Išleidžiama daugiau pinigų, nei norima skirti

Klaipėdos miesto savivaldybė paskelbė, jog nuo 2023 metų rugsėjo pradžios iki 2024-ųjų metų pirmojo pusmečio pabaigos visi bendrojo ugdymo programos mokytojai gaus pinigų, skirtų kanceliarinėms prekėms. Vieneriems mokslo metams bus skirta maždaug po 70 eurų. „Vakarų ekspresas“ klausė mokytojų, ar ši suma yra tinkama ir kaip ji padės gerinti mokymo procesą.

Mokytojai patys viską perka

Štai ką mano apie naujieną gamtos ir žmogaus bei biologijos mokytoja Lauryna: „Aš išleidžiu šiek tiek daugiau, nei norima skirti <...>. Resursų, skirtų kažką atspausdinti bei atsiskaitymams, sąnaudos yra didelės. Bet šiais metais bandau šiek tiek sumažinti visų spausdinamų popierių ir priemonių kiekį. Noriu kuo mažiau visko naudoti. Nuo šiol mano mokiniai atsiskaitymus rašys ne atskiruose lapuose, o savo sąsiuviniuose. Jei mažinsiu kiekį, tai skiriamos sumos tikrai užteks.“

Pradinio ugdymo programos mokytoja Vilma mano, jog pinigų skiriama bus tikrai per mažai. Mokytoja priemones savo mokiniams visados pirkdavo iš savo kišenės: „Manau, jog per mažai. Iš savo asmeninės algos išleidžiu šimtus eurų. Visą papildomą medžiagą perku pati. Iš mokyklos gauname tik knygas ir skaitmeninius prisijungimus, bet papildomai medžiagos visados reikia <...>. Atrodo, tušinukas nedaug kainuoja, bet kai jų reikia daug ir įvairių spalvų, tai situacija keičiasi.“ Kad ir kaip būtų, mokytoja vis vien yra dėkinga ir džiaugiasi, jog miesto Savivaldybė imasi iniciatyvos.

Maža suma tenkina

Lietuvių kalbos mokytoja Vaida tikina, jog 30 eurų suma, skirta pusmečiui, yra tinkama: „Normali suma, jeigu žiūrime tik į būtinas kanceliarines prekes. Tikrai gerai, jei nereikia pirkti vadovėlių ir pratybų už savo lėšas. Dažniausiai mokytojai viską patys nusiperka <...>. Prieš metus buvome gavę po vieną raudoną ir žalią rašiklį, tačiau jau seniai juos išrašinėjome“, - juokiasi „Aukuro“ gimnazijos pedagogė.

Apie skiriamą pinigų sumą taip pat kalba ir Klaipėdos „Santarvės“ progimnazijos direktorė Tatjana Slabenkienė: „Mokytojai džiaugiasi net ir keliais eurais. Jiems 30 eurų tikrai pagelbės. Aišku, norisi ir daugiau, nes mokytojams reikia daug kanceliarinių priemonių, tačiau gerai, kad gauname bent jau tiek.“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder