VRK neleido Lietuvos regionų partijai varžytis Klaipėdos ir Kauno savivaldos rinkimuose: nesurinko reikiamo parašų skaičiaus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apsisprendė neregistruoti Lietuvos regionų partijos rinkiminių sąrašų Kauno ir Klaipėdos savivaldos rinkimuose, nes partijai šiuose miestuose nepavyko surinkti reikiamo parašų skaičiaus.

Reikiamo skaičiaus Kauno bei Klaipėdos savivaldybėse nepavyko surinkti Lietuvos regionų partijai. Reikalaujamo parašų skaičiaus nepavyko surinkti ir partijos Kaune keliamai kandidatei į merus Salvijai Buzelienei bei Klaipėdos mieste keliamai kandidatei Gintarei Sakalauskaitei. Taip pat parašų nesurinko ir Šiaulių miesto savivaldybėje į mero postą savarankiškai kandidatuojanti Irma Gajauskaitė.

Klaipėdos miesto rinkimų komisija, tikrindama parašus, rado nemažą skaičių negaliojančių parašų, todėl tikrinimą nutraukė ir atsiuntė VRK teikimą partijos sąrašo savivaldybėje neregistruoti.

Lietuvos regionų partija dėl šio sprendimo kreipėsi į VRK ir Klaipėdos miesto rinkimų komisiją teigdama, kad komisija neteisingai negaliojančiais pripažino du parašus. Partija kreipimesi pateikė ir 9 asmenų prisipažinimus suklydus darant įrašą rinkėjų prašų rinkimo lapuose. Buvo prašoma patenkinti šių 9 rinkėjų parašus. Visgi, šiuos prašymus VRK atmetė.

„Iš partijos pusės nėra atsakinga kaltinti komisijos pirmininką toje situacijoje, kur yra visos savivaldybės rinkimų komisijos sprendimas bendru sutarimu perskaičiuoti. Nėra teisinga prašyti taisyti parašus, ir toks kabinimasis už šiaudo yra tiesiog nepriimtinas“, – posėdžio metu sakė VRK narys Maksimas Reznikovas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder