„Aš pirmas atbėgsiu prie Rojaus vartų tavęs pasitikti“

(8)

Jau artėjantį sekmadienį Klaipėdoje vyks kasmet tūkstančius bėgikų ir šiaip aktyvių ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių piliečių sutraukiantis solidarumo renginys „Vilties bėgimas“. Prieš 16 metų šią gražią tradiciją sukūręs ir vis ją puoselėjantis brolis pranciškonas Benediktas - Sigitas Jurčys akcentuoja, kad ši šventė dalyvius be išimties gydo, tobulina, maitina ir praturtina.

Jau gegužės 18 dieną „Vilties bėgimo“ komanda įsikurs Atgimimo aikštėje.

„Paruošime savanoriams darbo vietas ir tris dienas vyks dalyvių registravimas. Nors “Vilties bėgimo„ dalyviai gali registruotis ir interneto svetainėje viltiesbegimas.lt, tačiau pastebime tendenciją, kad daugiausia žmonių registruojasi atėję į miesto Atgimimo aikštę“, - pažymi brolis Benediktas.

Kiekvienas šiame bėgime surinktas euras būna paskirtas sergantiesiems onkologinėmis ligomis. Taigi, kuo mūsų visų šiame bėgime bus daugiau, tuo labiau prisidėsime prie šios kilnios misijos.

Benediktas tiki, kad ateis tokia diena, kai Klaipėdos miesto gatvėmis bėgs ne keli tūkstančiai, o keliasdešimt tūkstančių bėgikų.

Šiais metais „Vilties bėgimo“ 42,195 km, 21,095 km, 10 km ir 5 km trasos yra sertifikuotos ir įvertintos B kategorija, turi 3 žvaigždučių „Quality road race“ įvertinimą.

„Vilties bėgimas“ yra įtrauktas į pasaulinį varžybų kalendorių („World athletics“). Todėl tikimasi, kad tai paskatins daugiau profesionalių bėgikų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų pasaulio šalių atvykti ir dalyvauti šiame bėgime.

Dar viena naujiena - šiais metais prie „Vilties bėgimo“ prisijungia „New Balance“ prekinis ženklas, tad maratono ir pirmieji 200 dalyvių, užsiregistravę į pusmaratonio distanciją, pasipuoš šiais marškinėliais.

ISTORIJA. Anksčiau „Vilties bėgimo“ dalyviai bėgdavo nuo tuometinio prekybos centro „Big“ iki Vasaros estrados, o pastaraisiais metais visa trasa yra perkelta į miesto centrą - bėgama ratu

Pakerėjo Niujorko pavyzdys

Priminkite „Vilties bėgimo“ atsiradimo istoriją ir kaip šis renginys vis plėtėsi ir populiarėjo? - „Vakarų ekspresas“ pasiteiravo brolio Benedikto - S. Jurčio.

Prieš 30 metų man teko būti Niujorke. Tuomet vyko „New York City Marathon“. Mačiau dešimtis tūkstančių bėgikų.

Sakė, kad bėgančių 100 tūkstančių... Supratau, kad tokio skaičiaus niekada nesukviesiu... Šovė į galvą mintis sujungti į vieną džiaugsmo šventę visus norinčius bėgti. Taip atsirado įvairių distancijų trasos, kuriuos tą pačią dieną jungia solidarumas su sergančiaisiais ir jų artimaisiais.

Galbūt šiemet tikitės pagerinti „Vilties bėgimo“ dalyvių ir aukų rekordą? Kokio dalyvių skaičiaus tikitės šiemet?

Nors Lietuvoje gyventojų skaičius po truputį mažėja, sergančiųjų - daugėja. Labai norisi, kad bėgančiųjų skaičius išaugtų iki 10 tūkst., bet Dievo dosnumo neriboju. Ugdydami solidarią, pilietišką asmenybę, mes prisidedame prie Šv. Pranciškaus onkologijos centro veiklos.

Tikiu, ateis metas ir įmonių vadovai atkreips į mus dėmesį, labdaringai prisidės prie pastatų renovacijos, tuomet galėsime kalbėti apie aukojimo ir pasišventimo solidarumui rekordą.

Šiuo metu interneto svetainėje viltiesbegimas.lt matau, kad jau yra užsiregistravę bemaž 900 dalyvių. Tikriausiai aktyviai dalyviai registruojasi paskutinėmis dienomis ar net tą pačią dieną nesiregistravę ateina į starto vietą ir įsilieja į šį bėgimą?

Deja, daugiausia žmonių registruojasi atėję į miesto Atgimimo aikštę. Raginčiau nedelsti ir aktyviau registruotis internetu.

MINTIS. „Vilties bėgimas“ yra onkologinių ligonių ir jų artimųjų dvasios pergalė prieš baimę, abejingumą, sąstingį ir tingėjimą. Jūsų solidarumas artina mūsų tikslą nepalikti nuošalyje, visuomenės pakraštyje tų, kurie nori būti įamžinti ne kančiose, o laimėje„, - sako “Vilties bėgimo" sumanytojas brolis Benediktas - Sigitas Jurčys.

Kariai įžiebs Vilties šviesą

Papasakokite, kuo 16-asis „Vilties bėgimas“ bus kitoks ir išskirtinis?

Tikrai šiais metais jis bus kitoks, pirmiausia man jis bus kitoks!

Praėjusių metų vasario 24 d. rusų ginkluotos pajėgos pradėjo karinę invaziją į Ukrainą. Po metų tą pačią dieną Klaipėdoje, Girulių miške, meditatyviai vaikštinėjau su ukrainiečiu kunigu Tadu.

Meldėmės už žuvusius karius, nužudytus civilius, pagrobtus vaikus, išprievartautas moteris, degančius miestus ir kaimus, liepsnose suanglėjusius gyvūnus, miškus.

Po to panorau pakalbėti su tais, kurie didvyriškai gina savo Tėvynę, savo teritorinį vientisumą, laisvę nuo įsibrovėlių atakų, ir juos viltingai padrąsinti.

Kunigas paskambino Charkive gyvenantiems draugams. Atsiliepė Julė. Pašnekovė buvo miesto aikštėje. Mums bekalbant, telefone pradėjo kaukti oro pavojaus garsinis signalas.

Pokalbis nutrūko. Prieš keletą mėnesių panašioje situacijoje buvo atsidūrusi Julės mama. Ją, važiuojančią dviračiu, susprogdino raketa... Šį kartą Julei pasisekė.

Vilties bėgimas buvo sėkmingas, ji spėjo nubėgti į saugią vietą. Šiandien karo dūmų temdomas Ukrainos dangus man atskleidė dar didesnę Klaipėdoje vykstančio solidarumo renginio „Vilties bėgimas“ reikšmę ir prasmę.

Teko girdėti, kad šiemet bėgs didelis būrys NATO karių. Pasidalinkite mintimis apie tai plačiau.

Mūsų karta niekada neužmirš 2014 m. Ukrainos kiborgų. Jie kovėsi su Rusijos samdiniais, prorusiškais separatistais ir Rusijos armijos specnazu bei desantininkais dėl Donecko oro uosto, kurį okupantai atakavo tankais, raketomis ir minosvaidžiais.

Neužmiršime ir dėl to, kad vienas iš kiborgų dalyvaus šių metų „Vilties bėgime“. Tai - Oleksandr Tereščenko - Ukrainos karys, gynęs Ukrainos laisvę ir demokratiją.

Jis mums, susirinkusiems į solidarumo renginį, papasakos evangelinės meilės istoriją. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę atiduoti už draugus.

O buvo taip: į karių slėptuvę, kur kraujavo sužeistieji, rusai įmetė granatą, kurią Oleksandras griebė išmesti laukan. Sprogmuo suveikė jo rankose. Neteko abiejų rankų.

Aš dėkingas Dievui už tai, kad mes, broliai, gegužės 11 d. kartu su juo pietavome Vilniaus bernardinų vienuolyne. Jis pažadėjo dalyvauti „Vilties bėgime“. Oleksandras bėgs. Tą pačią dieną pasirinkę maratono trasą bėgs ir portugalų Jūrų pėstininkų korpuso kariai.

Galbūt yra tokių žmonių, kurie šiemet bėgime dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalės dalyvauti, bet nori skirti paramą onkologiniams ligoniams. Kaip jie tai gali padaryti?

Brangieji, rašykite: [email protected]. VšĮ Šv. Pranciškaus onkologijos centras, adresas - Savanorių g. 4, Klaipėda. Skambinkite tel. (8-46) 43 30 10.

KARTU SMAGIAU. Kasmet vis daugiau atsiranda tokių bėgimo entuziastų, kurie „Vilties bėgimo“ trasą įveikia su savo augintiniais.

Bėgs prie Rojaus vartų

Kokių įsimintinų istorijų yra įvykę per „Vilties bėgimo“ istoriją, kurios galbūt suvirpino Jūsų visko mačiusio širdį?

Labiausiai įsimintina istorija, beje, ji stipriai pakeitė mano gyvenimą, įvyko 2013 m. Klaipėdos vasaros estradoje. Tai pokalbis su 12-mečiu Dominyku, sergančiu onkologine liga.

Jis jau keletą metų nebelankė mokyklos ir, kaip pats sakė, draugų nebeturėjo.

Tą kartą Dominykas sėdėjo prie „Vilties bėgimo“ finišo linijos vežimėlyje. Jį švelniai paliesdavo atbėgantys bendraamžiai, kurie ant marškinėlių buvo prisisegę įvairias jam skirtas intencijas: „Dominykai, mes tave mylim! Dominykai, mes su tavim! Dominykai, stiprybės! Dominykai, tu pasveiksi! Dominykai, esi mūsų draugas!“ Visa tai matydamas, jis kartojo: „Kaip gera. Aš turiu labai daug draugų.“

Po kelių mėnesių Dominykas mirė.

Bet tai, ką man pasakė paskutinio pokalbio metu, amžiams pasiliks Klaipėdos miesto istorijoje.

Mano užuominą apie artėjančią mirtį, Dominykas pavertė viltimi: „Benediktai, kai tu numirsi, aš pirmas atbėgsiu prie Rojaus vartų tavęs pasitikti. Pralenksiu šventąjį Petrą, nes jis senas!...“

Pamenu, kad esate pasakojęs ir istorijų, kai „Vilties bėgimas“ žmonėms padėjo išlipti ir iš žalingų įpročių liūno. Priminkite ir tai.

Kai organizavome pirmąjį „Vilties bėgimą“, Atgimimo aikštėje stovėjo du asocialūs, nevengiantys alkoholio vyrai, ir aš juos paraginau bėgti kartu su kitais dalyviais.

Dar teko juos gražia forma stumtelti, kad ryžtųsi startuoti. Tiesa, jie nebėgo, bet nužingsniavo kartu su kitais „Vilties bėgimo“ dalyviais.

Dabar šie vyrai jau bėgioja maratonus. Tai tarsi savotiškas Dievo pirštas, pastūmėjęs juos keistis", - įkvepiančią istoriją prisiminė brolis Benediktas.

Pasiekime žmogiškumo pergalę

Ką galėtumėte pasakyti žmonėms, kurie nedrįsta išmėginti „Vilties bėgimo“ trasos? Motyvuokite juos sekmadienį praleisti turiningai ir solidariai su kitais „Vilties bėgimo“ dalyviais.

Žinoma, negaliu nutylėti, netarti žodžio tiems, kurie vis dar nedrįsta atvykti į renginį. „Vilties bėgime“ laimi visi dalyvavusieji ir pralaimi - neatvykusieji.

Ką reiškia Vilties pergalė? Tai - mūsų žmoniškumo pergalė! Žmoniškumas įmanomas tik išlaisvinus žmogaus galią būti kūrybingam, kurią įkalino įvairios baimės.

Kreipiuosi į dalyvaujančius: padėkite savo bičiuliams nuritinti nuo širdžių ir protų baimės akmenis, kad atgytų bendražmogiškas solidarumo ir kūrybingumo procesas, atjauta, gailestingumas, meilė.

„Vilties bėgimas“ yra onkologinių ligonių ir jų artimųjų dvasios pergalė prieš baimę, abejingumą, sąstingį ir tingėjimą. Jūsų solidarumas artina mūsų tikslą nepalikti nuošalyje, visuomenės pakraštyje tų, kurie nori būti įamžinti ne kančiose, o laimėje.

„Vilties bėgimas“ yra visų mūsų susitikimo vieta, kurioje surandame naujas bendrystės formas. Savo dovaną nešame ne tam, kad kažką gautume: „Do ut des“ (liet. duodu, kad gaučiau). Mes reiškiame padėką Klaipėdai ir linkime, kad ji būtų laiminga, sveika, veržli, kūrybinga ir dvasinga. Mes norime kartu džiaugtis ir būti patenkinti Klaipėdos miesto gyventojų laime, sveikata ir gerove. Mes norime matyti jų veiduose vilties šypseną.

Džiaugsmingas solidarumo šventimas mus išlaisvina iš egoizmo ir įtraukia į žmoniškumo procesą. Visi esame, gyvename šiandien ir mus jungia gyvybės versmė. Darydami gera artimui, mes gydome pirmiausia save, nes tik tokiu būdu išsilaisviname iš baimės ir nerimo sukaustytos širdies kietumo.

„Vilties bėgimas“ gražus ne tik savo dalyvių gausa ir spalvomis, bet ir mintimi, nešama viltimi. „Oho, tai puiku, - kartą sakė italas. - Miesto gatvėmis žmonių solidarumas džiaugsmu išsilieja lyg Mėmelio upė, suminkštindama grindinį vilties daigo kelionei į gyvenimą.“

„Vilties bėgimo“ programa:

Gegužės 21 d. (sekmadienis) Visų distancijų starto ir finišo vieta - Herkaus Manto g. 1 (Atgimimo aikštė).

 • 42,195 km - „New Balance“ trasa. Vilties maratono trasa. Startas - 9 val. Žiedinė trasa, 8 bėgimo ratai.
 • 21,098 km - „Invoice123 trasa“. Vilties pusmaratonio trasa. Startas 9 val. Žiedinė trasa, 4 bėgimo ratai.
 • 8×5,3 km komandinė bėgimo estafetė, skirta Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos 100 metų jubiliejui. Startas - 9 val. Žiedinė trasa, 8 bėgimo ratai (1 ratas - 1 bėgikui).
 • 10 km - „AROS Marine“ trasa. Lietuvos Respublikos bėgimo plentu čempionatas. Startas - 10 val. Žiedinė trasa - 2 bėgimo ratai.
 • 5 km - „Biofarmacijos“ trasa. Mėgėjų bėgimas. Startas - 13 val. Žiedinė trasa - 1 bėgimo ratas.
 • 3 km - „Audi“ trasa. Gerosios Vilties trasa. Startas - 13.30 val. Žiedinė trasa - 1 bėgimo ratas.
 • 0,75 km - „Lorna“ trasa. Vilties solidarumo trasa. Senjorų ir žmonių, turinčių negalią, trasa bėgimas / ėjimas. Startas - 12.30 val. Žiedinė trasa - 1 bėgimo / ėjimo ratas.
 • 0,75 km - „Sportland“ trasa. Augančios Vilties trasa (tik moksleiviams). Visiems moksleiviams pagal amžiaus grupes. Startas - 11.30 val. Žiedinė trasa - 1 bėgimo ratas
  • 11.30 val. - moksleiviai, gimę 2013 metais ir jaunesni (V, M);
  • 11.45 val. - moksleiviai, gimę 2011-2012 metais (V, M);
  • 12 val. - moksleiviai, gimę 2009-2010 metais (V, M);
  • 12.15 val. - moksleiviai, gimę 2004-2008 metais (V, M);
 • 0,4 km - „Sportuok su Tiche“ trasa. Mažųjų Vilties bėgimas. Startas - 10 val. Startas / finišas - Danės g. 17, Klaipėda.

Kviečiami bėgti visi: profesionalai ir mėgėjai, maži ir dideli. Registracija vyksta internetu viltiesbegimas.lt.

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder