Arvydas Vaitkus

Arvydas Vaitkus: „Norėčiau matyti gyvą Klaipėdą kaip galima greičiau“

(15)

Praėjo tik trys savaitės, kai Klaipėdos meru tapo Arvydas Vaitkus. Žmogus, su kuriuo siejamos permainos mieste. Jau pirmąją savo darbo savaitę, duodamas interviu „Vakarų ekspreso” leidžiamam žurnalui „Vakarai”, šiandien neeilinį gimtadienį švenčiantis A. Vaitkus įvardino planuojamus darbus, kurių, atrodo, pakaktų ne vienai kadencijai. Tačiau jis puikiai supranta, kad pagrindinė vertybė yra laikas.

„Mieste reikia greitinti sprendimus, reikia atverti duris visoms galimoms iniciatyvoms“, - žurnalui „Vakarai“ sakė A. Vaitkus.

Naujasis Klaipėdos meras išsidavė, kad kai kurių darbų ėmėsi nelaukdamas oficialios inauguracijos, kuri įvyko balandžio 20 d.

Dar net netapęs meru, po kovo 19 dieną laimėtų mero rinkimų, jis pradėjo planuoti darbus ir net skirstė pirmuosius pavedimus ir užduotis Savivaldybės darbuotojams.

Jau pirmosiomis dienomis buvo priimtas sprendimas Savivaldybėje mažinti nuotolinio darbo apimtis, „nes netenkina tvarka, kad dirbdamas nuotoliu darbuotojas į darbo vietą, esant poreikiui, turi atvykti per 1,5 val.“.

Permainų mieste laukia ir verslas. Investuotojai iki šiol dažnai išreikšdavo nepasitenkinimą dėl to, kad ilgai trunka dokumentų derinimas įgyvendinat projektus. A. Vaitkus tiki, jog procedūras galima pagreitinti, ir žino, kaip to pasiekti.

Meras atvirai piktinasi, kad kol naujai statomai mokyklai taškomi milijonai, kitų miesto mokyklų pastatus naikina pelėsis.

Santykiuose su uostu A. Vaitkus neabejotinai gins miesto interesus. O labiausiai jam norisi matyti Klaipėdą pilną gyvybės.

Jis jau pasiekė, kad senamiesčio gatves tvarkančios įmonės dirbtų sparčiau ir pagrindinius darbus užbaigtų iki vasaros sezono. Ir kelia tikslą, kad gyvenimas Klaipėdoje vyktų taip pat intensyviai, kaip žymiausiuose Europos miestuose.

„Pasidalinsiu asmenine patirtimi. Viešėjau Florencijoje. Gatvėje pamačiau vienodai apsirengusių vyrukų grupę. Tai buvo choras, turintis tą vakarą misiją. Jie tiesiog sustodavo prie praeivių, linksmai bendraudavo ir užtraukdavo nuostabias itališkas dainas“, - sako A. Vaitkus.

Jis prisimena ir laikotarpį, kuomet gyveno Vilniuje. Kai net vėlyvą vakarą, paprastomis darbo dienomis sostinės senamiesčio gatvėse gausu žmonių, jaunimo.

„Kartą ketvirtadienį Vilniuje baigėme švęsti draugo gimtadienį, 2 valandą nakties išėjome Vilniuje į Tomo gatvę ir ji buvo pilna žmonių“, - prisimena Klaipėdos meras.

Kaip tik šiandien, gegužės 11 d., yra Arvydo Vaitkaus gimtadienis. Tikime ir nuoširdžiai linkime, kad visiems jo planams ir siekiams yra lemta išsipildyti.

Visą interviu su Klaipėdos meru skaitykite artimiausiame žurnalo „Vakarai“ numeryje jau birželio mėnesį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder