Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr./ Robertas Dačkus

Gitanas Nausėda teigia su Olafu Scholzu sutaręs dėl laipsniško vokiečių brigados dislokavimo

(1)

Prezidentas Gitanas Nausėda sako su kancleriu Olafu Scholzu (Olafu Šolcu) sutaręs dėl laipsniško vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje.

„Sutarėme, kad tas procesas turi būti laipsniškas, kad Vokietija įsipareigoja didinti savo karinį buvimą Lietuvoje, priklausomai nuo mūsų žingsnių infrastruktūros įgyvendinimo prasme“, – BNS ketvirtadienį Berlyne po susitikimo su kancleriu sakė šalies vadovas.

Abiejų šalių lyderiai pernai Vilniuje sutarė dėl Vokietijos karių brigados dislokavimo Lietuvoje. Vis dėlto Vilniaus ir Berlyno požiūriai, kokia apimtimi šis karinis vienetas turėtų būti dislokuotas, išsiskiria.

Lietuva siekia nuolatinio pajėgų buvimo, bet kol kas šalyje yra tik vieneto štabas. Berlynas iki šiol sakė, kad dalis brigados bus dislokuota Lietuvoje, o dalis – Vokietijoje.

„Man patinka tokia formulė, kurią aš pasiūliau, o kancleris sutiko: Lietuva daro savo namų darbus, daro žingsnius ir yra už tai apdovanojama atitinkama Vokietijos reakcija, kitaip sakant, vis didesniu kariniu buvimo Lietuvos teritorijoje“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Infrastruktūra nėra kuriama tam, kad po to stovėtų tuščia“, – pridūrė jis.

Lietuvos prezidento teigimu, Vokietijos brigadai priimti reikalinga infrastruktūra turėtų būti įrengta iki 2026-ųjų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder