7 patarimai, kaip išsivaduoti nuo neigiamų minčių (1)

Įsivaizduokite, kad pagalvojote apie kažką negero. Tai gali būti bet kas: problemos darbe, seni prisiminimai, būsimas vizitas pas gydytoją. Galvoje paskui vieną žaibišką mintį kaipmat išsirikiuoja visa virtinė kitų. Ir štai jus jau įtraukė neigiamos mąstysenos srautas. Kaip su tuo kovoti?

Diena prasidėjo puikiai, tačiau staiga atsitiko kažkas netikėto arba nemalonaus, ir jus akimirksniu įsuka neigiamų minčių verpetas. Viena neigiama mintis gimdo kitą – susidaro domino efektas. Ir jums dar nespėjus susivokti, savijauta pablogėja.

Viena negera mintis nepadarys didelės žalos. Tačiau negatyvios mintys pradeda veikti mus, kai mes fokusuojamės į jas, patenkame į neigiamo mąstymo spąstus.

Kaip sustabdyti nesibaigiantį neigiamų minčių srautą?

Štai keli metodai, kuriuos galima pritaikyti.

Organizatorių nuotr.

Rankinis stabdis© Pixabay.com

1. Pasinaudokite rankiniu stabdžiu.

Kai pagaunate save, kad patekote į neigiamo mąstymo srautą, reikia mintyse patraukti į save rankinį stabdį ir sustoti. Pirmais kartais prireiks šiek tiek pastangų, kad priverstumėte savo smegenis persijungti, bet vėliau tai galėsite daryti automatiškai.

Patrukite mintyse rankinį stabdį, ženkite žingsnį atgal, porą kartų giliai įkvėpkite ir tada ramiai iš naujo įvertinkite situaciją.

2. Nukreipkite savo dėmesį kitur

Kai tik sustabdysite savo neigiamų minčių srautą, nukreipkite dėmesį į ką nors kitą. Galite pabėgioti, paklausyti muzikos, pagaminti mėgstamą patiekalą ar užsiimti bet kuo, kas atitrauktų jus nuo rūpesčio ar incidento, iššaukusio neigiamų minčių srautą.

Organizatorių nuotr.

Stebėjimas© Pixabay.com

3. Stebėkite nevertindami

Kai patenkame į neigiamų minčių srautą, tampame griežčiausiais kritikais savo atžvilgiu. „Kaip aš galėjo to nenumatyti? Koks aš kvailys! Kaip galėjau tai apsirikti? Kodėl darau tokias klaidas?“

Kitą kartą, kai pajusite, kad save negailestingai kritikuojate ir smerkiate, pabandykite tapti stebėtoju. Atsitraukite nuo savo minčių ir stebėkite jas per atstumą. Kai per giliai panyrame į situaciją, nepastebime, kokios kvailos mūsų mintys.

4. Nustatykite dėsningumus

Kai pradėsite stebėti savo mintis nevertindami, pasistenkite pastebėti dėsningumus. Ar yra joms bendras įjungimo mygtukas, kuris paleidžia negatyvaus mąstymo srautą? Kai surasite jį, nesustokite, kapstykitės giliau, kad nustatytumėte priežastis ir emocijas, kurios slepiasi už jo.

Ar yra neišspręstų problemų, nuo kurių stengiatės pabėgti? Užuot kovoję su simptomais, pabandykite atsikratyti pirminės priežasties.

Organizatorių nuotr.

Sprendimai © Pixabay.com

5. Prieš priimdami patikrinkite

Jūs jau supratote, kad mintys gali būti apgaulingos. Kitą kartą, kai pasijusite nešami neigiamų minčių srauto, padarykite pauzę ir patikrinkite faktus.

Paklauskite savęs, ar tikrai taip yra iš tikrųjų. Ar buvo atvejų, kai jūs galvojote priešingai? Ar yra ribojančių įsitikinimų, kurie sukelia tokias mintis? Būtinai patikrinkite savo mintis, prieš priimdami jas kaip neginčijamą faktą.

6. Aktyvus permąstymas

Kuo dažniau suvokiate, kad patenkate į neigiamų minčių spąstus, tuo aiškesni tampa mąstymo šablonai, kurie tempia jus žemyn. Performuokite neigiamas mintis taip, kad jos taptų labiau pozityvios ir įkvepiančios.

Organizatorių nuotr.

Energingumas © Unsplash.com

7. Veikite, o ne svarstykite

Judėjimo į priekį paslaptis yra pradėti veikti, užuot nuolat svarsčius apie tai, kas įvyko, aks turėjo įvykti arba įvyks. Ženkite pirmą žingsnį.

Veiksmas sunaikina netinkamas mintis ir įsitikinimus dėl dviejų priežasčių, rašo portalas Muz4m.net.. Pirma, kai veikiate, lieka mažiau laiko apmąstymams, vertinimams. Antra, kai veikiate atitinkamai pagal tai, kokie norėtumėte būti, jūsų veiksmai įrodo, kad galite, ir išstumia neigiamas iškreiptas mintis.

Pabaigos žodis

Kiekvieną kartą, kai pagaunate save, kad pakliuvote į neigiamų minčių srautą, sąmoningai sugrįžkite į dabarties momentą. Stebėkite mintis iš šalies, per atstumą. Prisiminkite, kad jūs esate kur kas daugiau už jūsų mintis ir jausmus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder