Apibrėžkite savo vaidmenį konflikte
Kai mus užvaldo nuoskauda, paprastai sutelkiame dėmesį į kito asmens veiksmus. Mūsų atveju būtina suprasti, kaip ankstesni mūsų veiksmai lėmė įžeidimą. Nors kas nors jūsų atžvilgiu pasielgė nemaloniai, retai kada esame visiškai nekalti.
Paanalizuokite, kaip būtumėte pasielgę nusikaltėlio vietoje. Esmė - nepradėti kaltinti savęs dėl to, kas įvyko, bet išlaikyti atsakomybę ant savęs. Taip jums bus lengviau susidoroti su pykčiu.
Atsikratykite pykčio
Dažniausiai įžeidimas yra būdas nubausti žmogų už jo veiksmus. Manome, kad jei nustosite įsižeisti, galite labai lengvai išsisukti.
Ir nors jūsų įžeidimas iš tiesų gali būti skausmingas tam žmogui, visų pirma jūs nuodijate save šiomis neigiamomis emocijomis, skaudindami save vėl ir vėl, stengdamiesi kuo ilgiau išlaikyti pyktį savyje.
Sugebėjimas nelaikyti įžeidimo užantyje padės nuo jos išsigydyti. Tai padaryti iš meilės sau bus daug lengviau.
Nepasiduokite nusivylimui kitais žmonėmis
Kai jaučiamės įžeisti, tai gali paskatinti nusivylimą žmonėmis apskritai.
O jūs pasistenkite elgtis priešingai: neprojektuokite apmaudo į aplinkinius.
Vietoj to apsupkite save žmonėmis, kurie įkvepia viltį. Tokią akimirką draugės, kurios gali tave palaikyti ir visada stovės tavo pusėje, yra kaip niekada svarbios.
Nebijokite nusivylimo
Deja, gyvenimas be kančios beveik neįmanomas. Jei žmogus nesugeba priimti to, kas jam nutinka, jis nusivils. Išmokę išgyventi bet kokias emocijas ir situacijas, o ne stumti jas į šalį, galėsite gyventi sveikiau ir laimingiau.
Praktika, kaip atleisti įžeidimą
Sudarykite sąrašą visų žmonių, kurie jus įžeidė.
Priešais kiekvieno žmogaus vardą užrašykite, dėl ko esate įžeistas.
Nustatykite, kokią jūsų gyvenimo dalį įžeidimas paveikė.
Užrašykite, kokia dalimi jūs pats prisidėjote prie susidariusios situacijos. Būkite sąžiningi su savimi, kad neužstrigtumėte šablone.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą