Erozijos niokojamoms kopoms reikia pagalbos: kviečia savanorius

Vasaros sezonui pajūryje pasibaigus, čia prasideda krantotvarkos darbai ir vienas svarbiausių – visų mėgiamas pajūrio kopas paruošti atlaikyti rudens ir žiemos audras.

Tam, kad vėjai jų neišpustytų, jau antrus metus Pajūrio regioninis parkas ir SBA grupė jungia jėgas ir gyventojus, miestų svečius kviečia į savanorišką talką „Kopoms reikia tavęs!“

Tikimasi, kad iniciatyvos metu savanorių būrys šakomis sutvirtins tūkstančius kvadratinių metrų kopų Nemirsetos paplūdimyje.

Iniciatyvos organizatoriai planuoja, kad spalio 1 d., nuo 11 val. ryto Nemirsetos paplūdimyje susirinkus gausiam savanorių būriui, čia bus sutvirtinta daugiau kaip 3 km ruožas pajūrio kopų. Tai – bene 2 000 kv. m. apsaugoto jų ploto.

Kopos menksta nuo gamtos gaivalų ir žmogaus veiklos

Pasak Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijos vadovo Dariaus Niciaus, šį kartą savanorių būrį telks ties Nemirsetos paplūdimiu – svarbiausia užduotis čia bus šakomis uždangstyti erozinius židinius.

Tai tokios vietos kopose, kurios yra itin jautrios išpustymui. Ypač per žiemos ir rudens audras, kai vėjai talžo. Suklotos šakos padės sulaikyti smėlį vietoje ir neleis jo išpustyti.

Bendrai mūsų kopas ir paplūdimius veikia daug išorės veiksnių. Tai ir gamtos gaivalai – vėjas, audros, kai smėlis tiesiog išnešamas į žemyną arba pasiimamas jūros, taip pat ir žmonių veikla.

Gali neatrodyti daug pavieniui, tačiau kai milijonas žmonių vasaros savaitgaliais suguža į pajūrį, su savimi jie išsineša neįtikėtinai didelius kiekius smėlio. Būtent todėl, kad kopos nenyktų dėl visų šių priežasčių, mes turime jomis rūpintis ir saugoti“, – sako D. Nicius.

Kviečiamos bendruomenės, atsakingi verslai ir gyventojai

Šūkiu „Kopoms reikia tavęs!“ norime atkreipti dėmesį į neatsiejamą mūsų pajūrio kurortų perlą – kopas. Vasarą jos prieglobstį suteikia poilsiautojams, tačiau rudenį kopoms reikia žmonių pagalbos.

Būtent todėl jau antrus metus iš eilės telkiame savo kolegų, aktyviai prisidedančių prie SBA savanorystės bangos iniciatyvų, jėgas su vietiniais gyventojais ir miesto svečiais.

Vos kelios valandos savanorystės ir aktyvus bendruomenių, socialiai atsakingų verslų, gyventojų susitelkimas padės sutvirtinti net keletą tūkstančių kvadratinių metrų ploto kopų.

Todėl labai kviečiame visus atsiliepti į mūsų ir regioninio parko kvietimą prisijungti prie šios iniciatyvos ir kartu atlikti didžiulį gerą darbą gamtai“, – sako 5 baldų gamybos įmones vienijančios „SBA Home“ vadovė Raimonda Kižienė.

Savo gerumu pasidalinti pajūrio regiono svečiai, gyventojai, verslai kviečiami spalio 1 d. 11 val. Nemirsetos paplūdimyje, o daugiau informacijos galima rasti čia – https://www.facebook.com/events/1105120996806508

Sidebar placeholder