Kada Klaipėdos meras išsklaidys intrigą?

(11)

Šiuo metu Klaipėdos politiniame gyvenime didžiausia intriga, kaip ir su kuo būsimuose savivaldos rinkimuose dalyvaus Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Panašu, kad jau šią savaitę jis gali pasirinkti tarp „jaunatviško žaidimo“ ir „rimtos organizacijos“.

„Jaunatvišku žaidimu“ V. Grubliauskas vadina Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus organizuotą visuotinę apklausą.

Keturias dienas vykusi apklausa buvo organizuojama internetu. V. Grubliauskas, kuris savo pavardės įrašymą į šią apklausą vadina netikėtumu, apklausoje turėjo dar 6 konkurentus.

Įpusėjus apklausai dabartinis meras atsiliko nuo pirmavusių Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio ir chirurgo Karolio Daktaro.

Tačiau, galutiniais duomenimis, nežymiai juos aplenkė. Surinko apie 800 balsų. Iš viso apklausoje buvo balsuota 3 821 kartą.

„Rimta organizacija“, kalbėdamas apie savo politinius planus su „Vakarų ekspresu“, meras pavadino Lietuvos socialdemokratų partiją. Jis taip pat priminė, kad ši politinė jėga turi daugiausia narių tarp visų partijų Lietuvoje.

Du pasirinkimai

Panašu, kad būtent socialdemokratai ir Laisvės partija - dvi politinės jėgos, su kuriomis būsimuose savivaldos rinkimuose galėtų dalyvauti Klaipėdos meras.

V. Grubliauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jau šią savaitę gali paaiškėti jo sprendimas.

Anksčiau buvo kalbama, kad V. Grubliauskas galėtų rinkimuose dalyvauti ir su Klaipėdos tarybos nario Arvydo Vaitkaus kuriamu rinkimų komitetu.

Tačiau mero pavardės tarp A. Vaitkaus praėjusią savaitę paskelbtos rinkiminės komandos nėra. „Vakarų ekspresui“ ir pats A. Vaitkus sakė, kad su dabartiniu meru niekada nebuvo jokių konkrečių susitarimų.

„Yra buvę šimtai įvairių pokalbių su politikais“, - sakė A. Vaitkus.

Tai, kad šią vasarą jis net kelis kartus įvairiuose renginiuose sakė sveikinimo kalbas šalia V. Grubliausko, A. Vaitkus pavadino atsitiktinumu.

Klaipėdos socialdemokratų Klaipėdos skyriaus pirmininkas Mindaugas Prelgauskas situaciją dėl Klaipėdos mero žadėjo pakomentuoti penktadienį. Tačiau tai buvo iki tol, kai ketvirtadienį (lapkričio 24 d.) suplanuotas skyriaus tarybos posėdis buvo nukeltas į kitą savaitę.

Tačiau penktadienį visgi gali būti daugiau žinių dėl to, į kurią pusę pasuks V. Grubliausko politinis kelias.

Tą dieną turėtų vykti Laisvės partijos Klaipėdos skyriaus narių susirinkimas, kuriame būtų renkamas skyriaus kandidatas būsimuose mero rinkimuose.

Tačiau net jei skyrius ir pasirinktų kandidatą, tai dar nebūtų galutinis sprendimas, nes savo žodį gali tarti ir partijos valdyba.

Derybinės pozicijos

Kodėl taip atsitiko, kad V. Grubliauskas liko praktiškai paskutinis Klaipėdos politinėje padangėje oficialiai nesukirtęs rankomis nė su viena komanda dėl būsimų rinkimų?

V. Grubliauskas tikina, kad savivaldos rinkimuose dalyvaus. Neužtikrintas jis paskutiniu metu tapo tik dėl savo ankstesnių pažadų nedalyvauti mero rinkimuose.

Ir šioje vietoj galimai slypi pagrindinė intriga. Daugumoje rinkimuose dalyvaujančių partijų kandidatas į merus yra ir rinkimų sąrašo lyderis.

Išimtis - konservatoriai, kur mero rinkimuose kandidatuojantis Audrius Petrošius rinkimų sąrašo lyderio poziciją užleido Klaipėdos universiteto rektoriui Artūrui Razbadauskui.

V. Grubliauskas neslepia noro dirbti naujos kadencijos Klaipėdos miesto taryboje. Konkurencija būsimuose rinkimuose Klaipėdoje bus tikrai didelė. Aiškių favoritų kol kas nėra. Todėl kuo aukštesnis numeris rinkimų sąraše yra labai svarbu.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, socialdemokratų sąraše V. Grubliauskui siūloma vieta svyruoja tarp antros ir penktos. Galimai tai ir netenkina V. Grubliausko.

Dar derybinėse pozicijose gali būti naudojama būsimų Europos Parlamento rinkimų korta.

Jau praėjusiuose rinkimuose buvo paskleista informacija, kad V. Grubliauską domintų galimybė dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

Tiek socialdemokratai, tiek Laisvės partija jam tokią galimybę galėtų pasiūlyti.

Panašu, kad lieka tik visų pusių norus suderinti su galimybėmis.

Mažiausiai diskusijų sukeltų sprendimas, jei V. Grubliauskas savivaldos rinkimuose tiesiog pasirinktų kandidatuoti Laisvės partijos sąraše.

Jei nuspręstų siekti dar vienos mero kadencijos, tai jau turėtų paaiškinti, kodėl pakeitė savo nuomonę dėl mero rinkimų.

O štai jei rinkimuose dalyvautų su socialdemokratais, tai jau būtų tikrai radikalus šuolis liberalioje Klaipėdoje.

Ilgiausiai V. Grubliauskas intrigą gali išlaikyti iki gruodžio vidurio, kai savo apsisprendimą dalyvauti rinkimuose kandidatai turės pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai.

Panašu, kad ką V. Grubliauskas išmoko daryti tobulai per tiek metų scenoje ir prie miesto vairo, tai pritraukti publikos dėmesį.

Ar publika pakvies jį biso, paaiškės po ateinančių metų kovą vyksiančių savivaldos rinkimų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder