Gelbėtojai

Gelbėtojų vasaros sezonui jau yra užtektinai: suburta 70 žmonių brigada

Klaipėdos "Gintaro" baseine įvyko antroji gelbėtojų atranka vasaros sezonui dirbti Klaipėdos paplūdimiuose. BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas, gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki pasidžiaugė, kad iš viso Smiltynėje, Melnragės ruožuose ir Giruliuose reikiamas gelbėtojų skaičius jau surinktas.

"Mes turime 12 gelbėjimo postų ir tam reikia 70 gelbėtojų. Jų jau yra pakankamai, bet dar vyks apmokymai tiek baseine, tiek pliaže, tiek bus dėstomos teorinės žinios, apmokoma pirmosios pagalbos pagrindų", - "Vakarų ekspresui" Klaipėdos gelbėtojų vadas A. Siakki.

Į pirmąjį plaukimo įgūdžių vertinimo patikrinimą atvyko 40 norinčiųjų, į antrąjį - bemaž tiek pat.

Susirinkusieji plaukė 50 ir 200 m., nėrė po vandeniu, klausėsi teorinių žinių. Geriausieji atrinkti tolimesniems apmokymams.

Pasak A. Siakkio, kuris pats eiliniu gelbėtoju dirbo nuo 1993 iki 2003 metų, o vėliau jiems ėmėsi ir vadovauti, šiemet komandoje bus ir senbuvių ir naujokų.

"Yra ir profesionalių plaukikų, ir gerai mokančių plaukti, ir vidutiniškai. Mokymai dar vyks, tad tobulumui ribų nėra", - akcentavo A. Siakki.

Tiesa, apie 60 procentų gelbėtojų komandos - naujokai, iki šiol dar nedirbę šio amato.

"Daugiausiai 18-21 metų jaunuoliai - tiek vaikinai, tiek merginos. Merginų šiemet turėsime 16, vaikinų - 54. Tiesa, yra ir vyresnių - ir 30-mečių, ir 40-mečių. Kai kurie iš jų gelbėtojais dirbs jau dešimtą sezoną", - sakė A. Siakki.

Gelbėtojų darbo grafikas gana patogus - 2 dienas dirbama nuo 9 iki 21 val. ir dvi dienas ilsimasi.

"Taigi, jaunuoliai, baigę mokyklas ar studijas, dar per laisvas dienas gali mėgautis vasaros malonumais", - sakė A. Siakki.

Šiek tiek daugiau nei po dviejų savaičių - birželio 1-ąją Klaipėdos paplūdimiuose startuos gelbėtojų sezonas, kuris įprastai trunka šiek tiek ilgiau nei 3 mėnesius - iki rugsėjo 15-osios.

Pauliaus Matulevičiaus nuotraukos ir video

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder