Bauda už KET pažeidimą - nevairuojančiam ir automobilio neturinčiam žmogui

(7)

Klaipėdietis aiškinasi, kodėl jam buvo skirtos baudos už automobilio statymą pažeidžiant taisykles - vyras niekada neturėjo ir nesinaudojo automobiliu, neturi įgijęs teisės jį vairuoti.

„Teisių man nereikia - važinėju dviračiu, per savo gyvenimą nesu turėjęs jokio automobilio, galiu pateikti tai įrodančius „Regitros“ dokumentus“, - „Vakarų ekspresui“ sako 56-erių uostamiesčio gyventojas Arvidas Čerkėsas.

Vyras rugsėjo viduryje iš Klaipėdos savivaldybės gavo administracinio nusižengimo protokolą dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo - anot dokumento, klaipėdiečiui priklausantis automobilis 2023-iųjų rugpjūtį užfiksuotas stovintis Pirmojoje Melnragėje, vietoje, kur transporto priemonę statyti draudžiama.

Be to, nustatyta, kad rinkliava už automobilio statymą nebuvo sumokėta.

Už vieną pažeidimą A. Čerkėsui skirta 15, už kitą - 10 eurų bauda.

Jau kitą dieną po pranešimo vyras nuvyko į transporto priemones registruojančios bendrovės „Regitra“ Klaipėdos padalinį ir iš jo gavo pažymą, kad jokio automobilio neturi.

„Kelių transporto registro duomenimis, Arvidas Čerkėsas savo vardu nėra įregistravęs transporto priemonių“, - rašoma pažymoje.

Su ja į savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos poskyrį nuvykęs klaipėdietis nieko nepešė.

„Parodžiau dokumentus, bet man specialistė būtent taip ir sakė: vis tiek turėsi tas baudas sumokėti“, - teigė A. Čerkėsas.

Protokole pažymima, kad baudas reikia sumokėti iki spalio 17-osios.

Tikrina oficialius duomenis

Savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad tiriant galimą nusižengimą turimi duomenys - šiuo atveju užfiksuoto automobilio savininkas - tikrinami valstybės registruose.

Taisykles pažeidusio automobilio savininkas buvo nustatytas pasinaudojus valstybės duomenų bazėmis.

„Mes naudojamės oficialiomis duomenų bazėmis, valstybės registrais. Automobilio savininką galima patikrinti “Regitroje", - teigė jis.

Anot M. Poimanskio, panašių atvejų pasitaiko gana dažnai - protokolai siunčiami gyventojams, kurie pardavė automobilius, tačiau neužbaigė perregistravimo formalumų, todėl naujų savininkų padaryti pažeidimai gali būti priskiriami ankstesniems šeimininkams.

„Kaip vienas iš galimų variantų gali būti „Regitroje“ nepakeisti duomenys. Dažnai taip būna, kai automobilio pardavėjas su pirkėju sukerta rankomis, senasis savininkas neišregistruoja ir mes duomenų bazėje jį matome kaip savininką. Tai pakankamai dažnas atvejis“, - kalbėjo M. Poimanskis.

Tačiau A. Čerkėsas dievagojasi, kad niekada neturėjo jokio automobilio: „Nesu nei pirkęs, nei pardavęs.“

M. Poimanskis neatmetė galimybės, kad paskirtos baudos klaipėdiečiui gali būti panaikintos.

„Jis turėtų pas mus ateiti, pateikti patvirtinančius dokumentus ir bauda gali būti panaikinta. Jeigu tie dokumentai iš tikrųjų atitinka realybę“, - teigė poskyrio vedėjas.

Buvo pametęs dokumentus

Bandydamas paaiškinti situaciją A. Čerkėsas svarsto ne tik nesusipratimų įstaigose variantus - įmanoma ir maža tikimybė, jog kažkas galėjo pasinaudoti kadaise pamestais jo dokumentais.

„Senokai tai buvo, negaliu tiksliai įvardinti“, - teigė klaipėdietis.

Tačiau jis apie pamestus dokumentus nedelsdamas pranešė policijai, kad jais kas nors nepasinaudotų.

„Aš nieko nelaukdamas iš karto kreipiausi į policiją, kad pamesti dokumentai būtų anuliuoti, kad galėčiau naują gauti“, - kalbėjo A. Čerkėsas.

Ši situacija taip pat kelia daugiau klausimų: jeigu pamesti vyro dokumentai buvo pripažinti negaliojančiais, ar jais buvo galima pasinaudoti registruojant transporto priemonę? 

Žinoma, egzistuoja tikimybė, kad dokumentais kažkas galėjo pasinaudoti tuo trumpu laiko tarpu, kol savininkas jų pasigedo ir pranešė apie tai policijai - tačiau tokiu atveju vis tiek valstybinėje įstaigoje svarbi operacija atlikta jam nedalyvaujant.

Įvertinus ir tai, kad nuo dokumentų praradimo momento praėjo nemažai laiko, egzistuoja ir tikimybė, jog žmogus gali turėti turto, apie kurį nieko nežino, tačiau kartu būti už jį atsakingas.

Miesto policija teigia, kad įtariant apgaulę reikėtų apie tai pranešti.

„Klaipėdos policijos pareigūnų teigimu, jei asmuo įtaria, kad apgaulės būdu galėjo būti pasinaudota jo asmeniniais duomenimis, turėtų kreiptis į policiją per www.epolicija.lt. 

Pareigūnai kiekvieną įvykį aiškinasi individualiai“, - teigiama policijos komentare „Vakarų ekspresui“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder