Į teatrą, kiną ir varžybas - tik su respiratoriumi, o į vestuves ar bažnyčią - kaip nori (1)

Plintant naujajai koronaviruso atmainai omikron, pirmadienį įsigaliojo naujas ribojimas - uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose privaloma dėvėti respiratorius.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalės renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonėms, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Renginio organizatoriai privalės užtikrinti respiratorių dėvėjimo kontrolę viso renginio metu ir neaptarnauti respiratorių nedėvinčių žmonių.

Be to, rekomenduojama žiūrovams dalyti respiratorius, apie naują taisyklę juos informuoti prieš renginį ir per jo pertraukas.

Respiratorius arba medicinines kaukes dėvėti rekomenduojama ir per renginius atvirose erdvėse, kai neišlaikomas saugus, ne mažesnis kaip dviejų metrų, atstumas.

SAM pataria renginius organizuoti nuotoliniu būdu arba lauke.

Šeimos šventės - ne renginys

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė paaiškino, kad pagal operacijų vadovo sprendimą renginių apibrėžimas apima kino teatrų, profesionaliojo scenos meno įstaigų, taip pat kitus komercinius ir nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius ar kitus tam tikrą laiką trunkančius organizuotus žmonių susibūrimus viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Religinės bei asmeninės šventės, anot SAM specialistų, nėra laikomos renginiais, todėl dėvėti respiratorius yra tik rekomenduojama. Taip pat respiratorius tik rekomenduojama dėvėti šv. Mišiose.

L. Ašoklienė akcentavo, kad, siekiant sustabdyti viruso plitimą, svarbu respiratorius dėvėti taisyklingai ir nedėvėti jų ilgiau nei keturias valandas.

„Respiratorius turėtų būti prigludęs prie veido, jis turėtų būti tinkamo dydžio, jo negalima dėvėti ilgiau nei keturias valandas. Jei jis sudrėksta ar yra kaip nors pažeidžiamas, jis turėtų būti pakeistas“, - kalbėjo L. Ašoklienė kartu pridurdama, kad toks pat reikalavimas galioja ir dėvint apsaugines veido kaukes.

Be to, L. Ašoklienės teigimu, perkant respiratorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų medicininės paskirties ir be vožtuvo.

„Nerekomenduojama dėvėti respiratoriaus su vožtuvu, toks respiratorius apsaugo dėvintį, bet neapsaugo šalia esančių asmenų, todėl visada rekomenduojama rinktis respiratorių be vožtuvo. Kitas dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai reikia rinktis respiratorių, kuris yra medicininės paskirties“, - teigė L. Ašoklienė.

Respiratorių jau nupirko

Klaipėdos kultūros įstaigų atstovai tikino, kad vakar darbo dieną pradėjo rūpindamiesi rekomenduojamais respiratoriais ir informacijos iškabų keitimu.

„Tik penktadienį sužinojome apie prievolę renginių lankytojams dėvėti respiratorius, o pirmadienį vakare Žvejų rūmuose vyko Pilies teatro premjera. Apsidrausdami nupirkome 150 respiratorių, nes, tikėtina, kad ne visi žiūrovai girdėjo naują taisyklę, o kiti gal dar nespėjo įsigyti“, - kalbėjo Klaipėdos žvejų rūmų direktorius Alvydas Lenkauskas.

Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys „Vakarų ekspresui“ taip pat sakė, kad jau įstaiga pripirko respiratorių žiūrovams, kurie jų dar neturės.

"Nors daugume žiūrovų į spektaklius ateina pasirūpinę apsaugos priemonėmis, tačiau visada ir mes įsigydavome medicininių kaukių, o dabar nupirkome kelis šimtus respiratorių, kad nepaliktume žiūrovų bėdoje, jeigu netyčia jie užmirštų. Ar respiratoriai apsaugos labiau nuo COVID-19 plitimo, specialistai gal geriau žino.

Man atrodo, kad apskritai teatro, operos žiūrovai yra visiškai saugūs. Mūsų erdvės puikiai ventiliuojamos, spektakliuose dažniausiai lankosi šeimos nariai ar kiti artimai bendraujantys žmonės. Jie tik sėdi ir stebi reginį, patys nei šoka, nei dainuoja.

Gal rizikos užsikrėsti didesnės masiniuose pramoginiuose renginiuose", - svarstė T. Juočys.

Per mažai laiko pasiruošti

Klaipėdos krepšinio komandos „Neptūnas“ komunikacijos vadovė Agnė Žilevičiūtė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad pirmadienį susidūrė su problema gauti didesnį kiekį respiratorių geromis sąlygomis.

„Vieno respiratoriaus kaina - 1,5-2 Eur. Krepšinio varžybose “Švyturio" arenoje dalyvauja vidutiniškai 400-500 žiūrovų. Žinoma, mes paskleidėme informaciją, kad respiratoriai privalomi taip pat, kaip ir galimybių pasas, ir tikimės, kad dauguma žiūrovų juos turės, tačiau ir patys užsakėme tam tikrą kiekį.

Vis dėlto manome, kad, priimant tokius sprendimus, turėtų būti suteikta daugiau laiko pasiruošti", - komentavo A. Žilevičiūtė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder