Karbauskis šaškių simultane įveikė 113 moksleivių

Šaškėmis žaidžiantys 1-12 klasių moksleiviai metė iššūkį Lietuvos šaškių garbės prezidentui Ramūnui Karbauskui. Naisių festivalyje, skirtame Žolinės šventei, vyko šaškių simultanas, kurio metu iš viso buvo sužaistos 122 partijos.

Su moksleiviais 6 valandas be pertraukos žaidęs R. Karbauskis laimėjo 113 partijų, 5 pralaimėjo ir 4 kartus sužaidė lygiosiomis.

Šaškių žaidimas buvo populiaresnis berniukų ir jaunuolių tarpe. Jų prie šaškių lentos sėdo 86, mergaičių dalyvavo beveik dvigubai mažiau – 36.

Pasak šį iššūkį padėjusios organizuoti Lietuvos šaškių federacijos viceprezidentės Sandros Laurutienės, tokio pasiekimo iki šiol šalyje, jos žiniomis, nebuvo fiksuota. Moteris džiaugėsi, kad šaškių simultanas festivalio metu tapo ne tik žaidėjų, bet ir žiūrovų traukos centru.

„Mūsų tikslas buvo parodyti, kad šaškės yra labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis žaidimas. Buvo labai smagu matyti tiek žaidžiančių vaikų. Džiugu, kad atsirado ir tokių, kuriems pavyko laimėti ar sužaisti su Ramūnu lygiosiomis.

Beveik visų šių moksleivių pavardės yra žinomos šaškių bendruomenėje. Tai įrodo, kad treniruojantis galima žaisti žymiai aukštesniu lygiu“, – sako S. Laurutienė.

R. Karbauskiui tai nebuvo pirmasis simultanas – iš viso jų yra žaidęs daugiau nei šimtą. Tačiau su tokiu gausiu būriu moksleivių Naisių vasaros mecenatas žaidė pirmąjį kartą.

„Priėmiau šį iššūkį, nes noriu įkvėpti vaikus ir jaunimą lavinti save, siekti būti išskirtiniais. Esu įkūręs Moksleivių šaškių lygą, nes mano tikslas yra kuo daugiau jaunimo sudominti šaškių žaidimu.

Šaškės labai lavina atmintį, gebėjimą skaičiuoti ir strateginį mąstymą. Dažnai tenka išgirsti, kad šaškėmis žaidžiantys moksleiviai ir mokosi geriau“, – po žaidimo kalbėjo R. Karbauskis.

Atsidėkodamas už žaistą partiją visiems moksleiviams jis padovanojo lentas ir šaškes su kuriomis žaidė. Dalyviai taip pat gavo ir dalyvavimą masiškiausiame šaškių simultane patvirtinančius diplomus. R. Karbauskis tikisi, kad šios patirties įkvėpti moksleiviai, grįžę į namus, ir toliau skleis šaškių žaidimo virusą.

„Šio žaidimo privalumas yra tas, kad šaškės yra lengvai prieinamos ir gali būti žaidžiamos bet kur: mokykloje per pertraukas, darbo vietoje, parke ant žolės ar, pavyzdžiui, net festivalio metu, kaip mes su moksleiviais ir parodėme.

Čia nėra jokių amžiaus ribų – šaškėmis kartu gali žaisti skirtingo amžiaus varžovai. Mane patį žaisti išmokė senelis, kai buvau ketverių“, – prisimena jis.

Lietuvos šaškių federacijos garbės prezidentas būdamas moksleivis priklausė Lietuvos ir jaunių rinktinei, yra tapęs Lietuvos čempionato trečiosios vietos laimėtoju. Paprastose ir šimtalangėse šaškėse R. Karbauskis turi pasiekęs kandidato į sporto meistrus kvalifikaciją.

Rekordiniu tapo ne tik simultano žaidimas, bet ir pat Naisių festivalis. Skaičiuojama, kad švęsti Žolinės į šį nedidelį miestelį atvyko daugiau nei 100 tūkst. žmonių iš visos Lietuvos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder