21-ąjį kartą išdalinti ŽENIA apdovanojimai Klaipėdos žurnalistams

Penktadienio vakarą jau 21-ąjį kartą Klaipėdos žurnalistų bendruomenė rinkosi į ŽENIA ceremoniją - žurnalisto entuziasto nepriklausomo informatoriaus apdovanojimus. Tradiciniame renginyje, dėl karantino iš pavasario perkeltame į rudenį, buvo dar daugiau nominacijų ir apdovanojimų nei praėjusiais metais.

Lietuvos žurnalistų sąjungos Klaipėdos apskrities skyriaus organizuojamoje šventėje, kurios dalyviams šiemet buvo privalomas galimybių pasas, tradiciškai teikiami apdovanojimai per praėjusius metus labiausiai pasižymėjusiems uostamiesčio žiniasklaidos atstovams.

Kandidatus nominacijoms teikia patys žurnalistai, o balsavimas taip pat vyksta demokratiniu principu – stojantis į gyvą eilę už nominantų nugarų. Kieno palaikymo būrys gausiausias, tam ir įteikiamas apdovanojimas.

„Metų atradimo“ nominacijoje, nuo kurios buvo pradėti apdovanojimai, nugalėjo „Vakarų ekspreso“ žurnalistė Gražina Juodytė už atrastą naują žurnalistiką pro langą. Gauti „Metų atradimo“ apdovanojimą taip pat pretendavo „Vakarų ekspreso“ žurnalistė Jurga Petronytė, radijo stoties „Laluna“ žinių redaktorius Rokas Drukteinis, portalo „Atvira Klaipėda“ redaktorius Martynas Vainorius ir TV3 žinių žurnalistas Vitalijus Čiapas.

Beje, balsuojant šioje nominacijoje pirmą kartą ŽENIA istorijoje buvo lygiosios – pakartoti balsavimą teko net du kartus.

„Metų praradimo“ statulėle už žurnalistų bendruomenei skausmingą veiksmą įvertinta Dovilė Ringis, palikusi Uosto direkcijos atstovės spaudai pareigas. Šioje nominacijoje taip pat pretendavo buvusi dienraščio „Klaipėda“ redaktoriaus pavaduotoja Evelina Zenkutė ir buvusi radijo stoties „Laluna“ žinių redaktorė Kira Čekanova.

„Metų skrydžio“ apdovanojimas už staigiausią kilimą karjeros laiptais atiteko LRT radijo žurnalistui Pauliui Selezniovui. Balsavime jis įveikė „Vakarų ekspreso“ žurnalistą Edgarą Valecką, portalo VE.lt administratorių Viktorą Kesminą ir „Lietuvos ryto TV“ reporterę Elvyrą Sakalauskaitę-Laukevičienę.

„Metų praskridimą“ simbolizuojanti antis „nutūpė“ buvusio dienraščio „Klaipėda“ žurnalisto Česlovo Kavarzos rankose. Šiam ironiškam apdovanojimui už padarytas klaidas darbe ar nesusipratimus taip pat buvo nominuota LNK žinių tarnybos komanda ir portalo „Atvira Klaipėda“ redaktorius Martynas Vainorius.

Garbingiausias ir laukiamiausias - „Metų knyslio“ apdovanojimas už rezonansinius reportažus ar straipsnius. Šiais metais į jį pretendavo „Vakarų ekspreso“ žurnalistas Denisas Nikitenka už „įgimtą ir neblėstantį polinkį knistis po praeitį“, portalo „Atvira Klaipėda“ žurnalistė Virginija Spurytė, „pirmoji nugirdusi džiazines improvizacijas Klaipėdos kultūros įstaigų vadovų konkursuose“, radijo stoties „Laluna“ reporteris Žydrūnas Naujokas už „demaskuotą slaptą politikų puotą restorane per patį karantino įkarštį“ ir dienraščio „Klaipėda“ žurnalistė Asta Aleksėjūnaitė už „paviešintą aplinkosaugos departamento direktorės pajūrinį „selfiuką“, kuris jai kainavo „postuką“. Kolegų sprendimu, metų „knysliu“ išrinktas Ž. Naujokas.

Buvo įteikta ir daugiau apdovanojimų, kai kurie – pirmą kartą.

Praėjusiais metais įsteigtu Ferdinando Kelkio medaliu įvertintas kultūrologas, žurnalistas, medijų specialistas Kęstutis Meškys už visai neseniai pristatytą filmą „Anikė. Meilės istorija“. K. Meškys buvo šio filmo idėjos autorius ir prodiuseris.

Nauja nominacija „Garbės ŽENIA“ įteikta 30 metų apie Klaipėdą „Lietuvos ryte“ rašančiam Gediminui Pilaičiui.

Nominacija „Ačiū“ už pagalbą žurnalistams atiteko Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atstovei spaudai Žanetai Skersytei.

„Metų akies“ apdovanojimas, įsteigtas spaustuvininko Sauliaus Jokužio, skiriamas fotografui, operatoriui ar žurnalistui, pasižymėjusiam fiksuojant vaizdus, šiais metais įteiktas „Vakarų ekspreso“ žurnalistui Pauliui Matulevičiui, atrandančiam savo talentą ne tik rašyti, bet ir fotografuoti.

Specialų prizą tradiciškai įteikė ir Uosto direkcija, apdovanojusi daugiausiai apie uostą reportažų rengusią žiniasklaidos priemonę/žurnalistą. Šiemet apdovanoti TV3 televizijos atstovai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder