Kaip nesusilieti su pilku rudens dangumi

Ruduo tikrai neturi asocijuotis tik su niūrumu. Kai nukrenta spalvingieji lapai, juk mes patys galime nuspalvinti gatves", - mirkteli stilistė Lina Girdvainienė. Tvariosios mados šalininkė Lina primena, kad atėjus naujam sezonui tikrai nebūtina pulti pirkti naujų drabužių, geriau pirmiausia tinkamai susitvarkyti savo spintą. O įvaizdžiui pagyvinti dažnai pakanka įsigyti vos vieną kitą aksesuarą. Lina padėjo sukurti keletą stilingų įvaizdžių žinomai televizijos žurnalistei, klaipėdietei Jovitai Gaižauskaitei. Neabejojame, šis gražus pavyzdys įkvėps ir žurnalo skaitytojus atlikti savo spintos reviziją bei suteiks impulso, kaip rudenį nesusilieti su pilku klaipėdietišku dangumi.

„Mada labai sulėtėjusi. Ir tai yra gerai, nes nebereikia lėkti tarsi akis išdegus paskui mados tendencijas, gali ramiai žingsniuoti su ja koja kojon. Juk iš tiesų mes drabužių taip greitai nesunešiojame, kaip anksčiau keisdavosi mada. Dabar net prieš trejetą metų pirktus drabužius ar batus gali nešioti ir jie nepraranda savo aktualumo“, - pasakoja L. Girdvainienė.

Vis dėlto norintiems šiek tiek atšviežinti turimą rudens garderobą stilistė šiemet rekomenduoja įsileisti daugiau spalvų, pavyzdžiui, įsigyjant vieną kitą naują aksesuarą.

„Pasaulinės mados tendencijos šiam rudeniui rekomenduoja grynas ir vaiskias spalvas. Pavyzdžiui, Niujorko mados savaitė diktuoja labai intensyvias spalvas - indigo žydra, “baby pink„ rožinė, oranžinė, fuksijos, ryškiai geltona... Panašus principas ir Londono mados savaitėje, tik čia gal siūlomos rudens spalvos šiek tiek gilesnės, prigesintos. O bazinės spalvos lieka tradicinės: pilka, smėlio, žalia, ruda ir juoda“, - pasakoja L. Girdvainienė.

Žinoma, pirmiausia, ką reikėtų padaryti pasikeitus metų laikui, - susitvarkyti savo spintą.

„Kaip nepatirti streso, pereinant iš vieno sezono į kitą? Esminė taisyklė - spintoje matomoje vietoje pasilikti tik tuos drabužius ir avalynę, kurie tinka būtent tam sezonui. Išrūšiavus drabužius patariama susipažinti su naujojo sezono garderobu - įvertinti, ar reikia dar papildomai įsigyti šiltesnių drabužių, ar pakaks tų, kuriuos dėvėjome praėjusį rudenį. Galbūt, atsižvelgus į mados tendencijas, jau turimus drabužių komplektus, padės atsišviežinti nauji aksesuarai. Pavyzdžiui, pakaks įsigyti keletą papildančių ar kontrastą sukuriančių diržų, pirštines, šaliką, o gal rankinę...“ - pataria stilistė.

Pasak jos, geriau pažindamos savo spintos turinį ir susikūrusios drabužių komplektus-derinius moterys mokosi kūrybiškumo, tvarumo, sąmoningo vartojimo ir tuomet visada turi ką apsirengti.

„Eksperimentuokite ir pamatykite, kaip kitaip galite sukomplektuoti savo jau įprastus derinius“, - ragina stiliaus žinovė.

Ji priminė, kad paprastai vienam sezonui pakanka turėti 4 aprangos komplektus, kuriuos dar galima kaitalioti tarpusavyje.

„Vieną komplektą su drabužiais ir aksesuarais sudaro maždaug 7-8 daiktai. Tad paskaičiuokite, kiek turėdami vos 4 komplektus galite sukurti naujų derinių - kone 32. Kartais pakanka pakeisti avalynę, rankinę, diržą - ir įvaizdis jau visai kitas“, - paaiškino stilistė.

L. Girdvainienė akcentuoja, kad, kuriant stilių, už mados tendencijas kur kas svarbiau individualumas.

„Stilisto darbas paprastai nėra susijęs su vyraujančia mada, o labiau orientuotas į visapusišką asmenybės atskleidimą. Gali žmogų aprengti ir visiškai, atrodytų, nemadingais drabužiais, bet jis jausis nuostabiai, nes tai bus “apie jį„. Ne veltui sakoma, kad reikia rengtis ne tuo, kas patinka ar yra madinga, o tuo, kas tinka būtent tau. Taigi mano užduotis ir yra tinkamai suderinti aprangą ir sujungti su jos asmenybe, gyvenimo būdu, veikla, nuotaika ir galimybėmis, tai yra sukurti jos individualų, neatkartojamą stilių, įvaizdį, grožį“, - akcentuoja stiliaus žinovė.

Tad ir kurdama Jovitos rudens įvaizdį stilistė stengėsi nenukrypti nuo jos asmeninių savybių ir gyvenimo būdo.

Prieš

Žurnalistų darbo specifika yra tokia, kad reikia gerai pagalvoti apie drabužių universalumą. Pavyzdžiui, ką tik turėjęs interviu su meru ar prezidentu, skubi daryti reportažo į statybvietę. Taigi dirbant tokį darbą drabužių komplektai turi būti tokie, kad pakeitęs vos kelias detales galėtum greitai pakeisti įvaizdį.

 Renatos BALTUNYTĖS-JANULYNIENĖS nuotr.

 Renatos BALTUNYTĖS-JANULYNIENĖS nuotr.

Po

Kuriant naujus rudens derinius bazei parinktos juodos kelnės, šviesūs džinsai, to paties atspalvio megztukas ir striukė, palaidinė, bomberis, juoda liemenė, raudonas švarkas.

„Idealūs komplektai yra tuomet, kai dera ir tarpusavyje. Pavyzdžiui, iš vieno komplekto paimame kelnes, iš kito megztuką, batus ir atrodome naujai. Į tai būtina atsižvelgti perkant naujus drabužius“, - primena stilistė.

Su stilistės pagalba Jovita susikūrė elegantišką ir praktišką drabužių komplektą ir taip dar kartą patvirtino, kad ir šiltai apsirengus galima atrodyti elegantiškai. Po marškiniais dėvimas golfas ne tik šildo, bet ir padeda kurti nenuobodų įvaizdį.

Jovita šaltajam sezonui norėjo įsigyti juodas kelnes aukštu liemeniu - toks drabužis iš tiesų labai praktiškas ir visur derantis. Dirželis komplekte panaudotas tam, kad atsirastų reljefas.

„Visus drabužių komplektus su Jovita rinkome bendru sutarimu. Buvo išlaikytas šio meto Jovitos stilius, jos matymas, kaip jai gražu“, - paminėjo stilistė.

Pakeitus batus, paraitojus kelnes ir užsivilkus liemenę Jovitos įvaizdis tapo laisvesnis ir patogesnis ir dvelkia jau visai kitokia nuotaika.

Šis komplektas buvo labiau orientuotas į kasdienį stilių, nors ir šitaip apsirengusi žurnalistė galėtų eiti į darbą. Pasirinkti džinsai šiek tiek kitokio silueto, nei anksčiau dėvėdavo Jovita.

„Kuriant šį įvaizdį gelbėjo sluoksniavimas - šitaip ne tik paįvairiname stilių, bet ir galime išvengti drabužių sezoniškumo, pavyzdžiui, šaltuoju metų sezonu galime dėvėti netgi labai plono audinio baltinius“, - patarė L. Girdvainienė.

Atsižvelgdama į Jovitos darbo pobūdį ir klaipėdietiško oro sąlygas stilistė patarė dėvėti praktiškesnį drabužį - striukinio audinio paltą.

„Atšalus orams tikrai nebūtina rinktis tik tamsių atspalvių drabužius. Puikiai tinka ir šviesūs džinsai, ir šviesi striukė“, - pataria L. Girdvainienė.

Jovita šiam sezonui norėjo įsigyti kerzinius batus. Stilistė patarė juos įsigyti aukštesniu aulu, nes tokie batai puikiai tinka ir prie sijono, be to, avint batus aukštesniu aulu optiškai pailgėja kojos.

 Renatos BALTUNYTĖS-JANULYNIENĖS nuotr.

 Renatos BALTUNYTĖS-JANULYNIENĖS nuotr.

Jovitos įspūdžiai:

Man tikrai būdingas jausmas, kad neturiu ką apsirengti. Vasarą džiaugiuosi įvairiausiomis suknelėmis ir su jomis jaučiuosi geriausiai, likusiais metų laikais jaučiuosi pilka, nuobodi, vienoda. Tad nors stilistės pasiūlymas įvertinti mano spintos turinį gąsdino, sutikau. Atverti spintą buvo keista - vis dėlto tai gana intymu. Tačiau mūsų keturi pasimatymai buvo labai prasmingi, įdomūs, naudingi ir... varginantys. Niekad nemaniau, kad modelio darbas - toks fiziškai sunkus.

Lina nenorėjo manęs pakeisti - tai buvo svarbiausia. Tiesiog į mano spintą ir į kasdienybę mudvi įnešėme daugiau spalvų, raštų, formų. Viena galbūt nebūčiau net išdrįsusi pasimatuoti kai kurių dalykų, bet jei jau stilistė patarė - imu. Ir taip keletas daiktų atsirado mano spintoje.

Ypač svarbu buvo atidžiai pažvelgti į jau turimus drabužius - esu labai atsakinga vartotoja, nenoriu kaupti, daiktai man turi „dirbti“. Tad džiaugiuosi, kad Lina iš mano turimų drabužių sukūrė keletą naujų derinių, jau išbandžiau juos. Buvo puiki patirtis, kuri motyvuoja ir toliau „pasitempti“.

 Renatos BALTUNYTĖS-JANULYNIENĖS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder