Vonios interjeras

Atnaujintas vonios kambarys vos per dieną. Kaip to pasiekti neišlaidaujant?

Kiek daugiau nei 5 kvadratiniai metrai, kuriuose telpa viskas – nuo vonios ir skalbyklės iki nuosavo namų grožio salono – taip atrodo daugelio namų vonios kambarys. Nenuostabu, kad ši intensyviai naudojama ir itin kompaktiška erdvė ilgainiui ima jaustis ankšta. IKEA interjero dizainerė pastebi: net ir be didelių investicijų šį vos kelių kvadratinių metrų plotą galima greitai paversti funkcionalesne ir jaukesne namų erdve – kartais tam pakanka vos vienos dienos.

Pasak Mortos Bučinskienės, IKEA Interjero dizaino departamento vadovės, 8 iš 10 vonios kambarių šiandien sujungti su tualetu, daugelyje įrengta tradicinė vonia, telpa skalbinių krepšiai ir spintelės, kuriose laikomos ne tik higienos, bet ir namų valymo priemonės.  Didžiojoje jų dalyje dominuoja šviesios plytelės ir balti vonios baldai, o jaukumui suteikti daugelis renkasi kilimėlius. 

Tokį uostamiesčio vonios kambarių portretą atskleidė IKEA vizitai regiono gyventojų namuose, atlikti ruošiantis naujos IKEA mažosios parduotuvės atidarymui Klaipėdos mieste.

Daugiau vietos ir tvarkos tuose pačiuose kvadratiniuose metruose 

IKEA interjero dizainerė atkreipia dėmesį, kad nedideliame vonios kambaryje daugiausiai erdvės „suvalgo“ gausiai apkrauti paviršiai: ant vonios atbrailos laikomi prausiklių buteliukai, skalbimo, valymo priemonės – ant skalbimo mašinos. M. Bučinskienė pastebi, kad vienas iš paprasčiausių ir greičiausių būdų iš esmės pakeisti vonios kambario išvaizdą – susikurti veikiančią tvarką. 

„Pirmiausia verta atkreipti dėmesį į vietas, kuriose netvarka kaupiasi dažniausiai. Pavyzdžiui, ant vonios atbrailos sustatytus prausiklių buteliukus galima perkelti į lengvai tvirtinamą dušo lentyną – tuomet ir ant vonios kraštų mažiau kaupsis muilo likučiai“, – praktišku patarimu dalijasi  M. Bučinskienė ir pataria efektyviau išnaudoti sienas bei siaurus, iš pirmo žvilgsnio sunkiai pritaikomus tarpus.

„Papildomos vietos galima atrasti virš skalbyklės, pavyzdžiui, įrengus spintelę su lentynomis, kur patogu laikyti skalbimo ir valymo priemones, beje, ir atokiau nuo vaikų rankų. Aukšta spintelė, pavyzdžiui, iš ÄNGSJÖN ar TÄNNFORSEN serijos, ar siauras vežimėlis puikiai tinka siaurose nišose, o iš pirmo žvilgsnio sunkiai panaudojamas tarpas tarp skalbyklės ir vonios ar dušo kabinos gali įtalpinti ir siaurą skalbinių krepšį“, – pataria M. Bučinskienė. 

Daugiau tvarkos stalčiuose ir spintelėse padės sukurti įvairaus dydžio dėžutės, krepšeliai ar padėklai su skyriais. Juos patogu atskirti makiažo priemones, higienos reikmenis ar smulkius aksesuarus, o atidarius stalčių viskas kaskart lieka savo vietose ir po ranka. 

Kokybiškas apšvietimas kasdienei rutinai 

Dažna namų vonia ne tik itin kompaktiška, bet ir neturi lango į lauką. Dėlto, pasak IKEA interjero dizainerės apšvietimas šiame kambaryje vaidina ypatingą vaidmenį. „Blausus ar netinkamo atspalvio apšvietimas gali ne tik pakeisti kambario išvaizdą, bet ir veidrodyje matomą atvaizdą,” – šypsosi M. Bučinskienė. 

Kaip ir kituose namų kambariuose, vonioje ji pataria vadovautis esminiu apšvietimo planavimo principu ir kurtį jį tarsi sluoksniais. Ryškus centrinis apšvietimas puikiai tinka ryto rutinai, švelnesnis kiek prislopintas  – vakarui ar jaukioms atsipalaidavimo akimirkoms karštoje vonioje, tuo tarpu vonios veidrodis su apšvietimu itin tinka makiažui atlikti, mat nemeta šešėlio ant veido. 

Nedideli, bet dekoratyvūs sprendimai iš esmės keičia vonios kambario nuotaiką

Pasak M. Bučinskienės, stilingi ir kartu praktiški sprendimai gali vos per kelias minutes vizualiai atnaujinti bet kokią erdvę – įskaitant ir vonios kambarį. „Deranti dušo užuolaida, rankšluosčiai ar vonios kilimėlis gali akimirksniu pakeisti pabodusio vonios kambario nuotaiką. Net ir tokie maži akcentai kaip dantų šepetėlių indelis ar skysto muilo dozatorius suteikia erdvei naujų spalvų ir jaukumo“, – sako interjero dizainerė.

Ji taip pat ragina nebijoti mesti iššūkio nusistovėjusiam įsitikinimui, kad vonioje nėra vietos dekorui. „Net buities reikmėms skirtos atviros lentynos gali atrodyti estetiškai, jei jose laikomus daiktus sudėsime į dekoratyvias bambuko ar pintas dėžutes, o skalbimo miltelius ar kapsules laikysime gražiame inde su dangčiu“, – pataria specialistė.

Patikimas vonios kambarys, kuris ir padeda taupyti

Pasak M. Bučinskienės, IKEA galima rasti ne tik vonios daiktų laikymo sprendimų, bet ir praustuvų su jiems skirtomis spintelėmis, vandens maišytuvų bei dušų, tarp jų ir derinamų su vandens išteklius padedančiais tausoti dušo vandens skaitikliais ar srovės stiprintuvais.  

IKEA vonios baldams, praustuvams, vandens maišytuvams, dušo stiklui ir durims taikoma net 10 metų garantija, o dušo galvoms, rankiniams dušams, jų stovams ir žarnoms – 3 metų garantija, taigi pasirinkti sprendimai tarnaus ir džiugins ilgai.

Jau greitai. Pirmoji IKEA mažoji parduotuvė Klaipėdoje 

Šį pavasarį Klaipėdoje duris atvers pirmoji Lietuvoje naujo formato mažoji IKEA parduotuvė. Ji įsikurs jau veikiančios prekių užsakymo ir atsiėmimo vietos patalpose ir pasiūlys dar daugiau įkvėpimo bei namų sprendimų vietos gyventojams.  

Lankytojai galės apžiūrėti pagal pajūrio regiono gyventojų namų stilių sukurtas ekspozicijas ir vietoje įsigyti beveik 1500 prekių – nuo namų tekstilės, stalo indų ir įrankių iki namų organizavimo sprendimų ir dekoro elementų. Čia taip pat bus galima naudotis ir daugelio jau įvertintomis IKEA paslaugomis: nuo interjero dizaino ir virtuvės planavimo iki prekių užsakymo, atsiėmimo bei konsultacijų verslo klientams.  

Be to, mažojoje parduotuvėje bus siūlomas ir visas švediškų maisto produktų asortimentas, taip pat įrengta jauki naujos koncepcijos poilsio erdvė, kurioje lankytojai galės pasimėgauti švediškais užkandžiais, puodeliu kavos ar porcija ledų. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder