Iškylų prie jūros organizatoriai: „Tai labai sunkus darbas“

(3)

Lietuvos pajūryje šią vasarą atsirado nemažai siūlančiųjų naują paslaugą - surengti prašmatnią ir stilingą iškylą gamtoje. Nors tokia paslauga nėra labai pigi, pasak jos organizatorių, norinčiųjų ja pasinaudoti netrūksta. Žinoma, nenuspėjami Lietuvos orai kartais pakiša koją, tad kai kurie „Vakarų ekspreso“ kalbinti tokios sezoninės paslaugos teikėjai pripažino, kad tai labiau ne verslo modelis, o papildoma veikla ar saviraiška .

Klaipėdietė vizažistė ir šukuosenų meistrė Greta Jančauskaitė vadina save tokios veiklos pradininke Klaipėdoje - ji piknikus Giruliuose pradėjo rengti dar praėjusią vasarą, nes, pasak jos, sugalvojusi tokį savo gimtadienio formatą, taip ir nerado, kas tokią paslaugą teiktų pajūryje.

Idėją parsivežė iš Kipro

„Mintis, kad galima gražiai ir patogiai švęsti prie jūros, man kilo praėjusią vasarą, kai buvau pakviesta į Kiprą švęsti draugės vestuvių. Per mergvakarį vyko piknikas prie jūros. Idėja man labai patiko, tik kaina atrodė didžiulė - vien už dekorą 7 asmenų vakarėliui teko pakloti 800 eurų. Pamaniau, kad norėčiau ką nors panašaus Lietuvoje suorganizuoti savo gimtadieniui, bet grįžusi namo niekur neradau, kad kas nors Klaipėdoje siūlytų panašią paslaugą. Beliko viską pasidaryti pačiai“, - pradėjo pasakoti 28-erių G. Jančauskaitė.

Jos širdies draugas dirba virtuvės šefu, tad jis pasirūpino šventės užkandžiais, o Greta dekoravo erdvę pajūryje. Pasak jos, svečiai buvo taip sužavėti, kad bemat kilo idėja pasiūlyti tokią paslaugą ir kitiems.

„Kadangi esu vizažistė, pirmiausia tokią paslaugą ir pasiūliau savo klientėms. Po truputį, po truputį viskas ir išsisuko. Kadangi pernai šią paslaugą pradėjau teikti tik vasaros pabaigoje, rugpjūtį, galima sakyti, kad tik kojas apšilome. Užtat šiemet pradėjome šią veiklą jau nuo pat pavasario“, - pasakojo G. Jančauskaitė.

Pasak jos, šiemet birželis ir liepos pradžia buvo tobulas laikas tokioms iškyloms rengti, bet liepos pabaiga jau pakišo koją.

„Nepaisant to, Klaipėda yra unikali tuo, kad net ir tomis dienomis, kai, atrodo, lyja be perstojo, vakare viskas nurimsta ir gali ramiai rengti iškylą prie jūros“, - pasakojo G. Jančauskaitė.

 @picnic.lt nuotr.

 @picnic.lt nuotr.

 @picnic.lt nuotr.

 @picnic.lt nuotr.

 @picnic.lt nuotr.

 @picnic.lt nuotr.

Nutinka ir kuriozų

Kol kas ji tai vadina ne verslu, o tik papildoma veikla, nes ir ji, ir širdies draugas turi savo nuolatinius darbus.

„Kai pradėjome rengti iškylas, dirbame be perstojo - 24 valandas per parą be jokių išeiginių. Maistą dabar padeda gaminti ir draugo sesuo. Baigiame darbus, susikrauname visas dekoracijas, maistą ir važiuojame prie jūros viską paruošti. Kol viską susinešame, išdėliojame, užtrunkame ne vieną valandą, o dar paskui, kai baigiasi vakarėlis, apie vidurnaktį, reikia atvažiuoti viską susirinkti, parsivežti, išplauti... O anksti ryte vėl turime būti darbe“, - užkulisius atskleidė jauna moteris.

G. Jančauskaitė pasakojo, kad yra buvę ir įvairiausių nesusipratimų, kai jiedu su draugu viską išdėlioję suprato, kad pamiršo įsidėti lėkštes, o svečiai jau tuoj pradės rinktis... Dar didesnis stresas kilo, kai pakeliui prie jūros netyčia išvertė visą paruoštą maistą ir reikėjo skubiai ieškoti, kas pagamins naują...

„Streso yra nemažai, nes esu perfekcionistė. Be to, reikėjo nemažų investicijų, nes reikėjo nusipirkti daug dekoro elementų, indų, o juk viskas dūžta. Tačiau viską atperka klientų padėkos ir susižavėjimas“, - pasakojo moteris.

@piknikas_gamtoje nuotr.

@piknikas_gamtoje nuotr.

@piknikas_gamtoje nuotr.

@piknikas_gamtoje nuotr.

@piknikas_gamtoje nuotr.

Nustebino didžiulė paklausa

Tokią pat paslaugą įvairiuose Lietuvos pajūrio miestuose siūlanti 26-erių Mantė Tumėnaitė sakė net sapne nesapnavusi, kad šis naujas užsimėmimas taps toks paklausus.

„Šią veiklą pradėjau tik šiemet balandį. Maniau, kad tai bus tarsi pažaidimas vakarais po darbo, bet net neįsivaizdavau, kad poreikis bus toks didelis“, - pasakojo M. Tumėnaitė.

Iš Klaipėdos kilusi mergina gyvena Vilniuje ir dirba finansų srityje projektų vadove. Piknikų veikla įsuko taip, kad teko visai vasarai grįžti į Klaipėdą pas tėvus.

„Žmonių, norinčių užsisakyti šią paslaugą, antplūdis buvo nežmoniškas. Jau pirmą mėnesį suvokiau, kad viena niekaip nespėsiu, tad teko suburti ir komandą. Nešioti dekoracijas, maistą į kopas per smėlį - nelengvas užsiėmimas“, - minėjo M. Tumėnaitė.

Pasak jos, būna ir taip, kad per vieną dieną reikia surengti tris skirtingas iškylas prie jūros.

Daugiausia tokį šventės formatą renkasi mergvakariams. Taip pat dažnai vyrai organizuoja tokias romantiškas vakarienes prie jūros savo širdies damoms.

„Aš daugiausiai užsakymų turiu Palangoje, ko gero - 80 proc. Vis daugiau atsiranda norinčiųjų rugpjūtį šitaip gražiai paiškylauti ir Nidoje“, - minėjo M. Tumėnaitė.

Pagrindiniai jos klientai - iš Vilniaus ir Kauno, vasarai atvykstantys prie jūros.

M. Tumėnaitė neslėpė, kad investicijos į šią veiklą buvo labai nedidelės - dekoracijoms, indams ji išleido 1000 eurų.

@piknikas_klaipeda nuotr.

@piknikas_klaipeda nuotr.

@piknikas_klaipeda nuotr.

@piknikas_klaipeda nuotr.

@piknikas_klaipeda nuotr.

@piknikas_klaipeda nuotr.

Ne verslas, o savirealizacija

Nuo šių metų balandžio tokia pat veikla papildomai prie pagrindinio projektų koordinatorės darbo nusprendė užsiimti ir 25-erių klaipėdietė Brigita Jurkutė.

„Seniai buvau mačiusi internete nemažai gražių nuotraukų iš panašių iškylų užsienyje. Kažkada su mama esame ir savo šeimai rengusios tokį gražų pasisėdėjimą, be to, su mama esame dekoravusios įvairias šventes. Tad šiemet pagalvojau, kad galėčiau tokią paslaugą pasiūlyti norintiesiems jaukiai ir stilingai paiškylauti prie jūros. Bet tikrai tai buvo labiau ne papildomo uždarbio, o savirealizacijos klausimas. Dirbu biure, o po darbo norisi kūrybos“, - pasakojo B. Jurkutė.

Ji taip pat sakė nesitikėjusi tokio didelio susidomėjimo šia paslauga.

„Pavyzdžiui, šiandien beturiu vos kelias laisvas dienas rugpjūčio mėnesiui, jau pildosi ir rugsėjis“, - teigė liepos pabaigoje kalbinta pašnekovė.

Į šią veiklą B. Jurkutė įtraukė ir savo sužadėtinį, nes viena niekaip nespėtų, ypač žinant, kad tai tik papildoma veikla.

„Neslėpsiu, ši veikla atima daug jėgų ir laiko, nes reikia daug bendrauti su klientais, derinti detales, išsiaiškinti jų norus. Kiekvienas turi savo skonį, poreikius“, - minėjo B. Jurkutė ir pripažino, kad pasiruošimas jai sukelia labai daug streso, - „Bet, kai viskas puikiai pavyksta ir žmonės džiaugiasi, viskas atperka“, - patikino pašnekovė.

B. Jurkutė svarstė, kad šią paslaugą paprastai užsisako didesnes pajamas gaunantys žmonės.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder