Valdžia minties apie pagalvės mokestį Klaipėdoje kol kas kratosi

Artėjant vasaros sezonui Klaipėdoje ir vėl imta kalbėti apie pagalvės mokestį. Kituose dviejuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje ir Kaune – ši rinkliava galioja, o uostamiestyje ji kol kas dar nėra įvesta., - skelbia portalas LRT.lt. 

Vis dėlto miesto valdžia užtikrina – dabar kalbėti apie naują rinkliavą yra netinkamas metas.

„Tai tikrai nėra nauja tema. Ji jau svarstoma keletą metų. Žinia, Vilniuje ir Kaune bei visiems kitiems reikėjo ne tik pasirengimo, kad šis mokestis atsirastų, bet ir pereinamojo laikotarpio.

Todėl po truputį ta mintis ir idėja vėl atgaivinama, nes turbūt suvokiama, kad tai toks garantuotas finansinis šaltinis, kuris galėtų būti skirtas būtent Klaipėdos miesto rinkodarai“, – teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Archyvų nuotr.

Romena Savickienė / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Šis klausimas neseniai paliestas ir Klaipėdos savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio metu.

Akcentuojama, kad dėl pandemijos smarkiai nukentėjo turizmo sektorius, tad siekiant pritraukti svečius į Klaipėdą ir visą Lietuvą teks nemenkai pasistengti.

„Dabar už kiekvieną turistą kovos turbūt visas pasaulis. Tai reikia galvoti apie tai, kad rinkodarinių priemonių, traukos priemonių tikrai reikės ir tas mokestis galėtų pagelbėti“, – pastebėjo R. Savickienė.

Archyvų nuotr.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras

Klaipėda šiuo metu atskiro biudžeto būtent miesto rinkodarai, anot R. Savickienės, nėra numačiusi, tam tikras priemones įgyvendina tik kai kurios įstaigos.

2019 m. duomenimis, kai žmonių kelionių ritmo dar nediktavo COVID-19 pandemija, apgyvendinimo įstaigose buvo nupirkta apie 400 tūkst. nakvynių.

Iš šio skaičiaus atėmus dalį galbūt apsistojusių žmonių, kuriems pagalvės mokestis nėra taikomas, skaičiuojama, kad per metus būtų galima surinkti apie 200 tūkst. eurų.

Manoma, kad pagalvės mokestis neturėtų būti didesnis nei 1 euras. Tokia rinkliava galioja ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir Palangoje, Birštone, Druskininkuose.

Archyvų nuotr.

Viešbutis.

Vis dėlto panašu, kad bent jau artimiausiu metu nauja rinkliava Klaipėdoje neatsiras – miesto valdžia naujų rinkliavų įvesti neketina.

„Dėl pagalvės mokesčio diskusija vyko labai seniai, bet prasidėjus pandemijai, turizmo sektorius patyrė didžiulį finansinį smūgį, matome, kad ten situacija yra pati sunkiausia – žmonių atleidimai, finansiniai rezultatai prasčiausi, tai tos visos diskusijos buvo iki pandemijos. Dabar nieko panašaus savivaldybės administracijoje nevyksta“, – patikino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Archyvų nuotr.

Jo teigimu, diskutuoti bus galima kai po pandemijos atsities turizmo sektorius, dabar tam – netinkamas laikas, - rašo portalas LRT.lt .

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder