Kadetės Livijos Brazauskaitės poelgis nepaliko abejingų – moksleivė gelbėjo nepažįstamosios gyvybę

Vėlyva lapkričio 15 – osios popietė į kadetės Livijos Brazauskaitės atmintį įsirėš visam gyvenimui – tąkart Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtinei pirmą kartą gyvenime teko gelbėti žmogaus gyvybę.

Širdies masažą sąmonės netekusiai senjorei atlikusi penkiolikmetė savo drąsa, profesionalumu, savitvarda bei empatija sužavėjo ir nelaimę mačiusius kauniečius, ir greitosios pagalbos medikus.

Po pamokų kadetų licėjuje L. Brazauskaitė autobusų stotelėje Savanorių prospekte kartu su didžiuliu būriu žmonių laukė tarpmiestinio transporto. Jonavos rajone gyvenanti devintokė pastebėjo, kaip netikėtai netoli jos susmuko garbingo amžiaus moteris.

„Paverčiau ją ant šono, nes iš pradžių pamaniau, jog jai tiesiog bloga. Tada įvertinau kvėpavimą, užčiuopiau pulsą, kuris vis lėtėjo.

Prasegiau moters striukę, palaidinę ir pradėjau daryti širdies masažą. Telefonu bendravau su medikais, paaiškinau, kur atvykti“, – detaliai įvykį prisimena kadetė.

Moksleivė sakė iki šiol nebuvo gaivinusi žmogaus, tačiau, nutikus nelaimei, prisiminusi, ko per pirmosios pagalbos pamokas yra išmokusi mokykloje.

L.Brazauskaitė patikino – kol darė širdies masažą nepažįstamajai, ji jaudulio nejuto. Stresas merginą palietė vėliau – kai suprato, kad, atvykus paramedikams, nukentėjusioji yra saugi.

Du vyresnius brolius turinti jonaviškė, besimokanti Kaune, neabejoja – gyvybę galinčios išsaugoti pamokos ugdymo įstaigose yra būtinos, nes jose įgytų žinių gali bet kurią akimirką prireikti.

Nuo šių mokslo metų Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtine tapusi, o prieš tai Užusalių mokykloje besimokiusi, L. Brazauskaitė sakė, jog karyba ir krašto apsauga yra ją itin dominančios sritys.

„Norėčiau su tuo sieti savo ateitį“, – patikina ryžtinga mergina.

Įvykį, kurio metu gelbėta moters gyvybė, mačiusi Dalija patikino, jog jaunos merginos poelgis abejingų nepaliko.

„Žmonių stotelėje buvo daug, bet visi sutrikę stebėjo tai, kas vyksta. Vėliau paaiškėjo, jog apalpusi moteris autobuso laukė kartu su savo seserimi, bet, ištikus negandai, šoką gavo ir artimiausias asmuo.

Paraginau vyrus pakeisti kadetę, vienas tikrai padėjo gaivinti.

Dar artimiausioje parduotuvėje buvo ieškančių defibriliatoriaus, bet nesėkmingai. Toks išgąstis ir chaosas, o moksleivė buvo tvirtutėlė. Po visko labai norėjosi ją apkabinti ir padėkoti“, – įspūdžiais dalinosi liudininkė.

Kad gelbėtoja yra išskirtinės mokyklos auklėtinė, pasak Dalijos, išdavė jos uniforma.

„Kai pamatai tokį jauno žmogaus poelgį, tampa ramiau dėl ateities – bus kam mums, vyresniems, padėti“, – neabejoja Dalija.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder