LAIVAS. 36 m ilgio gafelinė škuna pastatyta Olandijoje 1977 m. Joje telpa 30 žmonių. Klaipėdos universitetas jį įsigijo 2006 metais. Virginijos KESMINĖS nuotr.

Burlaivis „Brabander“ vietoje kuro pasikinkys vėją

Klaipėdos universiteto(KU) infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas, paklaustas, ar šiuo sunkmečiu nebus ribojami burlaivio „Brabander“ plaukimai, atsakė, kad šis laivas unikalus tuo, kad gali panaudoti bures ir plaukti gaudydamas vėją.

B. Petrausko teigimu, visų pirma didelės įtakos laivo plaukiojimui turi pabrangęs kuras. "Vėjo naudojimas dar kol kas nėra pabrangęs, - juokauja prorektorius. Jeigu mes sukomplektuojame komandą, turime norinčiųjų mokytis buriuoti, keliame bures ir tada kuro naudojame žymiai mažiau.

Galima sakyti, kad buriavimas šiais visa ko pabrangimo laikais tampa alternatyva didėjančioms degalų kainoms, įgauna naują prasmę.

Dabar labai populiaru gaminti elektrą saulės jėgainėse, bet reikia nepamiršti ir vėjo. Ne veltui buriuotojai šaukia: „Vėjo, vėjo, vėjo!“

Pasak KU prorektoriaus, burlaivis „Brabander“ yra pasirengęs vasaros sezonui, jo techninė būklė gera. Tai, kas buvo suplanuota, bus vykdoma, žinoma, jeigu kokie nors renginiai nebus atšaukti. Didelių plaukiojimų ribojimų nenumatyta.

Birželį laivas dirbs su KU partnere Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Numatyti keli plaukimai su šios mokyklos studentais į Lenkiją, į Liepoją.

Universiteto burlaivis rugpjūtį dalyvaus tarptautinėje regatoje „Baltic Regata 2022“. Rugpjūčio 9 d. jis išplauks į Rostoką (Vokietija). Pasak B. Petrausko, Rostoko universitetas yra KU EU-CONEXUS partneris, tad parūpino Lietuvos laivui vieną iš gražiausių vietų mieste: „Brabander“ stovės centrinėje dalyje, esančioje arčiausiai senamiesčio, ir reprezentuos Klaipėdą, jos universitetą ir visą Lietuvą.

Lenktyninis „Baltic Regata 2022“ etapas prasidės rugpjūčio 14 d.: bus plaukiama iš Rostoko į Ščeciną (Lenkija). Ščecine „Brabanderio“ įgula kiek pailsės ir grįš į Lietuvą.

Šiemet vasarą KU laivas „Brabander“ dalyvaus moksliniuose tyrimuose, kuriuos vykdys viena Latvijos mokymo įstaiga. Bus tyrinėjama Baltijos jūra Latvijos teritoriniuose vandenyse.

„Brabanderio“ vasara rezervuota, liko tik kelios laisvos dienos, kurios irgi gali „ištirpti“. Laivą panaudosime ir pažintiniams tikslams. Pavyzdžiui, birželio 16 d. atvyksta Telšių rajono savivaldybės švietimo darbuotojų delegacija. Ją paplukdysime, parodysime uostą, laivą. Šiemet „The Tall Ships' Races“ regata nevyksta, tai vasara bus kiek ramesnė. Šiuo laivu galės plaukti ir mūsų studentai, bet jie turi registruotis patys, jeigu nori tai daryti„, - “Vakarų ekspresui" sakė B. Petrauskas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder