Investicijos mažins potvynių grėsmę

Pastaruoju metu dėl klimato kaitos daugėja ir didelių liūčių, kurių metu užtvindomos Klaipėdos gatvės. Aštrėjant problemai, didėja ir investicijos į lietaus nuotekų tinklus.

Po paskutinių liūčių rugsėjo viduryje Klaipėdos miesto tarybos frakcijos „Klaipėdiečiams“ narys Arvydas Vaitkus Savivaldybei iškėlė klausimą dėl liūčių sezono metu patvinstančių uostamiesčio gatvių.

Jis pastebi, kad pastaruoju metu problema dėl patvinstančių gatvių kyla ne vien miesto centre, bet ir miegamuosiuose rajonuose pietinėje Klaipėdos dalyje.

Todėl Tarybos narys siūlo operatyviai reaguoti į besikartojančią situaciją ir prašo, kad problemos sprendimo planus pateiktų AB „Klaipėdos vanduo“.

Lietaus nuotekų tinklus uostamiestyje prižiūrinti AB „Klaipėdos vanduo“ trečiadienį pristatė planus Savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitete.

Pasak „Klaipėdos vandens“ atstovės Gintarės Butkienės, pagrindinės apsemiamų ir užliejamų teritorijų Klaipėdos mieste priežastys yra penkios.

Tai klimato kaita ir meteorologinių veiksnių įtaka, lietaus vandens surinkimo grotelių užsikišimas lapais bei šiukšlėmis lietaus metu.

Taip pat paviršinių nuotekų tinklų užliejamose teritorijose nebuvimas, bloga paviršinių nuotekų tinklų būklė (sulūžę, užsikišę šaknimis ir nuosėdomis tinklai ir pan.). Nepakankamas esamų paviršinių nuotekų tinklų pralaidumas.

„Rugsėjo 16 dieną gatvės bei kiemai buvo apsemti dėl užsikimšusių grotelių lapais bei šiukšlėmis“, - primena G. Butkienė.

Anot jos, šiuo metu bendrovė „Klaipėdos vanduo“ įgyvendina 4 paviršinių nuotekų tinklų projektus.

Bus pastatyti nauji tinklai Tilžės g. 15 ir Rumpiškės g. 2, Danės g. ties Atgimimo aikšte, Gulbių g. ties Nr. 2 ir 4, Liepų g. ties Nr. 71 ir Skerdyklos g. Nr. 8, Vytauto g. ties Nr. 22, 20, 18, taip pat Tauralaukio skg. 15, 17, 19, 21, 23 bei pastatyta slėginių paviršinių nuotekų tinklų ir paviršinių nuotekų siurblinės Stovyklos g. 4, Klaipėdos m.

„Klaipėdos vanduo“ 2022-2024 m. investicinėje programoje blogos ir avarinės būklės tinklams rekonstruoti bei naujiems tinklams statyti lietaus metu užliejamose miesto vietose yra numatęs skirti 1,75 mln. eurų, o projektams parengti dar papildomai 0,55 mln. eurų.

Šiuo metu rengiamos specifikacijos paviršinių nuotekų tinklų rekonstravimo pietinėje Klaipėdos miesto dalyje projektų parengimo paslaugoms pirkti.

AB „Klaipėdos vanduo“ 2022-2024 m. investicinėje programoje apsemiamų Klaipėdos miesto pietinės dalies teritorijoms ir tinklams tvarkyti yra numačiusi papildomai 3,38 mln. Eur.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder