Ir vėl užpuolė pelėsis: kaip jo atsikratyti visam laikui?

Atrodo, tik neseniai suremontavai butą ar namą, perdažei ar užklijavai tapetais sienas, o jas vėl išmargino pelėsis. Kodėl taip atsitinka ir kaip šią problemą reikėtų spręsti?

Pelėsis gyvenamosiose patalpose dažniausiai atsiranda dėl trijų priežasčių, tvirtino Bepelesio.lt specialistas Edgaras.

„Dėl blogo vėdinimo, uždarytų plastikinių langų ir  rekuperacijos nebuvimo pelėsis susidaro iš vidaus.

Vandens garai ir temperatūros skirtumai sudaro šalčio taškus, ties kuriais kondensuojasi drėgmė.

Ji kaupia dulkes bei kitus nešvarumus, sukuria puikią terpę plisti pelėsio grybeliui.

Tai pati dažniausia priežastis, atsirandanti dėl baimės atšaldyti patalpas žiemos metu, jokio skersvėjo nebuvimo“, – pasakojo specialistas.

Dažniausiai pelėsis susidaro aplink langus, kambarių kampuose, ant laukinės sienos – vėsiausiose patalpų vietose. Kitas priežastis – statybinis brokas arba susidėvėjimas.

Dažnai blokiniai namai turi įtrūkusias siūles tarp betono blokų namo išorėje, tad drėgmė lėtai, bet ryžtingai skverbiasi buto sienų link ir pelėsis iš išorės prasiskverbia kiaurai.

„Tokiu atveju sunaikinus pelėsį reikia sieną apšiltinti iš vidaus arba daryti kapitalinį remontą iš išorės“, – teigė Bepelesio.lt ekspertas.

Prieš ir po. Bepelesio.lt Trečia priežastis – laikinai susidariusi vandens koncentracija užpylus kaimynams vandeniu, džiaustant skalbinius ar paliekant šlapius rankšluosčius nevėdinamose, sandariose patalpose.

Pelėsio naikinimas turi būti patikėtas profesionalams, jeigu pastebėjote juodus ratilus, gausius koncentruotus taškelius.

Baltą pelėsį (dažniausiai susidaro pūkelis) galima bandyti naikinti namų sąlygomis, o po naikinimo nedelsiant sutvarkyti priežastis. Pasidaryk pats.

Ar verta? Internete galima rasti daug patarimų, kaip naikinti pelėsį patiems, naudojant actą, sodą, vandenilio peroksidą ir kitas priemones.

Ar tokios liaudiškos priemonės gali duoti naudos? Edgaro teigimu, jeigu pelėsio yra labai nedaug, jis nėra visiškai juodas, tik patamsėjęs, tam tikruose mažuose plotuose galima pamėginti įtrinti stiprų sodos tirpalą (šiltame vandenyje ištirpinti maksimalų sodos kiekį iki nuosėdų) į mūrą ir po 15–20 minučių pakartoti.

„Tačiau daug tikėtis iš liaudiškų priemonių neverta, profesionalų naudojami preparatai itin veiksmingai ir greitai naikina pelėsį kur kas stipresniais šarmais, jų įprastoje parduotuvėje įsigyti nėra galimybės“, – kalbėjo pašnekovas.

Profesionalus samdyti rekomenduojama vien dėl to, kad jie nepadarys elementarių klaidų, naudos bent kelias priemones efektyviam sporų surinkimui bei galutiniam sunaikinimui, taip pat dėl didelės patirties viską atliks kur kas greičiau bei efektyviau, pakonsultuos, kaip pašalinti pelėsio susidarymo priežastis.

„Pelėsiui naikinti mūsų meistrai daugiausia naudoja stiprius šarmus, natrio bei didesnės koncentracijos hipochlorito tirpalus“, – teigė Edgaras.

Bepelesio.lt suteikia vienų metų garantiją, jeigu per ateinantį mėnesį yra sutvarkomos pelėsio atsiradimo priežastys, kurios yra identifikuojamos pelėsio naikinimo metu.

Minimali darbų kaina – 150 eurų, ji priklauso nuo pažeisto ploto, tačiau daugumos užsakymų kaina nėra didesnė nei 300 eurų.

Darbai įprastai trunka 1–4 valandas. Vėdinti, vėdinti ir dar kartą vėdinti Kad pelėsis neatsirastų, specialistai pataria ne šaltuoju metų laiku langus palikti pusiau atvirus, palenktoje fiksuotoje pozicijoje – geriausia priešingose buto pusėse.

Taip pat nenaudoti per daug oro drėkintuvų, drabužių nedžiauti viename kambario šone bei nelaikyti didelio kiekio gėlių vienoje vietoje.

Spintas, lovas bei kitus baldus laikyti 3–5 cm atstumu nuo sienos. Taip pat reikia patikrinti, ar bute gerai veikia ventiliacija.

Dėl to reikėtų kreiptis į namo administratorių arba išsikviesti ventiliacijos specialistus į namus patiems.

Šie patikrins filtrus, oro pasikeitimo santykį bei patars, ką reikia daryti.

Taip pat niekuomet negalima palikti uždarų durų po dušo, vonios ar esant šlapiems drabužiams.

Įsirengiantiems ar remontuojantiems butus specialistai pataria vonios kambaryje įrengti atskirus šviesos ir mechaninės ventiliacijos jungiklius, kad galėtumėte išjungti šviesą, uždaryti duris ir kurį laiką palaikyti įjungtą ventiliaciją.
 

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Prieš ir po. Bepelesio.lt

Sidebar placeholder