Jūros šventės organizatorius pavijo koronaviruso šešėlis

Prireikė beveik metų, kol Nacionalinis visuomenės sveikatos centras išnarpliojo per praėjusią Jūros šventę galimai padarytus koronaviruso pandemijos valdymo reikalavimų pažeidimus.

Šių metų šventės išvakarėse už tai solidžios baudos gresia dviem jau buvusiems pastarąją tradiciškai rengiančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ darbuotojams. Pati įstaiga iš balos išlipo sausa.

Praėjusiais metais Klaipėdoje vykusi Jūros šventė ne juokais pašiurpino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistus. Nors tuo metu galiojo konkretūs koronaviruso pandemijos valdymo reikalavimai, ne visų jų laikytasi.

Į Klaipėdą, kuri pernai vasarą pagal sergamumą COVID-19 puikavosi Lietuvos savivaldybių sąrašo viršuje, suplūdo keli šimtai tūkstančių žmonių. Po metų pertraukos vyko visi tradiciniai šventės renginiai, didieji koncertai, mugė ir eisena.

Pavojaus varpais NVSC pradėjo skambinti dar prieš Jūros šventę. Piktintasi, kad nežinomas ne tik šventės scenarijus, bet ir nesitariama su NVSC specialistais.

Apogėjus pasiektas likus vos kelioms dienoms iki šventės pradžios, kai dėl labai didelio sergamumo COVID-19 Klaipėda pateko į raudonąją zoną.

NVSC specialistai atidžiai stebėjo, kaip Jūros šventę organizavusios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ darbuotojai laikosi pandemijos valdymo reikalavimų ir stengiasi užkirsti kelią koronaviruso plitimui tarp jos dalyvių.

Viskas baigėsi tuo, kad iš karto po šventės NVSC pradėjo tyrimą dėl galimai padarytų pažeidimų nesilaikant minėtų reikalavimų.

Šiomis dienomis tyrimas pasiekė finišo tiesiąją. Administracinė atsakomybė gresia dviem buvusiems „Klaipėdos švenčių“ darbuotojams - direktoriui Liutaurui Galiniui ir kūrybos vadovei.

Pasak NVSC Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Šlepetienės, dviem asmenims bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai.

"Iš principo jau atlikome visus veiksmus. Surašysime protokolus ir atiduosime juos departamento direktoriui sprendimui priimti.

Mūsų nuomone, užtenka įrodymų, kad pažeidimai padaryti. Tikimės, kad birželio mėnesį viskas bus baigta. Šių metų Jūros šventės pradžios tikrai nelauksime„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Šlepetienė.

Už NVSC konstatuotus pažeidimus Jūros šventės organizatoriams gresia nuo 1 500 iki 6 000 eurų baudos.

Neatmetama galimybė, kad protokolus pasirašyti pakviesti įvardyti asmenys savo kaltės nepripažins ir baudos gražiuoju sumokėti nenorės.

„Tokiu atveju greičiausiai prireiks teismo. Taip dažniausiai ir būna, nes baudos yra labai didelės. Gal Jūros šventę rengę asmenys įrodys, kad yra nekalti. Pateiks savo įrodymus, prieš kuriuos nublanks mūsų surinkti įrodymai“, - skirtingų tyrimo baigties scenarijų galimybės neatmetė A. Šlepetienė.

Iki šiol nė vienos uostamiestyje vykusios šventės organizatoriai už koronaviruso pandemijos valdymo reikalavimų nesilaikymą bausti nebuvo.

Pačioje praėjusiųjų metų pabaigoje „Klaipėdos šventėms“ vadovauti pradėjusi Eglė Šulskė teigia, kad įstaiga bendradarbiavo su tyrimą atliekančiu NVSC.

„Ir raštu, ir žodžiu išdėstėme viską, kas buvo ir kas nebuvo padaryta rengiant praėjusiąją Jūros šventę. Įvardijome ir priežastis. Visą šią istoriją vertinčiau labiau neigiamai, nes nebuvo padaryta viskas, kas reikėjo. Tačiau tuo metu sudėtinga situacija dėl pandemijos buvo ne tik valstybėje, bet ir Klaipėdos mieste“, - sakė E. Šulskė.

Pačiai įstaigai „Klaipėdos šventės“ jokia atsakomybė ar bauda negresia. Tad ji liepos pabaigoje būsimą Jūros šventę organizuoja be jokios kaltės jausmo.

"Aš NVSC pati klausiau, ar kas nors gresia mūsų įstaigai. Atsakė, kad ne. Kalba eina tik apie du žmones, kurie buvo atsakingi už praėjusiųjų metų Jūros šventę.

Jie kartu atėjo į įstaigą dirbti ir iš karto po jos kartu išėjo. Buvęs vadovas ir darbuotoja. Ji ėjo pareigas, kurių šiuo metu pas mus net nebėra.

Manau, kad mes išvengsime tokių klaidų ir su šios vasaros Jūros švente viskas bus labai gerai", - patikino E. Šulskė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder