Ernesta Venckutė: „Daugelis nežino, koks yra jų stilius“ (2)

Daugelis mados pasaulio žmonių pasirenka dirbti Vilniuje arba užsienyje. Tačiau Ernesta Venckutė pasirinko pajūrį ir jau septynerius metus kuria įvaizdžius populiariems lietuvių dainininkams, fotosesijoms ir padeda klaipėdiečiams atrasti savo stilių.

„Nėra negražaus ar blogo stiliaus“, - tikina stilistė. Moteris labai džiaugiasi, kaip rengiasi Klaipėdos jaunimas. O štai vyresnės kartos atstovams turėtų vieną kitą patarimą.

Ernesta, kada pirmą kartą susidomėjote mada?

Nuo pat mažų dienų ja domėjausi. Vaikystėje labai mėgau žaisti su popierinėmis lėlėmis. Ir jei atsirasdavo lėlė, pieštukai, flomasteriai, tai galėdavau įkristi ir piešti įvairiausius drabužius. Taip pat paauglystėje pas močiutę labai mėgau žiūrėti „Fashion TV“, radusi audinių, jais apsivyniodavau ir rodydavau močiutei savo madų šou.

Niekada neįsivaizdavau, kad yra studijos, susijusios su mada. Čia, Klaipėdoje, prieš 15 metų net neteko girdėti apie tokią profesiją. Tad pabaigusi mokyklą įstojau į vadybą, kartu dirbau bare padavėja.

Kiekvieną rytą eidama į darbą nusipirkdavau po žurnalą. Turbūt kiekvieną mėnesį išpirkdavau visus įmanomus žurnalus. Ir kažkurią dieną, po 3 metų kasdieninio žurnalų skaitymo, pamačiau reklamą, kad kolegijoje yra mados dizaino studijos. Tuo metu iš karto užvirė kraujas, padažnėjo pulsas. Taigi pradėjau domėtis, žiūrėti, ruoštis ir įstojau į mados dizainą.

Paprastai manoma, kad stilistams didžiausios galimybės atsiveria sostinėje. Kodėl pasirinkote gyventi Klaipėdoje?

Aš gimiau ir augau čia. Kai studijavau Vilniuje, labai norėjau ten likti, bet mano vyras dirbo Klaipėdoje ir turėjo čia gyventi, nors dabar pandemija parodė, kad galima dirbti iš bet kur. Bet čia įleidome šaknis, išsikraustėme už miesto, atsirado vaikas, šeima. Ir galiausiai pradėjau galvoti, kad visai gerai yra ir čia, Klaipėdoje. Iš pradžių atrodė, jog Vilniuje daug galimybių, veiksmo, o čia viso to nėra. Taip pat nežinojau, ką čia galėčiau veikti turėdama mados dizaino bakalauro diplomą. Bet per kokius porą metų „nulaužiau kodą“, atradau veiklos. Vilniuje yra didžiulė konkurencija, visko labai daug, o Klaipėdoje, jei būsi geras specialistas, visada rasi darbo.

Papasakokite, kaip atrodo stilisto darbas.

Daugeliui atrodo, kad stilistas rengia, ir tiek. Nors labai daug žmonių paklausti nė nežino, koks yra jų stilius.

Bet iš tikrųjų šitame darbe yra labai daug profilių: teatras, fotosesijos, kinas, darbas su asmeniniais klientais, koncertų įvaizdžiai. Ir daugelį sričių jau esu išbandžiusi. Vieninteliame kine kol kas neteko dirbti ir šiais metais supratau, kad labai norėčiau išbandyti ir šią sritį.

Kas jūsų darbe patinka labiausiai?

Būna viskas etapais. Kai dirbi su fotosesijomis, tai atrodo, kad jos labiausiai žavi. Paskui atsiranda vienas asmeninis klientas, ir pradeda žavėti darbas su asmeniniais klientais. Tas pats vyksta ir su katalogų kūrimu, ir su muzikinių klipų filmavimu.

Tad su kokiu projektu tuo momentu dirbu, ta veikla ir labiausiai patinka.

Iš kur atsiranda įkvėpimas kurti įvaizdžius fotosesijoms?

Iš tikrųjų pats klientas padiktuoja, kuria kryptimi eiti. Aš jam uždavinėju įvairiausius klausimus ir taip po truputį pradedi galvoti, kokia turi būti idėja. Tad pats žmogus ir įkvepia kūrybai. Man patinka dirbti su visais stiliais. Nėra negražaus ar blogo. Aš vis iš naujo juos atrandu, išstudijuoju.

Beje, o kaip pati atradote savo stilių?

Aš jį nuolatos koreguoju. Nuolat ieškau, atrandu, išgyvenu praradimus... Gyvenimo įvykiai labai keičia stilių. Kad ir kalbant apie elementarų plaukų spalvos atsiauginimą. Anksčiau turėjau šviesiai dažytus plaukus. Bet kol laukiausi, negalėjau dažyti plaukų, tad atsiauginau natūralią savo plaukų spalvą. Ir man atrodo, jog vien tai visiškai pakeitė mano stilių. Nes kai buvau šviesiais plaukais, man labai patiko juodi drabužiai - dėl sukuriamo kontrasto. Dabar, kai plaukai tamsesni, juodų drabužių nebenešioju. Galiausiai spintoje jų beveik neliko.

Kiekvieną sezoną asmeninis stilius irgi kinta. Kažkas labai įkvepia, pavyzdžiui, dabar man labai patinka italų grupė „Maneskin“. Įkvėpta jų į savo aprangą įnešu tam tikrų detalių, aksesuarų, drabužių. Anksčiau nebūčiau taip apsirengusi, bet dabar tokia apranga man primena juos.

Kaip apibūdintumėte savo stilių?

Modernus. Bet su daug prieskonių. Kiekvieną dieną jis keičiasi. Rytoj, pavyzdžiui, galiu apsirengti pankiškai. Dar kitą dieną galiu pasirinkti visišką klasiką. Tad jis tikrai labai įvairus.

Ką manote apie klaipėdiečių stilių?

Jaunimas įdomus. Vaikščiodama miesto gatvėmis visada mėgstu pasižiūrėti į jaunimą. Jis labai įkvepiantis. Norisi, kad tie jauni žmonės niekur neišvažiuotų. Jiems reikia rasti vietos, ką čia daryti. Tad labai tikiuosi, kad miestas dar kažką pasiūlys.

O kaip keičiasi klaipėdiečių stilius?

Kažkaip nematau, kad jis labai kistų. Ypač tarp mano bendraamžių. Labai mažai vyresnių žmonių mėgsta eksperimentuoti. Jie dažniausiai renkasi konservatyvesnį įvaizdį ir jo nekeičia. Jaunimas labiau linkęs eksperimentuoti.

Raktažodžiai
Kaip stilingai rengtis,moterys galėtų pasimokyti iš klaipėdietės Dainos Bosienės ir širvintiškės Pinskuvienės.Miela malonu žiūrėti į šias moteris.
Elfas, 2021-10-17 20:50
zmones,kurie susikure sau darbo vietas vadinami stilistai,nes mada yra tai,kas tinka ir patinka man ir jokiam pasalieciui tai neturetu rupeti.
Berta, 2021-10-17 11:33
Sidebar placeholder