Agnė Bilotaitė

VRM: grėsmių lygis Lietuvoje išlieka nepakitęs, Rusijos piliečių atvykimui apribojimai išlieka

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vadovaujamas Nepaprastosios padėties valdymo koordinavimo komitetas apsvarstęs galimas Rusijoje paskelbtos dalinės mobilizacijos pasekmes konstatavo, kad tiesioginis grėsmės lygis Lietuvai dėl to nepakito ir šiuo metu nėra jokios būtinybės imtis papildomų saugumo priemonių.

Sustiprintas tik už šalies gyventojų saugumą atsakingų tarnybų budrumo lygis. Taip pat išlieka sustiprinta sienos su Rusija ir Baltarusija kontrolė. 

Nesikeis nei vizų išdavimo Rusijos piliečiams, nei jų patekimo į Lietuvą tvarka. Ir toliau į Lietuvą bus įleidžiami tik Vyriausybės patvirtintus kriterijus atitinkantys Rusijos piliečiai.

Dalinė mobilizacija nėra automatinis pagrindas suteikti Rusijos piliečiams prieglobstį. Kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai, siekiant išvengti grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui ir išlaikyti duris atviras pilietinės visuomenės bei opozicijos atstovams. Toliau vyksta reguliarios konsultacijos su regioniniai partneriais ir ES lygiu dėl reagavimo būdų.

Nepaprastosios padėties valdymo koordinavimo komitete dalyvauja VRM, KAM, URM, SAM, SADM, Vyriausybės kanceliarijos, saugumo ir teisėsaugos tarnybų atstovai.

V. Putinas pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų paskelbė dalinę mobilizaciją, perspėdamas Vakarus, kad jei jie ir toliau tęs, pasak jo, „branduolinį šantažą“, Maskva atsakys visu savo didžiuliu arsenalu.

Sidebar placeholder