Iš Ukrainos atvyksta vis daugiau naminių gyvūnų

Iki kovo 15 dienos į Lietuvą iš Ukrainos jau įvežti 63 augintiniai. Uostamiesčio gyvūnų globos namai tikino, jog augintinių iš Ukrainos dar neturi, tačiau tikrai yra pasiruošę priimti beglobius gyvūnus. O „Nuaro“ globos namuose Kaune šiuo metu yra 5 šunys iš Ukrainos.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, iki kovo 15 dienos į Lietuvą oficialiai buvo įvežti ir užregistruoti 63 gyvūnai augintiniai: 35 šunys ir 28 katės. Pusė jų apsistojo Vilniuje, kiti pasiskirstė po didžiuosius šalies miestus.

„Dažniausiai ieškoma vietos, kurioje gali apsistoti gyvūnai. Pagal poreikį jie ženklinami bei skiepijami, jiems suteikiama būtina veterinarinė pagalba. Tokioje sparčiai besikeičiančioje situacijoje ne mažiau svarbu yra turėti tikrą informaciją apie realią padėtį vietose, todėl prašome gyvūnų prieglobsčiu besirūpinančiuosius pranešti apie atvykstančius iš Ukrainos keturkojus: šunis, kates ar šeškus“, - sakė VMVT Pasienio maisto ir veterinarinės kontrolės skyriaus vedėjas, valstybinis veterinarijos inspektorius Egidijus Pumputis.

Teigiama, kad tik dalis gyvūnų į Lietuvą atvyksta kartu su savo šeimininkais ir pasilieka gyventi su jais.

Nemaža dalis gyvūnų, daugiausia kačių ir šunų, į Lietuvą atvyksta netekę namų bei šeimininkų.

Todėl VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ kviečia registruotis žmones, galinčius pargabenti gyvūnus ar galinčius suteikti jiems laikiną arba nuolatinį prieglobstį. Užsiregistruoti galima „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ interneto puslapyje.

Pasak gyvūnų globos namų VšĮ „Linksmosios pėdutės“ įkūrėjos Simonos Šakinytės, prieglaudoje gyvūnų iš Ukrainos kol kas nėra.

„Žinau, kad yra atvažiavusių gyvūnų kartu su šeimininkais, tad jie kartu ir yra. Sakiau, kad galėsime priimti beglobių gyvūnų, tiems, kurie važiuoja parvežti jų, bet kol kas dar nesulaukėme. Kontaktavome ir su keletu gyvūnų prieglaudų tiesiogiai, tačiau jos yra Kijeve ir Dnipre, ten situacijos įtemptos ir jie patys sako, kad kol nesibaigs karas, abejoja, kad bus įmanoma išvežti gyvūnus“, - pasakojo S. Šakinytė.

UAB „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė tikino, jog šiuo metu Kaune yra 5 šunys, atvykę iš Charkovo, tačiau uostamiestyje jų dar nėra.

„Esame laikinai globoję ukrainiečių gyvūnus, bet jie buvo privačių asmenų arba atvykdavo lietuviai jų pasiimti, tai buvome tarpinė stotelė. Nuo pat pirmos dienos pasakėme, kad galime priimti gyvūnus, pateikėme skaičius“, - dėstė J. Gustaitienė.

Jos teigimu, prasidėjus karui Ukrainoje, Lietuvoje sustojo gyvūnų priglaudimas.

„Galbūt žmonės bijo, kad Lietuvoje prasidės karo veiksmai, ir nebepriglaudžia gyvūnų. Iš mūsų prieglaudos gyvūnų išleidimas į namus tikrai sustojo. Tačiau šiuo metu esame surinkę apie 3 tūkst. eurų paramą Ukrainos gyvūnams ir pirkome jiems maistą“, - sakė J. Gustaitienė.

Pasak pašnekovės, pirmoji paramos siunta, kuri išvažiavo prasidėjus karui, buvo 4,5 t, o žmonės dalinasi net po 200 g, kad galėtų pašerti savo augintinius.

"Neužtenka, kad žmonės ar organizacijos tiesiog rinktų paramą ir palikinėtų ją prie Lenkijos ir Ukrainos pasienio. Čia ne parama.

Voliojasi pasienyje tikrai daug visko, bet tokia parama nepasiekia žmonių.

Mes turime savo kelius ir ruošiame siuntą. Vienas vežėjas pažadėjo mums nuvežti iki Kijevo 20 t. Bendraujame su tarptautinėmis organizacijomis ir teikiame pagalbą", - apie paramą pasakojo J. Gustaitienė.

Jos teigimu, šiuo metu itin trūksta gyvūnų transportavimo dėžių. Norintieji išvykti iš Ukrainos neturi kur įsidėti augintinių, kad galėtų juos pasiimti kartu.

„Jei vyksta viešuoju transportu, tai įsivaizduokite, kad kartais kates suvynioja į kokias paklodes, nes neturi į ką įdėti. Taip vykti kelias paras su kate, surišta, kad nepabėgtų, tai yra didžiulis vargas. Žmonės neša gyvūnus rankovėse, glėbiuose, kaip tik sugalvoja, tad transportavimo dėžių tikrai labai reikia“, - sakė pašnekovė.

VMVT primena, kad speciali, palengvinta gyvūnų augintinių iš Ukrainos į Lietuvą atvykimo tvarka galioja tik nekomerciniais tikslais įvežamiems, privačių asmenų įsivežamiems pavieniams gyvūnams augintiniams. Pranešti apie atvykstančius gyvūnus augintinius galima elektroniniu paštu adresu [email protected].

Gemius

Raktažodžiai
Sidebar placeholder