Dėl kompensacijų už šildymą ragina kreiptis internetu

Augant visų paslaugų ir prekių kainoms kompensacijos dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kaip gelbėjimosi rato tikisi ne tik mažiausias, bet ir vidutines pajamas gaunantys klaipėdiečiai, tačiau laiku jas gaus tik tie, kurie nedelsdami jau dabar teikia prašymus internetu. Tie, kurie kompiuteriais nesinaudoja, gyvai bus priimti tik po Naujųjų metų, o tai reiškia, kad iki tol privalės mokėti už visas paslaugas visą kainą.

Klaipėdos savivaldybės administracija informuoja, kad Socialinės paramos skyriuje gyventojai, pageidaujantys susitvarkyti dokumentus kompensacijai už būsto šildymą gauti, registruojami priėmimui tik kitų metų sausio mėnesį.

"Tokia situacija susiklostė dėl didelio besikreipiančiųjų skaičiaus. Dėl stipriai išaugusių prašymų skaičiaus dokumentus dėl kompensacijų už būsto šildymą priimančiuose savivaldybės padaliniuose trūksta žmogiškųjų resursų prašymams apdoroti.

Todėl labai prašome gyventojus teikti dokumentus dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo pateikti internetu. Žinome, kad vyresnio amžiaus žmonės ne visi naudojasi internetu. Gal jiems galėtų padėti artimieji", - kreipėsi Savivaldybės atstovė žiniasklaidai Aušra Lukauskienė.

Pašnekovė teigė, kad žmonės nesibaimintų, jog gaus kompensacijas ne už visą šildymo sezoną, o tik už praėjusius 2 mėnesius, kaip iki šiol skelbta.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė vakar patvirtino, kad, atsižvelgiant į stipriai išaugusį prašymų skaičių bei Lietuvos savivaldybių siūlymus, nuspręsta kompensuoti išlaidas už būsto šildymą ne už praėjusius 2 mėn., kaip buvo iki šiol, bet už visą šildymo sezoną. Vadinasi, ir tie gyventojai, kurie pagal išankstinę registraciją į Socialinės paramos skyrių turės atvykti ne anksčiau negu kitų metų sausio mėnesį, kompensacijas galės gaus ne tik už 2022 m. lapkritį ir gruodį, bet už visą šildymo sezoną“, - aiškino A. Lukauskienė.

Socialinių išmokų poskyrio vedėja Gina Vilimaitienė patikslino, kad dokumentus pateikus internetu sprendimas dėl piniginės socialinės paramos skyrimo priimamas per mėnesį nuo prašymo-paraiškos ir visų reikalingų dokumentų gavimo dienos.

O tie, kurie kreipsis gyvai, sprendimo sulauks geriausiu atveju vasario mėnesį.

"Tol, kol sprendimas nepriimtas, žmonės privalo mokėti už paslaugas visą sumą. Nes jie juk nežino, ar gaus kompensaciją ir kokio dydžio ji bus. Šalies mastu planuojama nustatyti, kad būtų galima kompensuoti už visą šildymo sezoną. Siekiama, kad namų ūkiai, pritaikius paramą, už šildymą mokėtų dešimtadalį nuo į rankas gaunamų pajamų.

Įsiskolinusieji už būsto šildymą ir vandenį turi teisę į kompensacijas tik tokiu atveju, jeigu su energijos, kuro, vandens tiekėjais yra sudarę sutartį (sutartis) dėl skolos apmokėjimo", - aiškino G. Vilimaitienė.

Pašnekovė taip pat pažymėjo, jog kompensacija nėra išmokama pinigais - kompensuojama suma mažinamos sąskaitos už paslaugas nuo tos dienos, kai sprendimas priimamas.

Pavyzdžiui, jeigu šildymas bus pradėtas spalį, o sprendimas dėl kompensacijos už jį bus priimtas tik kitų metų vasario mėnesį - tai kitų metų kovą žmogus gaus perskaičiuotą sąskaitą, kurioje bus įrašytos jo permokos už šildymą nuo spalio iki kovo.

Klaipėdos savivaldybės administracijos duomenimis, Socialinių išmokų poskyrio vedėjos teigimu, klaipėdiečių, norinčių gauti kompensacijas už būsto šildymą, gretos auga geometrine progresija. Šių metų rugsėjį dėl kompensacijų kreipėsi dvigubai daugiau miestiečių nei praėjusiais metais tokiu pat laiku. Praeitą šildymo sezoną, 2021 m. IV ketvirtį, kompensacijas gavo 5 085 asmenys, per 2022 m. I ir II ketv. - 7 849 asmenys.

GALIMYBĖS. Į kompensacijas už šildymą galima pretenduoti nepriklausomai nuo to, kokios rūšies kuru yra šildomasi. Redakcijos archyvo nuotr.

GALIMYBĖS. Į kompensacijas už šildymą galima pretenduoti nepriklausomai nuo to, kokios rūšies kuru yra šildomasi. Redakcijos archyvo nuotr.

Sidebar placeholder