Kaip išgauti geriamąjį vandenį iš žmogaus organizmo skysčių?

Arakiso dykumų planetoje, vaizduojamoje Frenko Herberto romanų „Kopa" serijoje ir to paties pavadinimo filmuose, yra taip sausa, kad frimenams (žmonėms, gyvenantiems Arakise), tenka vilkėti specialius kostiumus, kurie renka ir perdirba į geriamąjį vandenį praktiškai visas organizmo išskyras, įskaitant šlapimą ir fekalijas.

„YouTube" kanalo „Hacksmith Industries" autoriams, kurių specializacija yra įvairių technologinių įtaisų, vaizduojamų filmuose, realių versijų kūrimas, pavyko iš dalies atkurti „Kopos" kostiumą.

Tiesa, išradėjai nusprendė apsiriboti tik dviem skysčio šaltiniais - prakaitu ir drėgme, esančia iškvepiamame ore.

Tam buvo pasiūtas maišo formos kostiumas iš vandeniui nepralaidaus audinio, dengiantis visą kūną. Ant kostiumo nugaros buvo pritaisytas baterijomis varomas šilumokaitis. Ant kostiumo viduje esančio atvėsinto įrenginio paviršiaus kondensuojasi iš odos garuojanti drėgmė ir nuteka į butelį-surinktuvą.

Drėgmei, išsiskiriančiai kvėpuojant, surinkti skirtas respiratorius su filtru, prie kurio pritaisytas vamzdelis, esantis kostiumo viduje.

Žmogus įkvepia filtruotą orą pro nosį, o iškvepia pro burną, ir tas šiltas, drėgnas oras vamzdeliu patenka į vidų, tiesiai ant šaldymo elemento, kur skystis kondensuojasi ir nuteka butelį.

Surinktas skystis iš butelio specialiu prievamzdžiu patenka atgal į respiratorių, kad žmogus galėtų jį gerti. Vanduo prateka pro keturis filtrus, kad pagerėtų jo skonis.

Kostiumo bandymai rodo, kad intensyvaus fizinio krūvio metu su iškvepiamu oru ir per odą išties išsiskiria tiek skysčio, kad jo užtenka keletui gurkšnių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder