Išmaniojo telefono įkrovimas per naktį: kiek tai pavojinga?

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra apdrausti nuo per didelės įkrovos ar gilaus išsikrovimo. Nepaisant to, į įkrovimo procedūros neturėtumėte vertinti bet kaip. Ar galima įkrauti išmanųjį telefoną visą naktį, kokių gali kilti problemų, rašo TSN.ua.

Kodėl geriau neįkrauti išmaniojo telefono visą naktį

Šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose už įrenginio įkrovimo procesą atsakingas valdiklis, kuris automatiškai sustabdo srovės tiekimą, kai akumuliatorius visiškai įkraunamas, ir neleidžia jam visiškai išsikrauti, išjungdamas išmanųjį telefoną su likusiu 1-4 % įkrovos.

 Todėl šiuolaikiniai išmanieji telefonai yra mažiau kaprizingi įkrovimo procesui ir gali „atleisti“ naudotojams daugybę klaidų. O kaip dėl daugelio žmonių mėgstamo naktinio įkrovimo? 

Juk palikti išmanųjį telefoną įkrauti per naktį, o ryte gauti visiškai įkrautą įtaisą yra labai patogu. Tačiau tai vis dar kenkia išmaniojo telefono akumuliatoriui, nors ir ne taip žalinga, kaip anksčiau.

Esmė ta, kad kiekvienas akumuliatorius turi tam tikrą resursą, vadinamąjį įkrovimo ir iškrovimo ciklų skaičių.

 Vidutiniškai akumuliatorius yra skirtas 500-550 tokių ciklų, po kurių prasideda degradacijos procesas - akumuliatorius palaipsniui praranda gebėjimą išlaikyti įkrovą. Pavyzdžiui, jei jūsų išmaniojo telefono akumuliatoriaus talpa yra 4000 mAh, laikui bėgant jį galėsite įkrauti tik iki 3400 mAh, tada iki 3000 mAh ir t. t.

Jei išmanųjį telefoną paliksite prijungtą prie elektros tinklo visai nakčiai, dažniausiai jis visiškai įkrautas bus po poros valandų. Nuo to momento akumuliatorius automatiškai nustoja krautis.

 Tačiau akumuliatoriaus lygiui šiek tiek nukritus, išmanusis telefonas vėl bus įkrautas iki 100 proc. ir jo resursas šiek tiek sumažės. Kiekviena tokia naktis „po truputį“ labai paspartins akumuliatoriaus degradacijos procesą, o išmaniojo telefono akumuliatoriaus veikimo laikas sutrumpės.

Todėl, nesant absoliučios būtinybės, geriau nepalikti prietaiso įkrauto visą naktį, o jei taip atsitinka, geriau įjungti išmanųjį telefoną į skrydžio režimą.

Kad baterija nenusidėvėtų, gamintojai rekomenduoja nesumažinti įkrovos lygio žemiau 20-30 %, o ypač visiškai neišjungti telefono. Be to, dažnai nesukelkite telefono iki visiško įkrovimo, nes tai taip pat lemia greitą akumuliatoriaus nusidėvėjimą. Norint padidinti visiško įkrovimo ir iškrovimo ciklų skaičių, optimalu bus palaikyti 30-80 % įkrovimo lygį.

Kaip tinkamai įkrauti išmaniojo telefono akumuliatorių

Geriausias laikas įkrauti išmanųjį telefoną yra vakare prieš einant miegoti arba iškart pabudus. Kai akumuliatoriaus būsenos indikatorius rodo 70-90 proc. akumuliatoriaus, įkroviklį galima atjungti. Daugumos šiuolaikinių išmaniųjų telefonų akumuliatorių talpa yra apie 5000 mAh, o 80 proc. įkrovos pakanka vienai dienai.

Šiuolaikiniai išmanieji telefonai, kuriuose naudojami ličio-polimero akumuliatoriai, yra saugesni nei prieš kelerius metus naudoti nikelio-kadmio analogai. Būtent pastarieji dažniau sukeldavo telefono perkaitimą ir gaisro pavojų, jei telefonas būdavo paliekamas įkrauti per naktį, taip pat paslėptas po pagalve. 

Šiuolaikiniuose akumuliatoriuose šį procesą reguliuoja mikroschema, kad išmanusis telefonas išliktų komfortiškas net tada, kai įkrovos lygis yra žemas. Tačiau norint prailginti telefono akumuliatoriaus tarnavimo laiką, nebūtina jo įkrauti per naktį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder