Iš šešiasdešimties gyvenimo metų dešimt paskyrė turgui
(6)V. Karmanovas, be visų kitų gerų savybių, yra puikus pokalbininkas, jam nesvetimas humoro jausmas. Su juo pabendravus nuotaika būna geresnė. Gražių sukakčių proga norisi jam palinkėti ir toliau turguje diegti tokias naujoves kaip galimybė atsiskaityti banko kortelėmis, pradėtas lankytojų srauto skaičiavimas, trumpai tariant, tokias, kurios keičia uostamiesčio turgų ir jį tobulina.
Planai - grandioziniai
Priminsime, kad prie UAB „Naujasis turgus“ buvo prijungta UAB „Senasis turgus“ ir dabar yra viena bendrovė „Naujasis turgus“. Ji perėmė prižiūrėti ir Lėbartų kapinių gėlių turgelį.
"Mūsų planai - grandioziniai. Senasis turgus, anksčiau dirbęs nepelningai, pastaraisiais metais jau rodė pelną. Jis aptvarkytas, kad nebūtų gėda prieš kruizinių laivų turistus, bet ateityje bus tvarkomas iš esmės. Jame daug nekilnojamojo turto, kuris nenaudojamas pagal paskirtį. Reikėtų jį parduoti, sutvarkyti aikštę, pačią halę.
Mes stengiamės investuoti į atsinaujinančią energiją, jau pradėjome kalbėti, gal ant Senojo turgaus halės stogo reikėtų įrengti saulės baterijas„, - “Vakarų ekspresui" yra sakęs V. Karmanovas.
Senojo turgaus halė buvo suremontuota, nugriauti seni avarinės būklės paviljonai. Turgaus vadovas su savo kolektyvu turi grandiozinių sumanymų, kaip sutvarkyti Senąjį turgų.
Kaip ir prieš pradedant tvarkyti Naująjį turgų, taip šiemet ketinama skelbti architektūrinį konkursą dėl Senojo turgaus sutvarkymo.
ŠVENTĖS. Turguje organizuojamos įvairios linksmos šventės.
Dėmesys šventėms
Galima sakyti, kad Naujojo turgaus vadovas yra kūrybinga asmenybė. Jis pradėjo turguje organizuoti įvairias šventes, į kurias įtraukiami miestiečiai. Jos būna originalios ir linksmos. V. Karmanovui vadovaujant turgaus mėsos skyriuje uždainavo net Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai.
Vyko ir Naujojo turgaus veiklos 25 ir 30 metų šventės, Senasis turgus šventė savo 300 metų jubiliejų. Ir dabar Klaipėdos turguose vyksta derliaus šventės, o mugės jau tapo tradicinėmis. Per tą laikotarpį įvyko daug gražių dalykų. Belieka tik pasidžiaugti, kiek daug gali padaryti vienas iniciatyvus vadovas.
DRABUŽIAMS. Pastatytas naujas paviljonas, skirtas prekiauti drabužiais.
Atsirado stotelė „Naujasis turgus“
Per tą beveik dešimties metų laikotarpį Naujajame turguje visiškai pasikeitė aplinka, sutvarkyta ir aikštė, ir prieigos. V. Karmanovo dėka atsirado ir autobusų stotelė „Naujasis turgus“. Sutvarkyti prekybos paviljonai, pastatyti nauji, skirti prekiauti drabužiais.
O ką jau bekalbėti apie pernai vykusius rekonstrukcijos darbus, kai į mėsos halę buvo perkelti žuvies paviljono prekybininkai. Mat tiek mėsos, tiek žuvies paviljonai nebuvo užimti 100 proc., buvo laisvų vitrinų. Buvo nupirktos naujos vitrinos ir šaldytuvai.
Dabar mėsos paviljone atsirado atskira atitverta žuvies salelė. Tikrinome patys - viskas gerai: žuvis su mėsa „nesipjauna“, o pirkėjams ir prekeiviams labai patogu. „Atnaujintoje halėje labai gerai jaučiamės. Dabar ir patys einame į darbą pasitempę, pasipuošę. Sulaukiame komplimentų ir iš žmonių, kad gražiai atrodome“, - sakė prekeivė Ilona, kai lankėmės halėje po rekonstrukcijos.
Tokios naujovės UAB „Naujasis turgus“ kainavo beveik trečdalį milijono eurų.
PO REKONSTRUKCIJOS žuvų skyriuje.
Išgyventa per pandemiją
Nelengva buvo suvaldyti situaciją turguje pandemijos metu, bet pavyko išvengti didesnių nuostolių. "Mūsų darbuotojai pavargo ir moraliai, ir fiziškai. Įsivaizduokite, prieš Kalėdas reikėjo suvaldyti minią žmonių, norinčių nusipirkti mėsos ir daržovių. Teko kantriai aiškinti, kad toje vietoje gali lankytis tik 40 žmonių, o kitoje - 50. Buvo sunkoka, bet susitvarkėme.
Kai verslininkams buvo uždrausta dirbti turgaus teritorijoje, mes tą laikotarpį neėmėme iš jų pinigų už prekybos vietą. Pasibaigus karantinui dar du mėnesius jiems buvo taikomos nuolaidos nuomai. Užtat nė vienas prekeivis, nė vienas verslininkas iš mūsų neišėjo„, - “Vakarų ekspresui" yra sakęs V. Karmanovas.
Vitos JUREVIČIENĖS ir redakcijos archyvo nuotr.
Rašyti komentarą