Gitanui Nausėdai – 58-eri: ką paskambinęs telefonu jam pasakė tėtis Antanas ir kaip atrodydavo šventės jų namuose

58-ąjį gimtadienį ketvirtadienį švenčiantį prezidentą Gitaną Nausėdą pirmasis jau prieš kelias dienas pasveikino jo tėtis Antanas Nausėda (92 m.). Jis prisimena, kad nuo pat vaikystės sūnaus gimimo dieną švęsdavo kukliai, tačiau labai aktyviai, o geriausia dovana būsimajam prezidentui visuomet būdavo knygos.

Organizatorių nuotr.

 

Savo gimtadienį G.Nausėdai šiemet tenka švęsti ne namuose su artimaisiais. Šiandien toliau tęsiasi jo oficialus vizitas Armėnijoje.

Pernai didelės šventės surengti taip pat nepavyko, nes tuo metu Lietuvoje vis dar galiojo karantino režimas.

Tiesa, šalies vadovas neatsisakė savo gimtadieninės tradicijos su laiko patikrinta draugų kompanija leistis į iškylą gamtoje.

Užpernai G.Nausėda su žmona Diana (57 m.) gimimo dieną paminėjo Nidoje.

Švęsdavo kukliai

Žinodamas, kad sūnus kelios dienos prieš gimtadienį darbo reikalais išvyksta į užsienį ir tądien nebus namuose, jį jau suspėjo telefonu pasveikinti prezidento tėtis Antanas.

„Sūnui linkiu visko, kas geriausia. Pirmiausia, kad tinkamai vykdytų pareigas, vadovautų šaliai. Kol kas dar nenusivyliau. Be abejo, asmeniniame gyvenime linkiu sveikatos, sėkmės, – kad nesukluptų, nesusižeistų, nenukristų.

Jis gerai jaučiasi, sportuoja, kai atvažiuoja, sėdame ant dviračių ir miname pajūriu“, – su portalu lrytas.lt linkėjimais G.Nausėdai pasidalijo jo tėtis.

A.Nausėda sako dažnai telefonu pasikalbantis su sūnumi, kai šis grįžta iš darbo. Prezidentas tėčiui žadėjo, jei tik pavyks, jį aplankyti savaitgalį ir kartu paminėti gimimo dieną.

Šalies vadovo tėtis prisimena, kad vaikystėje sūnaus gimtadienius švęsdavo labai kukliai, bet aktyviai. Dažniausiai – užsiimdavo sportu: važinėdavosi dviračiais, vaikštinėdavo pajūriu, daug kalbėdavosi, o galiausiai – nerdavo į ledinį jūros vandenį.

Į Nausėdų namus pasveikinti klasės draugo ateidavo ir bendraklasiai, tačiau didelių švenčių čia nebūdavo.

„Ypatingų švenčių mes nerengdavome. Neišlaidaudavome, nes buvome ne tokioje ekonominėje padėtyje. Viskas praeidavo kukliai“, – pabrėžė A.Nausėda.

Geriausia dovana būdavo knygos

Nors dovanų iš tėvų yra gavęs įvairiausių sporto reikmenų ir netgi gitarą, labiausiai G.Nausėda džiaugdavosi naujomis knygomis.

Jų ieškoti Nausėdos leisdavosi į senų knygų turgų, kartais – net į Vilnių ar Kauną.

Organizatorių nuotr.

Nors dovanų iš tėvų yra gavęs įvairiausių sporto reikmenų ir netgi gitarą, labiausiai G.Nausėda džiaugdavosi naujomis knygomis. R.Jurgaičio nuotr.

„Kai nupirkdavome dovanų knygą, jeigu leisdavo lėšos, Gitanui būdavo didžiausias džiaugsmas.

Sūnus – didelis knygų mėgėjas, jas kaupia nuo vaikystės, jau turi didelę kolekciją. Kažkada esu padaręs namuose sūpynes, kai jis dar buvo mažiukas.

Anksčiau labiau vertindavome gimtadienius. Kai subrendome, jie pasidarė nebe tokie aktualūs“, – teigė prezidento tėtis.

Nors pačiam A.Nausėdai prieš pora metų Kauno klinikose buvo atlikta operacija ir implantuotas širdies stimuliatorius, jis patikino besijaučiantis puikiai.

Iki šiol kiekvieną rytą vyras nueina po 7 tūkst. žingsnių, o vakare prieš pat miegą – dar po 4 tūkst.

„Kol kas niekuo nesiskundžiu“, – pasidžiaugė A.Nausėda.

Organizatorių nuotr.

V. Ščiavinsko nuotr.

Organizatorių nuotr.

D. Umbraso nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder