Abiturientai išleistuvėms skaičiuoja šimtus eurų

Jau kitą savaitę Lietuvos abiturientams nuskambės paskutinis mokyklos skambutis, po kurio birželį prasidės egzaminų sesija. Po dvejų metų pertraukos į gyvenimą sugrįžta ir tradicinės paskutinio skambučio, išleistuvių šventės. O kartu su jomis - ir galvos skausmas, kur, kaip ir už kiek švęsti, ką dovanoti mokytojams, mokyklai.

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus duomenimis, šiais metais uostamiestyje bendrojo ugdymo mokyklas baigia 1 255 abiturientai, o skaičiuojant su E. Balsio gimnazija, S. Šimkaus konservatorija, Klaipėdos licėjumi, VšĮ „Vaivorykštės tako“ gimnazija ir 6 profesinėmis mokyklomis - iš viso 1 813 abiturientų.

Gegužės 25 d. vėl išvysime gatvėse abiturientus, po paskutinio skambučio važiuojančius švęsti. Po dvejų metų pertraukos paskutinio skambučio šventėje Laikrodžių muziejaus kiemelyje dvyliktokus sveikins meras. 2020 ir 2021 m. ši šventė nevyko dėl karantino ribojimų. Savivaldybės mero kalba buvo įrašyta ir nusiųsta visoms gimnazijoms.

Nuaidėjus paskutiniam skambučiui, dvyliktokų laukia paskutinis iššūkis - žinių patikrinimas abitūros egzaminuose. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus specialistų, uostamiestyje pasiruošimas vykdyti brandos egzaminus (brandos egzaminų vykdymo centrų paskyrimas, vykdytojų, vertintojų grupių sudarymas ir kt.) vyksta sklandžiai.

Dėmesys - egzaminams, o ne šventėms

Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko laikyti 1 813, iš jų mokyklinį - 720, valstybinį - 1 093 abiturientai; matematikos - 983, istorijos - 389, chemijos - 52, biologijos - 356, geografijos - 214, IKT - 125, užsienio kalbų: anglų - 1 254, rusų - 50, prancūzų - 2.

„Galvojant apie mokyklos baigimą užplūsta daug skirtingų emocijų. Tai ir liūdesys, kad reikės išsiskirti su draugais, mylimais mokytojais, ir džiaugsmas, kad viskas pagaliau baigiasi, kad laukia graži išleistuvių šventė, įtampa ir baimė susimauti per egzaminus ir nerimas, o kas toliau?“ - atvirai savo jausmais su „Vakarų ekspresu“ pasidalijo dvi uostamiesčio abiturientės.

Paskutinės savaitės mokykloje dienas skaičiuojančios panelės didžiausią dėmesį sutelkusios į mokslus ir rūpinasi, kaip kuo geriau pasiruošti egzaminams.

„Mokytojai pranešė, kad šiais metais niekas jiems už konsultacijas nemoka, todėl jie konsultacijų teikti neprivalo. Kai kurie mokytojai jas vis tiek darys iš geros valios ir noro padėti mums, kiti nedarys, tad mokėsime korepetitoriams“, - pasakojo „Žemynos“ gimnazijos abiturientė.

„Ąžuolyno“ gimnaziją baigianti pašnekovė teigė, kad jaučiasi rami, nes mokėsi dvylika metų ir tiki, kad egzaminams jau dabar yra pasiruošusi.

Bendramoksliai svetimi

Abi panelės aptarinėja ir pasiruošimą paskutinėms mokyklinėms šventėms. "Kaip vyks paskutinio skambučio šventė, kokios yra mokyklinės tradicijos, nežinome, nes dėl karantino nematėme, kaip jos atrodo.

Ir apie išleistuves nutuokiame tik tiek, ką matėme ankstesnių abiturientų nuotraukose.

Apskritai gerai, kad šiemet pagaliau sugrįžome po karantino ir bent turėjome galimybę švęsti šimtadienį. Iki tol, galima sakyti, nepažinome savo bendramokslių, nes po dešimtos klasės daug kas išėjo, atėjo daug naujokų, mokėmės visi pagal individualų planą ir dvejus metus bendravome tik per kompiuterius", - pasakojo abiturientės.

„Ąžuolyno“ gimnazijos abiturientė sakė, kad paskutinio skambučio šventė vyks mokykloje, o po jos bendramoksliai plauks laivu į Juodkrantę. "Pramoginiam pasiplaukiojimui susimetėm po 10 Eur. Žinoma, dar teiksime dovaną auklėtojai ir mokyklai, tačiau net nežinau, ką dovanosime ir kiek tai atsieis, nes tuo rūpinasi tėvai. Tėvai kartu su mokinių parlamentu ėmėsi ir mūsų išleistuves organizuoti. Jau viskas suplanuota.

Pradėjo organizuoti kovo mėnesį. Anksčiau „Ąžuolynas“ švęsdavo LCC salėje, bet šiemet jos negavome. Mokytojai sakė, kad reikėjo pradėti anksčiau planuoti, kad gautum tai, ką nori, turi pradėti jau lapkričio mėnesį organizuoti.

Mūsų šventė vyks „Švyturio“ arenoje liepos 16 d. Šventė bus dviejų dalių. Ryte eisime į bažnyčią, kur bus teikiami atestatai. O vakare šventė vyks „Švyturio“ arenoje, bus vaišės (švediškas ir saldus stalas), visiems po taurę šampano, grupės „69 danguje“ koncertas, diskoteka, fotografijos ir videopaslaugos. Renginį saugos apsauga. Linksminsimės iki paryčių, o ryte kelsimės keltu į Smiltynę sutikti saulės", - išleistuvių scenarijų pasakojo abiturientė.

Išleistuvių šventėje, pasak pašnekovės, dalyvaus 125 „Ąžuolyno“ gimnazijos dvyliktokai iš 140. Jiems šventė kainuos 120 Eur. Kiekvienas abiturientas gali į šventę atsivesti po 2 asmenis. Jiems tai atsieis po 80 Eur. Taip pat šventėje bus ir mokytojai.

"Žinoma, panelėms dar prisidės išlaidos suknelėms, manikiūrui, makiažui, šukuosenoms, vaikinai sakė, kad rengsis smokingus.

Susidarys nemaža suma, bet juk tokia šventė vieną kartą gyvenime, manau, kad verta. Aš labai laukiu", - dėstė pašnekovė.

Mergina sakė pati dar neturinti išleistuvių suknelės ir neketina per daug jai išlaidauti. „Žinau tikrai, kad nebus suknelė juoda, nes dauguma tokias sukneles renkasi, ir nebus ištaiginga.

Nedarysiu ir šukuosenos, manau, kad pakaks makiažo. Toks mano pasirinkimas. Bet yra abiturienčių, kurios pirko sukneles net po 500 Eur, kitos ketina nuomotis vakarines sukneles, o vaikinai žadėjo rengtis smokingus. Na, bet tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas“, - svarstė pašnekovė.

IŠLAIDOS. Merginų išlaidas mokyklos baigimo šventėms didina suknelėms, makiažui, šukuosenoms ir manikiūrams skiriamos sumos.

„Žemynos“ gimnazijos dvyliktokė teigė, kad išleistuvių šventę liepos 21 d. organizuoja patys mokiniai.

„Mums atestatų įteikimas bus Klaipėdos universitete, o vakarinė dalis vyks klube “Jazzpilis„. Galvojome ir apie kitas vietas: LCC, “Viva La Vita„, sodybą užmiestyje, tačiau “Jazzpilis" buvo laisvas ir kaina mus tenkino.

Džiaugiamės, nes klubas miesto centre, bus patogu grįžti po šventės. Šventė abiturientams kainuos po 70 Eur. Į šią sumą įskaičiuota klubo erdvė, diskoteka su didžėjumi ir renginio vedėju.

Šiuos samdome tuos pačius, kurie vedė ir šimtadienį, nes mums patiko. Taip pat į kainą įskaičiuotas maistas, gėrimai, fotografijos ir videopaslaugos. Tik už apsaugą reikės dar papildomai mokėti.

Mūsų šventėje dalyvaus 74 abiturientai. Kiekvienas abiturientas gali atsivesti dar vieną asmenį. Vakarinėje šventės dalyje nedalyvaus tėvai, mokytojai„, - pasakojo „Žemynos" gimnazistė.

Panelė taip pat skaičiuoja išlaidas šventinei suknelei, makiažui. „Manau, kad „tilpsiu“ į 300 Eur biudžetą tikrai, o kiti dvyliktokai po 200 Eur vien tik už šventę moka“, - teigė pašnekovė.

Apie paskutinio skambučio šventę „Žemynos“ gimnazistė sakė kol kas nieko nežinanti. "Žinau tik kad bus šventė mokykloje, kad mokiniai programą rengia. Dar, kad meras sveikins Laikrodžių muziejaus kiemelyje.

Tiek „Ąžuolyno“, tiek „Žemynos“ gimnazijos abiturientės tvirtino, kad paskutinės mokyklinės šventės nesukėlė joms nei per daug rūpesčių, nei didesnių išlaidų, negu tikėjosi.

Šventė - tėvų vienybės išbandymas

Kiek kitokią mokyklinių švenčių pusę atskleidė klaipėdietė mokytoja ir mama, kurios dukra baigė gimnaziją prieš trejus metus.

"Kai dukra buvo abiturientė, nuėjau į kelis tėvų susirinkimus, bet po jų nusprendžiau, kad geriau išleistuvių organizavimo procese nedalyvausiu, nes jį lydi labai daug nesutarimų, puikybės ir susipriešinimo.

Bėda, kad išleistuvių šventę abiturientams, kurie jau patys yra pilnamečiai ir už save atsakingi, organizuoja tėvai pagal savo supratimą ir kišenę.

Vieni nori pompastikos ir mano, kad 600 Eur išleisti išleistuvėms yra norma, kiti, kuriems tokia kaina per aukšta, nusprendžia iš viso nedalyvauti išleistuvėse. O pačių abiturientų poreikių ir norų iš viso niekas neklausia, o jeigu ir paklausia, tai nepaiso", - karčia patirtimi dalijosi klaipėdietė.

Brangi dovana, nes mokytoja labai gera

Mokytoja dirbanti moteris pasidalijo ir savo požiūriu į vadinamas „simbolines“ abiturientų dovanas mokytojai ir mokyklai. "Padėka mokytojai pas mus būna paprastai dviejų tipų: arba dovanų kuponas, arba koks nereikalingas daiktas ir būtinai gėlės žiedas kiekvienam.

Graudu žiūrėti, kai tos gėlės glėbiais į mokyklą atvežamos, per dieną nuvysta, o paskui mokytojai ieško, kam jas iškišti.

Liūdina ir kai kurių tėvų požiūris, kad tėvai turi „susimesti“ po 100 Eur auklėtojos dovanai, nes jis buvo labai gera ir nusipelnė kelionės į Tenerifę", - ironizavo pašnekovė ir pridūrė, kad mokiniai paskutinę savaitę gali surasti daugybę gražesnių ir prasmingesnių būdų, kaip išreikšti padėką mokytojams ir mokyklai.

„Tai gali būti bendras nuotraukų albumas, smagių akimirkų mokykloje knyga, parašyta mokinių, ir pan.“, - idėjomis pasidalijo mokytoja.

Pašnekovė abejojo, ar abiturientai, tiksliau, jų tėvai, privalo mokyklai pervesti tam tikrą sumą pinigų, kad ši įsigytų tai, ko reikia: užuolaidas ar naujas grindis. „Būtent tokia dabar abiturientų simbolinės dovanos mokyklai tradicija. Nežinau, ar tai gerai...

Man pačiai labai patiko „Varpo“ gimnazijos vienos abiturientų laidos iniciatyva - padovanoti mokyklai suoliuką su įrašu, kurios laidos tai dovana. Kitais metais kiti abiturientai dovanojo kitą suoliuką ir taip buvo suformuota labai jauki ir funkcionali poilsio erdvė prie mokyklos, kuri visada primins apie tų laidų abiturientus“, - pasidalijo originalesniu pavyzdžiu pašnekovė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder