Įkvėpimo rašyti mokiniai ieškojo istorinėje parodoje

Sausio 19 d. Klaipėdos pilies muziejaus konferencijų salėje įvyko pirmasis kūrybinio rašymo ir žurnalistikos pagrindų laboratorijos moksleiviams užsiėmimas.

Į pirmąjį laboratorijos užsiėmimą susirinko daugiau kaip trys dešimtys mokinių iš Klaipėdos Baltijos, Vydūno, „Ąžuolyno“, „Aukuro“, „Varpo“, Kretingos Pranciškonų gimnazijų ir juos lydintys mokytojai.

Susitikimas prasidėjo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus edukatorės Simonos Rauktytės vedama interaktyvia ekskursija - žaidimu, pristatančiu šiuo metu Plies muziejaus konferencijų salėje eksponuojamą parodą „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“. Mokiniai, pasidalinę į šešis būrius, susigalvojo savo būrio vardus ir šūkius, pasipuošė Mažosios Lietuvos savanorių raiščiais ir parodoje ieškojo teisingų atsakymų į istorinius klausimus.

Laboratorijos vedėjos - dienraščio „Vakarų ekspresas“ žurnalistė Jurga Petronytė ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus darbuotoja, rašytoja Sondra Simana - paragino moksleivius dar atidžiau apžiūrėti parodą ir paieškoti joje įkvėpimo kūrybai.

Po trumpo instruktažo ir patarimų kaip rašyti informacinę žinutę, kaip kurti literatūrinio veikėjo portretą, kūrybinio rašymo ir žurnalistikos pagrindų laboratorijos dalyviai gavo pirmąsias užduotis: parašyti informacinę žinutę apie parodą ir sukurti pasirinkto parodos personažo asmeninę istoriją būsimai novelei.

Ką gi, lauksime rezultatų, kurie bus publikuojami ir dienraštyje „Vakarų ekspresas“, portale VE.lt ir kitų susitikimų.

Antrasis kūrybinio rašymo ir žurnalistikos pagrindų laboratorijos užsiėmimas numatomas vasario 1 d.

Kūrybinio rašymo ir žurnalistikos pagrindų laboratorija yra dalis trimečio projekto „Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos“, kurį įgyvendina dienraštis „Vakarų ekspresas“ kartu su partneriais: Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, Klaipėdos universitetu, Klaipėdos apskrities viešąja I. Simonaitytės biblioteka.

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kūrybinio rašymo ir žurnalistikos pagrindų laboratorijos tikslas - inicijuoti moksleivių literatūrinę ir publicistinę raišką, aktualizuojančią Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-metį išreiškiant savo asmeninį santykį su Klaipėdos miesto praeitimi ir dabartimi, kuriant ateities miesto viziją.

Sykiu tai galimybė mokiniams, jaučiantiems pašaukimą rayti, svajojantiems apie žurnalisto profesiją, praktiškai pasitikrinti savo galimybes.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder