eurovizijos atranka

Ar Klaipėdos krašto žmonėms patinka „Eurovizija“?

(1)

Šeštadienio vakarą daugelis mūsų praleisime prie televizijos ekranų. Žiūrėsime 68-ojo didžiausio Europos dainų konkurso „Eurovizija“ finalo transliaciją iš Švedijos Malmės miesto. Vieni žmonės laukia to kaip šventės, labai serga už savo šalies atstovą, o kiti jį vertina gana skeptiškai. Ką apie jį mano klaipėdiečiai?

Mindaugas BENDŽIUS, muzikos prodiuserisbendzius

Jau gal kokie penkeri metai, kai „Euroviziją“ pažiūriu ne iki galo - tik Lietuvos atstovus, ir viskas. Ji man nėra aktuali, ne lakmuso popierėlis, parodantis Europos muziką. Tai televizinis projektas, daugiau šou, su muzika neturintis labai daug bendro. Nesu iš tų žmonių, kurie iš anksto gilinasi, kas gali laimėti šį konkursą.

Mūsų Silvester Belt - charizmatiškas berniukas. Daina gera, šiuolaikinė, bet nemanau, kad ji užims aukštą poziciją „Eurovizijos“ finale.

Mes tol norėsime laimėti „Euroviziją“, kol nelaimėsime, o tada mums nebebus taip svarbu. Tai rodo visų šalių istorija, kad ir mūsų kaimynų latvių. Jie du kartus laimėjo, tai jiems tai nebesvarbu.

Be abejo, Lietuva anksčiau ar vėliau laimės. Mes turime didžiules arenas ir, manau, be problemų galėsime priimti „Euroviziją“. „Žalgirio“ arena nėra mažesnė nei Malmės. Lietuva padarytų puikų šou.

Eglė ŠULSKĖ, VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorėsulske

Visada žiūriu nacionalinės atrankos finalą ir abu „Eurovizijos“ pusfinalius ir finalą. Man šitas renginys patinka. Mes Europoje neturime daugiau dainų konkursų ir pasaulyje tokių dalykų nėra, ir nacionaliniu lygmeniu. Todėl jo laukimo momentas būna šventinis.

Kai pradėjau dirbti „Klaipėdos šventėse“, į šį konkursą žiūriu truputį kitaip. Bandau suprasti, kas patiktų Jūros šventės dalyviams. Pernai joje koncertavo Sam Ryder. Nors jis nebuvo 2022 metų „Eurovizijos“ laimėtojas, bet buvo vienas ryškiausių. Pasitvirtino sprendimas jį pasikviesti. O apie jį sužinojome būtent per šį konkursą. Taigi ir darbas tam tikra prasme įpareigoja žiūrėti „Euroviziją“, bet aš dėl to tikrai nesikankinu.

Nacionalinės atrankos finale turėjau kitą favoritą. Bet vertinu kitų žmonių susižavėjimą Silvester Belt. Kaip daugelis lietuvių už jį finale sirgsiu lygiai taip pat, kaip ir už visus kitus, kurie jame atstovavo Lietuvai. Jo pasirodymas stiprus. Ji turi didelę charizmą, išskirtinę išvaizdą. Dešinio peties kilnojimas jau tampa žodžio „luktelk“ sinonimu.

Kiekvienais metais profesionalams užduodamas klausimas, kodėl mes nelaimime „Eurovizijos“. Iš jų atsakymų man labiausiai įstrigo Ramūno Zilnio - todėl, kad labai isteriškai norime pergalės.

Gal reikia atsipalaiduoti. Net neabejoju, kad Lietuva galėtų surengti pas save „Euroviziją“, ji turi labai stiprių organizatorių, nemažai labai kūrybingų žmonių.

Šiuo atveju net nekiltų biudžeto klausimas. Tai būtų įvertinta kaip dar viena galimybė sužibėti Europoje ir tikrai tuo būtų pasinaudota.

Romandas ŽIUBRYS, Kretingos muziejaus direktoriusziubrys

Nemėgstu televizijos koncertų, man geriau gyvai stebėti. „Eurovizijos“ finalą žiūriu viena akimi ir klausausi viena ausimi, nes mano vaikai žiūri. Itin nesidomiu, bet saviškius visada palaikau. Ypač man patiko „The Roop“, Vaidotas Valiukevičius, su juo esame kartu dirbę. Iš senų laikų jaučiu jam simpatijas. Dabartinio Lietuvos atstovo „Eurovizijoje“ dainą girdėjau per radiją, bet, jeigu reikėtų paniūniuoti, nepaniūniuočiau.

Gal mes niekada nelaimime šito konkurso todėl, kad norime būti labai originalūs, laikomės savo principų. O populiarioji muzika dažniausiai kuriama formulėmis.

Gal reikėtų samdyti žmones, kurie moka rašyti eurovizines dainas, ir turėti gerą atlikėją. Tai paprasčiausia komercija, o kadangi mes į tai neinvestuojame, todėl ir nelaimime.

Rita ŠAKINYTĖ, klaipėdietėsakinyte

Kitą kartą net labai įdomu žiūrėti, iki kiek žmonės leidžia sau pabūti išprotėjusiais ant „Eurovizijos“ scenos. Jie nebijo atrodyti kvailai, tad būna įdomu. Kiekvienas išsišokimas yra geras, jeigu tai atkreipia publikos dėmesį. Anksčiau šį konkursą vertindavau labai skeptiškai, nes būdavo akivaizdus šališkas šalių balsavimas, dabar jis yra šiek tiek pasikeitęs.

Silvester Belt kaip atlikėjas, kaip jaunuolis, jo įvaizdis - viskas labai patinka. Daina, pirmą kartą kai išgirdau, nelabai patiko, bet vėliau pasirodė lyg ir užkabina. Labiausiai išskirčiau šokio elementus ir scenografiją. Ta raudona ir juoda spalvos man labai gražiai žiūrisi.

Mes nelaimime gal todėl, kad dar neturėjome stiprios, efektingos, dėmesį atkreipiančios dainos. Gal pritrūko sėkmės. Ukrainos daina užėmė pirmą vietą galbūt todėl, kad joje vyksta karas. Pas mus, ačiū Dievui, tokių sunkių situacijų nėra, tai belieka pasikliauti sėkme. Aukščiausias mūsų pasiekimas - šešta vieta. Tada buvo geras šou ir nepabijota išsišokti. Kad šį kartą laimėsime, nelabai tikiu.

Girdėjau pasakymų, kad gal ir gerai, jog nelaimime, nes būtų košmaras, kai reikėtų pasiruošti „Eurovizijai“. Gali atrodyti, kad mes nieko nesugebame, jeigu negalime pastatyti nacionalinio stadiono. Bet „Eurovizija“ būtų garbės reikalas, tai tikrai padarytume viską ir surengtumėme gerą koncertą.

Dar neturiu šių metų „Eurovizijos“ favorito. Pernai, kai pamačiau Loreen, iš karto buvo aišku - jai nėra lygių. Ir daina, ir pats pasirodymas apgalvotas, ir kaip asmenybė ji labai įdomi, pritraukianti. To ir reikia „Eurovizijai“.

Artur TRUŠ, verslininkastrus

Patriotiškai sergu už savo šalį. Stebėjau ir nacionalinę atranką į šį konkursą. Mūsų atstovas turi charizmą, balsą, išvaizdą, scenoje atrodo gana įdomiai, daina gera, suburta puiki palaikymo grupė.

Mes niekada nepasiduodame, kada nors laimėsime ir „Euroviziją“. Latvija ir Estija laimėjo, norisi ir mums. Mes turime talentų, bet vis nesiseka atspėti metų tendencijos.

Per pandemiją mūsų grupė „The Roop“ pagal visas apklausas tuo metu, netgi pagal lažybų statymus užėmė neoficialiai pirmą vietą „Eurovizijoje“. Turėjome šansą, kurį apsunkino aplinkybės, ir jis prapuolė.

Jeigu Lietuva prieš septynerius metus sugebėjo surengti Europos čempionatą, tai sugebėtų priimti ir „Euroviziją“. Prisidėtų ir verslas, ir mūsų valstybė jau nebe ta, kuri nieko neišgali. Tokio masto renginys būtų laimė mums visiems.

Man „Eurovizijoje“ imponuoja tokios šalys kaip Italija, Prancūzija, Olandija, kurių atstovų pasirodymų kokybė paprastai būna aukšta. Aš, kaip melomanas profesionalas, priimu bet kokią muziką. Man visada malonu nagrinėti kūrinį, nes ir pats tam tikru momentu bandžiau kurti.

Inga TAMAŠAUSKAITĖ, socialinė pedagogėtamašauskaitė

Mūsų atrankų nežiūrėjau nė vienos. Dainą, kuri laimėjo, pasiklausiau. Man ji patinka, tokia užkabinanti ir ritmas yra. Smagu labai, kad lietuviškai dainuoja. Iš pradžių daina pasirodė keista, bet tai būdinga geroms dainoms - jos vėliau įsimenamos.

Gal aš jau išaugau ir to amžiaus, kai „Eurovizija“ atrodo labai įdomi. Jaunystėje jos proga rengdavome vakarėlius, o dabar nebe tas. Pačią „Euroviziją“ su šeima pasižiūrim, jeigu nieko įdomiau nebūna.

Lietuva nelaimi „Eurovizijos“ todėl, kad šiame konkurse labai daug politikos. Mes maži ir mūsų kaimynai maži, tad politiniu atžvilgiu tuo metu nebūname labai svarbūs.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder