Kalėdų senelis

Kada bus dugnas? Gargždų policija bandė išvyti Kalėdų senelį  (7)

Kūčios ir Kalėdos yra ypatingas laikotarpis Lietuvoje. Tai puiki proga susitikti su artimaisiais, giminėmis bei prieteliais. Net ir neprieteliui tarti geresnį žodį, o gal ir susitaikyti. Tačiau kai kurioms savivaldybėms tai negalioja, nes ten viskas vyksta griežtai pagal „teisingą" politinę liniją.

Lietuvos Šeimų Sąjūdis (LŠS) nuo gruodžio 6 dienos pradėjo gražią Kalėdinę akciją (čia galite rasti daugiau informacijos). Jos metu, jų kalėdinis autobusiukas, kartu su Kalėdų seneliu ir elniu, tam tikru laiku važiuoja prie rajonų centruose esančių eglučių.

Ten susitinka su tuose rajonuose gyvenančiais Lietuvos Šeimų Sąjūdžio nariais bei rėmėjais ir jų vaikams įteikia dovanėles. Beje, nediskriminuoja ir šiaip ateinančių tėvelių su jų vaikais.

Kalėdų senelis dovanas įteikia nekreipdamas dėmesio į vaikų tėvelių politines pažiūras ir priklausomybes.

Pasak LŠS pirmininko Raimundo Grinevičiaus, renginio derinimas su kiekviena savivaldybe priklauso nuo ten valdančio politinio judėjimo. Pavyzdžiui, Šiauliuose nebuvo jokių problemų ir susirinko gal 100 žmonių.

Kazlų Rūdoje savivalda išsiuntinėjo informaciją apie kalėdinę akciją ir tame miestelyje veikiantiems darželiams. Marijampolėje ir Plungėje nebuvo jokių problemų net iki eglutės privažiuoti.

Tačiau su tais rajonais, kur valdo liberalai ar konservatoriai, viskas vyksta ne taip sklandžiai.

Savivaldybė renginiui iškelia neadekvačius reikalavimus.

Pavyzdžiui, policijos ir gaisrinės prašo net sutarties su greitąja pagalba. Todėl tokiu atveju, LŠS renginius registruoja kaip piketus, jog būtų mažiau biurokratizmo, nes tam nėra tiek laiko ir išteklių.

Na, o gruodžio 8 dieną, 18:00 valandą prie Gargždų kalėdinės eglutės atvykusį Kalėdų senį pasitiko net du policininkai.

Pradėjo aiškinti, jog muzikos negalima garsiau leisti, vardyti galimas baudas. Gerai, kad Kalėdų senis buvo nepėsčias, tad paaiškino, jog iki 22:00 valandos (iki to laiko buvo suderintas piketas) galima, kad ir šokti bei dainuoti.

Deja, bet jau šventė buvo pagadinta, nes dalis nedrąsesnių tėvelių pabūgo policininkų, tardančių Kalėdų senelį, tad išsivedė savo ašarojančius vaikučius.

Va taip ir būna, kai rajono savivaldybės administracijos direktoriumi tampa liberalas. Labai neliberaliai vertina Kalėdų senelius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder