Aš padedu kitiems, kad pats galėčiau jaustis laimingas

Neatlygintinos veiklos patirtį ir kuriamą pridėtinę vertę atranda vis daugiau asmenų. Savanorystė ne tik suteikia gyvybiškai svarbią pagalbą žmonėms, kuriems jos reikia, bet yra naudinga ir pačiam savanoriui. Savanoriška veikla gali padėti susirasti draugų, užmegzti ryšį su bendruomene, išmokti naujų įgūdžių ir netgi pradėti profesinė karjerą.

VšĮ „Trečiasis amžius“ kartu su socialiniu partneriu BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centru įgyvendindama projektą „Bendrystės tiltai“ (Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-03-0029) puoselėja savanoriškos veiklos idėją, į savo komandą pritraukdama vis daugiau savanorių.

Projekte savanoriška veikla vyko keliais etapais: savanoriai buvo konsultuojami, atliepiant jų individualius poreikius, dalyvavo mokymuose, suteikiant jiems žinių ir praktinių įgūdžių veikloje su senyvo amžiaus ir negalią turinčiais asmenimis, ir įsitraukė į BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centro veiklą, papildydami ją prasminga savanoryste.

Žvelgiant retrospektyviai į projekto rezultatus, svarbu paminėti, kad „Bendrystės tiltuose“ dalyvavo 60 savanorių, kurie suteikė pagalbą 176 vienišiems senyvo amžiaus ir negalią turintiems asmenims. Per 9 mėnesius savanoriška pagalba projekte buvo teikiama daugiau negu 2 000 val. Atsižvelgiant į kiekvieno senyvo amžiaus asmens poreikius, individualiai buvo planuojamos pagalbos valandos.

Nuo kelių valandų pagalbos, iš pagrindų sutvarkant būstą ar atliekant smulkius remonto darbus, iki keliolikos valandų, periodiškai apsilankymo pokalbiui, knygos skaitymui, maisto gaminimui, palydėjimui į kitas įstaigas. Kaip parodė projektas, savanoriška veikla tampa startu naujai profesinei veiklai. 8 projekte dalyvavę savanoriai šiuo metu jau dirba projekto partnerio organizacijoje, 11 dalyvių nusprendė socialinio darbo sritį susieti su ateities veikla ir gilina savo žinias įvairiose mokymo įstaigose.

Kiti kalbinti savanoriai pripažino, kad savanorystė jiems padėjo pagerinti emocinę sveikatą, sumažino kasdienį nerimo jausmą, nes atrastas žinojimas ir suvokimas, kad keiti kito gyvenimą, suteikė laimės pačiam savanoriui, grąžino kontrolės ir pasitikėjimo savimi jausmą.

Nors projektas eina į pabaigą, savanoriškos veiklos poreikis projekto partnerio organizacijoje BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centre nemažėja. Įstaiga laukia ir priima savanorius, kurie savo laiką, žinias, turimus įgūdžius gali kūrybingai nukreipti į veiklą su vienišais senyvo amžiaus ir negalią turinčiais asmenimis ir kartu išgyventi bendrystės jausmą.

Dėl savanoriškos veiklos galima kreiptis į projekto vadovę Birutę Petraitienę, tel. 8 686 29 495, [email protected]

Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder