5 puikūs patarimai, kaip gyventi tvariai vasaros metu

Būkite laimingi ir mėgaukitės planetai palankiomis idėjomis, kad pagerintumėte vasaros atsiminimus ir akimirkas.

Tvarus gyvenimo būdas švelniai žengia į gamtos išteklius ir vadovaujasi permąstymo, pakartotinio naudojimo ir paskirties mantra, kad sumažintų atliekų kiekį.



Dideli ir maži piniginę tausojantys patarimai gali padėti sutaupyti pinigų ir susidraugauti su mūsų planeta šią vasarą, sako dr. Wynne Armand, su Harvardu susijusios Masačusetso bendrosios ligoninės pirminės sveikatos priežiūros gydytojas ir Masinio bendrojo aplinkos ir sveikatos centro direktorius. . Štai penki puikūs patarimai, kaip pradėti.



1. Priskiminkite 5 tvarumo frazes



Atsisakykite, sumažinkite, naudokite pakartotinai, pakeiskite paskirtį ir tik tada perdirbkite – tai gerai suplanuota tvarumo strategija, kurią internete reklamuoja Sinsinačio perdirbimo ir pakartotinio naudojimo centras. Ar tikrai norite ar jums reikia naujo blizgančio daikto? Kur galite pasidalinti užduotimis ar įrankiais? Ką galėtumėte pakeisti, padovanoti ar nusipirkti naudotą daiktą? Kaip galėtumėte sumažinti savo perdirbimo srautą?



Niekas nėra tobulas. Pradėkite ten, kur esate, ir patobulėkite, kai galite.



2. Sumažinkite šaldymo energiją



Vasaros karštis gali kelti pavojų jūsų sveikatai, o sumažinti energijos suvartojimą ne visada įmanoma ar protinga. Vis dėlto gali būti įmanoma:



Likite vėsiau natūraliu būdu. Dienos valandomis nepamirškite užuolaidų, kad apsaugotumėte nuo karštos saulės. Atidarykite langus naktį, jei temperatūra atvės, ir, jei įmanoma, sukurkite skersvejį. Apsirenkite laisvais medvilniniais drabužiais ir dėvėkite skrybėlę, kai esate lauke.

Atminkite, kad saulė atsimuša į šviesesnes spalvas, o juoda arba tamsesnė spalva ją sugeria. Sukurkite savo pavėsį nešiodami skėtį saulėtomis, ne tik lietingomis dienomis. „Ruoškite patiekalus, kurių nereikia virti ar kepti, nes taip sutaupysite išteklių ir jūsų namuose bus vėsiau“, – pataria daktaras Armandas.

Ieškokite šešėlių ir vėsių vietų. Jei neturite oro kondicionieriaus arba nerimaujate dėl mokesčių sąskaitų, žalios, lapinės erdvės, pavyzdžiui, parkai, gali padėti atvėsti. Miestuose ir miesteliuose dažnai atidaromi vėsinimo centrai, vandens taškeliai ir viešieji baseinai. Viešieji pastatai, pavyzdžiui, bibliotekos ir prekybos centrai, dienos valandomis yra prieinami visiems, kurie padės įveikti karštį.

3. Taupykite išteklius



Aiškus žvilgsnis į energijos taupymą taip pat gali padėti sumažinti sąskaitas.



Elektrifikacija. Sumažinkite anglies pėdsakus ir padėkite sumažinti oro taršą naudodami elektrinius prietaisus, vejapjoves ir kitus kraštovaizdžio tvarkymo įrankius. Kai reikia pakeisti įrankius ar prietaisus, apsvarstykite elektrines galimybes.

Išsaugokite energiją. Išjunkite biure ir namuose nenaudojamą elektros įrangą, pvz., šviestuvus, televizorius, kompiuterius, kopijavimo aparatus ir spausdintuvus.

Nusileiskite, kai paklausa didelė. „Elektros poreikio piko metu užtikrinti tinklo stabilumą yra būtina visuomenės sveikatai“, – sako dr. Armand. "Venkite naudoti tokius prietaisus kaip indaplovės, skalbimo mašinos ar džiovyklės didelės paklausos laikotarpiais. Verčiau atlikite šiuos darbus ir įkraukite savo elektromobilį, jei tokį turite, vėlai vakare." Kai kurie energiją naudojantys prietaisai turi laikmačius, kurie padeda tai padaryti.

Žinokite, kada apriboti elektros naudojimą, kad išvengtumėte atvejų, kai jūsų vietinis elektros tinklas priklauso nuo neatsinaujinančio, brangaus ir aplinką teršiančio iškastinio kuro.



4. Saugokitės karščio ir nepamirškite hidratacijos



Kurkite planus, kaip išlikti vėsiems. Kai vasarą tvyro karštis, paprastas asmeninis atvėsimo planas, ypač per karščio bangas, gali išgelbėti gyvybę.

Saugokitės dehidratacijos požymių. Gerdami daug vandens ir valgydami daug vandens turintį maistą, pavyzdžiui, salotas, agurkus, melionus ir citrusinius vaisius, galite išlaikyti gerą hidrataciją. Daugkartinio naudojimo butelių vandens pildymo stotys sumažina vienkartinių plastikinių butelių naudojimą ir padeda sutaupyti pinigų bakalėjos parduotuvėje.

Žinokite, kaip gydyti šilumos smūgį ir rimtesnes su karščiu susijusias ligas. Maži, niežtintys raudoni arba patamsėję karščio bėrimo iškilimai atsiranda, kai prakaito latakai užsikemša arba juose atsiranda uždegimas. Dėl to vaikams ir suaugusiems sunkiau atvėsinti savo kūną. Paprastai per didelis karštis gali pakenkti mūsų kūnui, ypač jei dirbame lauke, vartojame tam tikrus vaistus ar sergame tam tikromis ligomis.

5. Dalinkitės su draugais



Tai gali padėti išplėsti drabužių spintą, įrankių sandėliuką ar paragauti maisto – visa tai kartu kuriant bendruomenę.



Su keliais draugais apmąstykite, kuo norėtumėte pasidalinti ar apsikeisti. Pagalvokite apie sezoniškumą: sodo įrankius, lauko dekoravimą, vasaros sportą (nes ne visi turi turėti irklentę). Vietiniai klubai, blokų asociacijos ar viešosios erdvės, pvz., bibliotekos ir mokyklos, gali būti pasirengę surengti bendruomenės mainus ir dalijimąsi. Kai kurios bendruomenės turi mainų namelius, o kai kurios bibliotekos skolina įtaisus ir net prietaisus, tokius kaip technikos ir namų tobulinimo įrankiai, žaidimai ir daug daugiau.

Vasaros vakarienės klubas. Puikiai tinka tiems, kurie džiaugiasi dideliu vasaros derliumi. Kurkite temą apie tai, kas šviežia, lokalu ir pigu. Vegetariški meniu yra naudingi sveikatai ir planetai. Kultūrinis įkvėpimas visada padeda.

Atnaujinkite savo drabužių spintą. Pavargote nuo savo drabužių spintos? Surinkite draugus pasikeisti vasariniais drabužiais ir aksesuarais. Būtinai susitarkite dėl taisyklių- mažai naudotas, kruopščiai išplautas, be dėmių ir panašiai. 

Karštomis dienomis susibūrimai draugo ar kaimyno namuose linksmiems žaidimams ir šventėms yra puikus būdas kurti bendruomenę ir sutaupyti energijos sąnaudų atsivėsinimui. 

Parengta pagl: www.health.harvard.edu/blog

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder