Ką daryti, jei naujienos, kurias skaitome, išmuša iš po kojų

(1)

Naujienų žiūrėjimas gali sukelti įvairių emocijų - nuo nerimo iki baimės. Negalite nuo jų pabėgti ar pasislėpti, turite išmokti susitvarkyti su savo emocijomis ir gyventi toliau.

Nesvarbu, ar žiūrite televizorių vakare, ar slankiojate socialiniuose tinkluose, galima drąsiai teigti, kad naujienos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Atsižvelgiant į tai, kiek daug nerimą keliančių įvykių vyksta aplink mus, naujienų programos ar socialinė žiniasklaida ėmė mus gąsdinti, trikdyti ir kelti nerimą keliančias mintis. Papasakosime, kaip reaguoti ir susidoroti su blogomis naujienomis, kad jos nesugadintų mūsų kasdienio gyvenimo.

Svarbiausia nepamiršti, kad ne jūs vienas taip reaguojate ir nesate vienintelis žmogus pasaulyje, kuris sunerimsta peržvelgęs naujienų kanalą. Statistiškai žmonės, kurie dažnai žiūri naujienas, 1,5 karto dažniau kenčia nuo nerimo simptomų, pavyzdžiui, nerimo ar miego sutrikimų. Mental Health UK ir Mind praneša, kad, deja, socialinė žiniasklaida daro neigiamą poveikį mūsų psichikos sveikatai.

Žinoma, žinoti, kas vyksta pasaulyje, yra svarbu, tačiau svarbiausia yra viską atpažinti nekeliant pavojaus sau ir savo sveikatai.

Kodėl žiūrėdami naujienas jaučiame nerimą

Kadangi turime nuolatinę prieigą prie televizijos naujienų, interneto svetainių ir kitų žiniasklaidos išteklių, galime realiuoju laiku sekti kiekvieną įvykį, turintį įtakos milijardams žmonių visame pasaulyje. 

Dažnai mažai ką galime padaryti, kad pakeistume tai, ką matome. Emociškai tai gali sukelti pernelyg didelį susijaudinimą, stresą, nerimą, nuolatinį pyktį ar susierzinimą. Kitu atveju tai gali sukelti beviltiškumo, nevilties, nejaukumo ar vidinės tuštumos jausmus.

Tai susiję su tuo, kaip jaučiasi mūsų smegenys, kai bandome apdoroti matomą informaciją. Svarstant apie traumuojančius įvykius naujienose gali suaktyvėti mūsų smegenų limbinė sistema, kuri yra atsakinga už emocijų apdorojimą ir grėsmių identifikavimą. Tai sukelia organizmo reakciją į stresą, išsiskiria kortizolis ir adrenalinas, kurie gali sukelti nerimo, baimės ir kančios jausmus.

Kaip susidoroti su tuo, ką matome

Nustatykite ribas

Nustatykite naujienų vartojimo ribas, kad išvengtumėte pernelyg didelės emocinės perkrovos. Pavyzdžiui, naudokite svetainių blokavimo programą, kad kontroliuotumėte, kiek laiko galite naršyti tam tikrose interneto svetainėse, ir išjunkite iššokančius pranešimus socialinėje žiniasklaidoje.

Stebėkite save

Į savaitės tvarkaraštį įtraukite visas naudingas ir raminančias mąstymo ir jausmų praktikas, su fiziniu aktyvumu susijusias veiklas ir kitus užsiėmimus, kurie padės išlaikyti psichikos pusiausvyrą ir stabilumą. Tai pasiekti padės kūrybinė veikla, pasivaikščiojimai lauke ir gamtoje, pomėgiai ir reguliarus fizinis aktyvumas.

Kai jūsų kūnas jaučiasi saugus, jūsų mintys taip pat tampa ramesnės.
 

Tai, kas priklauso nuo jūsų ir ką galite kontroliuoti

Užuot sutelkę dėmesį į nekontroliuojamus įvykius, sutelkite energiją į tai, ką galite pakeisti ir padaryti savo gyvenime. Niekada neturėtumėte jaustis kalti dėl to, kad susitelkiate į savo gyvenimą ir dalykus, kuriuos galite kontroliuoti.

Sutelkite dėmesį į kažką gero

Dienoraščio vedimas arba tiesiog teigiamų dienos aspektų apmąstymas gali padėti atitraukti mintis nuo naujienų. Svarbu planuoti į priekį ir galvoti apie tai, ko tikitės savo gyvenime. Kai jaučiatės liūdni, pasistenkite sutelkti dėmesį į tai, kad, nepaisant visų traumuojančių įvykių, jūsų gyvenime yra daug gerų dalykų, kurie verčia jus šypsotis.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder