Iš Klaipėdos išgabentas dar vienas istorinis laivas

(2)

Iš Klaipėdos į Švėkšną išvežtas dar vienas istorinis laivas „Lady Sophie“. „Klaipėdai istorinių laivų nereikia, Švėkšnoje jiems laikyti ir tvarkyti sudarytos geresnės sąlygos“, - sakė VšĮ Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centro direktorius Bartas Markevičius.

Iš Klaipėdos išgabentas dar vienas istorinis laivas

„1911 metais Škotijoje pastatytas burinis dvistiebis laivas “Lady Sophie" stovėjo Klaipėdos pilies uosto teritorijoje. Įmonė taip padidino mokestį už laivo saugojimą, kad mes neišgalime išsimokėti.

Pažymėtina, kad „Lady Sophie“ yra įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, tad, pagal įstatymą, turi būti viešai prieinamas. Tačiau, norėdami užtikrinti šį reikalavimą, esame priversti investuoti savo lėšas", - sakė B. Markevičius.

VšĮ Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centras šiuo metu yra vienintelė organizacija Baltijos šalyse, valdanti daugiau nei 13 istorinių laivų.

Dabar jau aštuoni istoriniai laivai saugomi Švėkšnoje, laivadirbio, istorinių laivų meistro Vaidoto Bliūdžiaus dirbtuvėse.

"Ateityje planuojame laivus restauruoti ir greičiausiai Švėkšnoje turėsime naują jūrų muziejų.

Lietuvos kultūros taryba šiais metais skyrė 9 tūkst. Eur paramą laivų būklei stabilizuoti ir konservuoti. Liūdna, kad analogiška paraiška, teikta Klaipėdos miesto savivaldybei, ekspertų vertinimu nesurinko reikiamo balsų skaičiaus, kad būtų finansuota", - mestelėjo akmenį į uostamiesčio Savivaldybės daržą pašnekovas.

B. Markevičius užtikrino, kad Lietuvos kultūros tarybos parama bus jau šiais metais panaudota istoriniams laivams apsaugoti Švėkšnoje.

Taip pat ketinama aptvarkyti šiais metais 100-metį švenčiantį sukežusį laivelį „Turo“, kuris nyksta Klaipėdos piliavietėje.

 

Šiam Suomijoje statytam laiveliui šiemet grąžintas jo pirminis vardas (praeityje jis buvo pervadintas į „Gražina“, vėliau  „Krasnaja Zvezda“).

Laivelis „Turo" ir vilkikas „Harold", kuris buvo pastatytas mūsų „Lindenau" laivų statykloje, - vieninteliai istoriniai laivai dar likę Klaipėdoje.

„Harold“ saugomas Klaipėdos laivų remonto įmonėje. Anot B. Markevičiaus, jo saugojimą taip pat norima stipriai apmokestinti. Tad greičiausiai ir šis laivas uostamiestyje neišliks.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder