Ant dviejų kėdžių ir iš dviejų piniginių: ministrai Seimo nariai nespjauna ir į kanceliarines Seimo išlaidas
(3)Vyriausybės įstatyme yra numatyta, kad Ministrui Pirmininkui ir ministrams draudžiama eiti kitas renkamas ar skiriamas pareigas ir dirbti kitą darbą, išskyrus galimybę Seimo nariams eiti Ministro Pirmininko ar ministro pareigas.
Ministrai taip pat negali gauti kito atlyginimo, išskyrus jiems nustatytą darbo užmokestį pagal pareigas Vyriausybėje bei užmokestį už kūrybinę veiklą.
Seimo nariai, einantys pareigas Vyriausybėje, gauna tik ministro ar Ministro Pirmininko atlyginimą. Jiems Seimo nario atlyginimas nėra mokamas, tačiau kanceliarines išlaidas naudoti jie gali.
Seimo nario atlyginimas šiuo metu siekia apie 3 433,8 eur., ministrų ir ministrės pirmininkės atlyginimai neatskaičius mokesčių, yra šiek tiek didesni.
Šių metų III ketvirčio duomenimis ministrų kabineto narių atlyginimai, neatskaičius mokesčių, buvo tokie:
Susisiekimo ir teisingumo ministrai - 4212 eurų;
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė - 4353 eurai;
Žemės ūkio ir ekonomikos ir inovacijų ministrai - 4381 euras;
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė - 4442 eurai;
Kultūros ministras - 4457 eurai
Aplinkos ir finansų ministrai - 4550 eurų;
Energetikos ministras - 4676 eurai;
Vidaus reikalų ministrė - 4802 eurai;
Užsienio reikalų ministras - 4847 eurai;
Sveikatos apsaugos ministras - 5234 eurai;
Krašto apsaugos ministras - 5476 eurai;
Ministrė pirmininkė - 5621 euras;
Kanceliarinės ministrų išlaidos Seime
Tačiau nepaisant didesnių nei ilinių Seimo narių atlyginimų, ministrai, kurie yra ir Seimo nariai, naudojasi Seimo parlamentinės veiklos finansavimo galimybėmis.
Pavyzdžiui, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska nuo 2020 m. iki 2021 m. rugsėjo iš Seimo skirtų išlaidų sunaudojo 7420,78 euro.
10 tūkst. parlamentinės veiklos finansavimui panaudojo energetikos ministras Dainius Kreivys.
Ekonominkos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės parlamentinės veiklos išlaidos siekė virš 12 tūkst. eur.
Didžiąją dalį šios sumos sudarė biuro, kompiuterių, kitos kompiuterinės technikos nuoma už beveik 4 tūkst. eurų ir pavežėjimo paslaugos (apie 3 tūkst. eurų).
Panašią sumą išleido ir finansų ministrė Gintarė Skaistė, kuri didžiąją dalį pinigų išleido transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai, remontui.
Tai kainavo 5679,8 eurų.
Dar daugiau išleido socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė - virš 17 tūkst. eurų. Didžioji galis išleistų lėšų buvo transporto priemonės priežiūrai (3059,2 eurų) ir Seimo nario veiklos ataskaitos spausdinimui, platinimui (3193,82 eurų).
Virš 20 tūkst. eurų išleido aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kuris taip pat lėšas skyrė transporto priemonės priežiūrai, kurios siekė 6543,14 eurų. ir pirko viešosios informacijos rengėjų teikiamas paslaugas už 3985,4 eurų.
Mažiausiai kanceliarinių lėšų išleido Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė - 1825,73 eurų. Kiek daugiau - 2349,79 eurų. - išleido vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas - 4053,16 eurų.
Yra ir tokių ministrų, kurie Seimo kanceliarinių išlaidų iš viso nenaudoja - tai užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
Rašyti komentarą