietą: „Tokios vietos reikia, nes Rotušės aikštėje yra triukšmo apribojimai, gyvenamieji namai šalia, negali nieko garsiau daryti, nes prisistato policija ir primena apie apribojimus.“
„Labai reikėtų aikštelės, bent jau mažos, kaip ši, miesto centre, tada jau būtų galima surengti vadinamojo „driftinimo“ arba slalomo varžybas“, – teigė dvidešimtmetis Gražvydas Gružininkas.
Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė prisiminė, kad Savivaldybėje buvo užvirusios diskusijos dėl poreikio įrengti jaunimui skirtą aikštelę, tačiau neatradus vietos, diskusijos nutilo.
„Mums reikėtų paties jaunimo iniciatyvos, nes kas geriau už jaunimą žino, ko jam reikia?
Jei jaunimas rodytų norą, tai sėstume prie stalo ir šnekėtume, o po to, jei būtų įmanoma, siektume įgyvendinti.
Galima būtų pagalvoti apie legalių lenktynių ar panašių renginių organizavimą. Bet vieta turėtų būti atokesnė, juk tokiems renginiams trasa turi būti tam tikro ilgio, maža teritorija netinka“, – kalbėjo V. Jakumienė.
Ji patikino, kad Savivaldybė yra pasirengusi ieškoti lėšų: „Pinigų visada viskam neužteks, bet mes turime išsigryninti prioritetus ir suprasti, kiek ši problema yra aktuali jaunimui, o ir miesto centro gyventojams.“
Rašyti komentarą