Pirma, tai noras jaustis apsaugotai, mylimai ir geidžiamai. Siekis partnerio, su kuriuo būtų galima sukurti tvirtą santuoką ir būti laimingai visą likusį gyvenimą.
Dažnai vaikai, užaugę šeimoje, kurioje tėvai mylėjo vienas kitą, tokį elgesio modelį perkelia į savo šeimas. Jie nesąmoningai gerą pavyzdį atneša į savo šeimą, šventes, tradicijas, net virtuvėje rytais naudoja geriausius mamos receptus.
Jei vaiko šeimoje nebuvo darnos, tuomet jis ir suaugęs sąmoningai vengs to, kas gali sugriauti gerovę: skandalų, išdavystės, melo, nepagrįsto pavydo, žalingų įpročių, ir pan.
Partnerio pasirinkimo psichologija
Yra daug teorijų apie tai, kokie turi būti vaikinas ir mergina, kad jie galiausiai jaustųsi kaip tipiška mylinti ir laiminga pora. Jos pagrįstos dviem paprastomis taisyklėmis, jei trumpai - „priešingybės traukia“ ir „nedaloma pora“. Kiekviena turi savo pranašumų ir trūkumų, todėl norint suprasti, kaip jos veikia, reikia paaiškinti išsamiau.
Ar priešingybės traukia?
Kad jausmai neišblėstų, o santykiai būtų šviesūs, svarbu turėti reikšmingų charakterio ir pomėgių skirtumų. Jei mergina rami – vaikinas turi būti ekscentriškas ir linksmas, jei jai patinka raminanti muzika, tai jam, atvirkščiai, turėtų patikti hard rock ar hip hopas. Ši teorija remiasi tuo, kad tokia pora nuolatos maitins vienas kitą naujomis žiniomis, ir jiems niekada nebus nuobodu.
Tačiau yra ir minusas – skirtumas gali būti toks didelis, kad jie tiesiog nustoja suprasti savo partnerio pomėgius ir troškimus, o tai lems išsiskyrimą.
Nedaloma pora
Antroji teorija yra visiškai priešinga pirmajai – pora jaučiasi patogiai, kai žiūri ta pačia kryptimi, o jų mintys, interesai ir charakteriai tarsi susilieja į vieną. Abiem laiminga šeima prioritetas, jie mėgsta tuos pačius filmus, sutaria net ir renkantis pasivaikščiojimo vietą.
Tačiau tokią idilę gali sugriauti vienas reikšmingas minusas – laikui bėgant ji gali tiesiog pasidaryti nuobodi. Partneris yra toks panašus į jus savo įpročiais ir mintimis, kad visi jo veiksmai tampa nuspėjami, ir tai toli gražu ne visada yra gerai.
Kaip elgtis tokioje situacijoje?
Abi situacijos, kurios buvo aptartos aukščiau, yra standartinis elgesys. Iš esmės visos laimingos poros pasąmoningai traukiamos pagal panašumo ar reikšmingų skirtumų principą – kaip kam patogiau. Tačiau visur yra trūkumų, kurių, žinoma, visi stengiasi išvengti. Kad ir ką sakytų skeptikai - meilė ir šeima klesti aplinkoje, kurioje abu partneriai sunkiai dirba dėl santykių.
Tokiu atveju visos problemos ir nesusipratimai gali būti nesunkiai pašalinami bendromis pastangomis, o jausmai išliks stiprūs ilgus metus.
Jei norite turėti laimingą šeimą, pabandykite vadovautis penkiomis paprastomis rekomendacijomis.
- Pagrindinis sėkmingų santykių raktas - gebėjimas klausytis savo partnerio. Šeimoje, kurioje vyras ir žmona moka suprasti vienas kitą, atidžiai išklausyti ir patarti, bėgant metams santykiai stiprėja. Skirkite laiko pasiteirauti apie sėkmę darbe, pasidalykite įspūdžiais per pietus ar tiesiog aptarkite planus ir svajones. Tai tik sustiprins jūsų santuoką.
- Nustebinkite vienas kitą. Kartais pabandykite nuvežti vaikus pas močiutę, atlaisvinti vakarą, padengti stalą ir susėsti prie žvakių šviesos, kaip tai daro laimingos poros. Padovanokite malonių smulkmenų ir apgaubkite partnerį rūpesčiu bei dėmesiu.
- Praleiskite savaitgalį kartu. Kad vyras ir žmona visada jaustųsi laimingi, o jų gyvenimas būtų kupinas ryškių emocijų, svarbu savaitgalį praleisti kartu. Eikite į parką, surenkite pikniką, pažiūrėkite filmą, aplankykite įdomias vietas arba leiskitės į savaitgalio ekskursiją.
- Rūpinkitės vaikais. Turite suprasti, kad jūsų vaikai nebus kartu visą gyvenimą. Anksčiau ar vėliau jie užaugs ir sukurs savo šeimas. Labai dažnai poros klysta, nes augindamos vaikus pamiršta, kad susituokė pirmiausia dėl to, kad norėjo būti kartu.
- Būkite sąžiningi ir atviri. Pasistenkite iš karto pasakyti, kas jums nepatinka santykiuose ir nekaupkite to per visą santuokinį gyvenimą. Kad ir kokia tobula atrodytų kitų santuoka, turite atsiminti, kad visos laimingos poros tarpusavio supratimą pasiekia tik pokalbio ir nuoširdumo dėka. Kantrybės taurė anksčiau ar vėliau persipildys, o visos smulkios nuoskaudos peraugs į didžiulį skandalą.
Išvados
Santykiuose harmoniją galima pasiekti tik tuo atveju, jei nuolatos dirbsite. Noras išlaikyti jausmus turėtų būti abipusis. Neleiskite kasdienybei spalvingų dienų paversti nuobodžiomis ir pilkomis. Siekti geresnio gyvenimo ir idealių santykių yra nuostabu.
Rašyti komentarą