NOSTALGIJA. Dar likus kelioms dienoms iki gegužės 9-osios uostamiesčio Skulptūrų parke demontuotame Antrojo pasaulinio karo aukoms skirtame memoriale, penkiakampės žvaigždės formos vadinamosios amžinosios ugnies įrenginio vietoje, jau buvo padėtos gėlės. Teigiama, kad čia jos nuolat nešamos nuo pat memorialo Simono Daukanto gatvėje desovietizacijos. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Gegužės 9-oji uostamiestyje bus minima neoficialiai

(17)

Šiandien, gegužės 9-ąją, Klaipėdoje jokio oficialaus viešojo renginio ar mitingo nebus. Tačiau dalis miestiečių tradiciškai rinksis Skulptūrų parke esančioje sovietų karių palaidojimo vietoje, dės gėles ir vainikus, degins žvakutes. Tarp jų geriausiu atveju bus vos keli asmenys, dalyvavę II pasauliniame kare.

Antihitlerinės koalicijos šalių Antrojo pasaulinio karo dalyvių Klaipėdos organizacija šiais metais į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl leidimo gegužės 9-ąją surengti viešą renginį ar minėjimą nesikreipė.

"Jokio minėjimo karių palaidojimo vietoje nebus. Nuo pandemijos laikų nieko nebeorganizuojame.

Tiesiog eisime kaip į kapines. Padėsime gėlių ir vainikų, uždegsime žvakutes. Tuo viskas ir baigsis.

Aišku, ateis ir kitų visuomeninių organizacijų narių, paprastų žmonių. Eis, kaip ir visais laikais eidavo. Gausiai klaipėdiečiai tikrai nesirinks, nes ši gegužės 9-oji - paprasta, darbo diena. Manau, kad rinksis daugiausiai pagyvenę žmonės„, - gegužės 9-osios išvakarėse “Vakarų ekspresui" sakė Antihitlerinės koalicijos šalių Antrojo pasaulinio karo dalyvių Klaipėdos organizacijos tarybos pirmininkas Juozas Pečiulevičius.

Jo teigimu, tikimasi, kad provokacijų, kurių labiausiai ir baiminamasi, pavyks išvengti.

"Aš aiškiai visiems pasakiau, kad nebūtų jokių draudžiamų simbolių ar ženklų demonstravimo ir niekas nieko nebandytų provokuoti. Mes tokių dalykų nepraktikuojame.

Esu ne kartą sakęs, kad jei norite, tai apsirenkite ir vaikščiokite namuose. Viešoje vietoje negalima.

Už visus garantuoti negaliu, bet jei kas su kokiu ženklu ir ateis, tai bus iš senesnių žmonių, kurie nesupranta, kad tai daryti įstatymas neleidžia.

Mes vidurdienį padėsime gėlių ir vainikų, uždegsime žvakutes. Nusifotografuosime ir skirstysimės. Manau, kad žmonės iki vakaro ateis pagarbos atiduoti", - patikino J. Pečiulevičius.

Šiuo metu Klaipėdoje gyvena tik 17 asmenų, dalyvavusių II pasaulinio karo veiksmuose.

"Anksčiau buvo kur kas daugiau, o dabar liko tik tiek. Ir dauguma jau gulintys, negalintys patys vaikščioti. 103, 99, 98, 97, 96 metų amžiaus. Iš jų gal tik keli, stipresnės sveikatos, ateis pagerbti žuvusiųjų II pasauliniame kare.

Daugiausiai rinksis kariavusiųjų artimieji, dukros ir sūnūs. Nors ir jiems jau po 70-80 metų", - sakė J. Pečiulevičius.

Šiandien, gegužės 9-ąją, Skulptūrų parke esančioje sovietų karių palaidojimo vietoje, prie nugriauto sovietinio memorialo, sustiprintos policijos pajėgos nebudės. Tačiau ši vieta teisėsaugininkų akiratyje bus.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, tiesiog pareigūnai čia dirbs ir užtikrins viešąją tvarką.

"Žinome, kad žmonės gegužės 9-ąją tradiciškai renkasi S. Daukanto gatvėje, Skulptūrų parke. Tikrai nėra draudžiama susirinkti, padėti gėlių ir uždegti žvakutę.

Svarbiausia, kad nebūtų pažeidžiama viešoji tvarka ir atsinešami bei viešai demonstruojami draudžiami ženklai ir simboliai. Tokie, kaip Georgijaus juosta ar kita simbolika.

Tikimės, kad viskas praeis ramiai ir gražiai, be kokių nors incidentų. Policija prašo neprovokuoti, nekelti konfliktinių situacijų ir nesinešti minėtų ženklų bei simbolių, už kurių demonstravimą gresia atsakomybė.

Savo ruožtu pareigūnai dėmesį visam tam tikrai skirs. Budės vietoje ir važiuodami pro šalį užsuks", - patikino A. Grauslienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder