ELEKTRA. Elektros įkrovimo stotelių eksploatacijai šiemet Klaipėdos biudžete numatyta 363,3 tūkst. eurų. Tai yra po 527 eurus vienam Klaipėdos mieste registruotam įkraunamam automobiliui. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Elektromobilių rojus Klaipėdoje tęsis dar dvejus metus

(1)

Klaipėdos savivaldybės tarybai teikiamas nutarimo projektas, kuriuo siūloma dar dvejus metus leisti elektromobilius miestui priklausančiose įkrovos stotelėse krauti nemokamai.

Šiuo metu trylikoje miesto vietų yra 21 Savivaldybei priklausanti elektromobilių įkrovimo stotelė.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba dar 2020 metų sprendimu nustatė, kad elektromobilių įkrovimo paslauga vartotojams yra teikiama neatlygintinai 3 metus - iki 2023 m. gegužės 21 d.

Dar 2018 m. sprendimu Savivaldybės elektromobilių įkrovimo stoteles perdavė UAB Klaipėdos autobusų parkui.

Pagal šią sutartį bendrovė vykdo 21 elektromobilių įkrovimo stotelės priežiūrą ir remontą. Savivaldybė apmoka Klaipėdos autobusų parkui už stotelių priežiūrą ir remontą bei sunaudotą elektros energiją pagal sutartyje nustatytą įkainį.

Šiems metams Savivaldybė šiai paslaugai yra suplanavusi net 363,3 tūkst. eurų.

Tik dalį šios sumos kainuoja pati elektros energija. Kita dalis yra elektros įkrovimo stotelių remonto ir priežiūros kaina.

Praėjusiais metais, kai elektros kainos buvo labai pakilusios,elektromobiliai Klaipėdos savivaldybės pakrovimo stotelėse sunaudojo energijos už 129 tūkst. eurų su PVM.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus, tai daugiau nei du kartus didesnė suma palyginus su 2021 metais. Tuomet elektra kainavo 58 tūkst. eurų su PVM.

Norint apmokestinti elektromobilių įkrovimo paslaugą, seno tipo stoteles reiktų pakeisti naujo tipo elektromobilių stotelėmis, kad veiktų mobili aplikacija atsiskaityti už paslaugas. 7 stotelių atnaujinimo kaina būtų apie 28,0 tūkst.

Taip pat mieste esančios 3 greito įkrovimo elektromobilių stotelės (S. Nėries 16B, Taikos pr. 80, Jūrininkų pr. 16) yra įrengtos iš ES paramos, pagal kurios taisykles šios stotelės negali būti apmokestintos iki 2024 m. rugsėjo 26 d.

„Įvertinus esamą situaciją, atsižvelgiant į stabilizavusias elektros kainas, siekiant skatinti ir populiarinti elektra varomų transporto priemonių naudojimą, mažinti taršą mieste, sprendimo projektu siūlome nustatyti, kad elektromobilių įkrovimo paslauga būtų teikiama neatlygintinai 2 metus“, - rašoma R. Mockaus parengtame Tarybos sprendimo projekte.

Klaipėdos savivaldybės pateikti VĮ „Regitra“ duomenys rodo, kad per trejus metus Klaipėdos mieste ir Klaipėdos rajone registruotų elektromobilių skaičius išaugo 4,5 karto - nuo 125 iki 656 vienetų.

Taip pat šiuo metu jau yra registruoti ir 467 įkraunami („Plug-in“) hibridiniai automobiliai. Vien Klaipėdoje yra registruota 690 elektra įkraunamų automobilių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder