Ekstremali situacija dėl Danės upės taršos atšaukta
(1)Gavusi pranešimą apie taršą Danės upėje Aplinkos apsaugos agentūra iš Danės upės, ties Pilies tiltu, paėmė teršiančios medžiagos ėminį naftos produktams identifikuoti. Atlikus tyrimus nustatyta, kad tai atmosferos oro paveiktas dyzelino ir panaudotos alyvos mišinys.
Tiriant šį taršos atvejį Aplinkos apsaugos departamento pavedimu sausio 1 d. buvo paimtas ir nuotekų ėminys iš paviršinių nuotekų išleistuvo ties Biržos tiltu prie Undinėlės skulptūros, tačiau paviršinių nuotekų ėminyje naftos produktų neaptikta.
O sausio 3 d. buvo paimti Kuršių marių vandens ėminiai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje prie 57 ir 59 krantinių. Tyrimais nustatyta, kad naftos produktų koncentracija Kuršių marių vandenyje ties 57 krantine siekė 0,44 mg/l, ties 59 krantine - 28 mg/l (teršalų koncentracijos riba yra 0,2 mg/l).
„Danės upėje per likvidavimo darbus buvo surinkta 73 tonos naftuoto vandens, 890 kg bonų ir 1,34 t naftos produktais užterštų meldų“, - sakė Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Laura Dagilienė.
Šiuo metu svarbiausias aplinkosaugininkų tikslas - rasti taršos kaltininką.
Teršėjas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, ji bus apskaičiuota ir įvardinta surinkus visus reikalingus duomenis.
„Toliau ieškomas taršos kaltininkas, paprašėme Uosto direkcijos vaizdo kamerų įrašų ir Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato vaizdo kamerų, esančių ties Danės upės krantinėmis, įrašų. Peržiūrėjus juos galbūt bus galima už ko nors užsikabinti, tačiau šiandien yra tik versijos, tyrimas tęsiasi“, - tikino L. Dagilienė.
Aplinkos apsaugos įstatyme numatyta, kad juridiniam asmeniui atsakomybė už vandens teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis gali siekti ir 35 tūkst. eurų. Taip pat gresia atsakomybė ir įmonių atsakingiems asmenims (vadovams) - ji siekia iki 4300 eurų.
Likvidavus taršą Danės upėje, Ekstremalių situacijų komisija nusprendė ekstremalią situaciją atšaukti.
Rašyti komentarą