Klaipėdą užliejo lietaus palydėti gatvės muzikos garsai

Niūrus oras ir prakiuręs dangus nesugadino po dviejų metų pertraukos vėl surengtos Gatvės muzikos dienos nuotaikos, tačiau privertė šventės dalyvius kur kas greičiau nei planuota susipakuoti instrumentus. Iki pirmųjų lietaus lašų Klaipėdos profesionalūs muzikantai ir mėgėjai praeivius džiugino senamiestyje bei miesto centre. Šių metų šventė skirta palaikyti Rusijos užpultą Ukrainą.

Trečiąjį gegužės gimtadienį vykstantį Gatvės muzikos dienos šventė gimė 2007 metais. Idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas savo draugams išsiuntė elektroninį laišką ir pakvietė išeiti groti sostinės gatvėse.

Per kelis metus šventė išpopuliarėjo ne tik Lietuvoje, bet ir peržengė šalies sienas.

Tądien visi mokantys ir norintys išeina groti gatvėse, skveruose, aikštėse ar net viešajame transporte. Miestų gatvės skęsta įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrisi muzikantų kuriamais pasirodymais.

"Nesvarbu, ar esi profesionalus muzikantas, ar mėgėjas, groji metalą ar sutartines - šventėje dalyvauti gali visi", - skelbia Gatvės muzikos diena.

Šventės organizatorių duomenimis, šiuo metu Gatvės muzikos dieną surengti ketina mažiausiai 21 Lietuvos miestas ir miestelis.

Šeštadienio rytą oficialiame Gatvės muzikos dienos internetiniame puslapyje buvo užsiregistravę per 23 uostamiesčio gatvėse groti ketinantys kolektyvai ir asmenys.

Tačiau neabejota, kad jų bus gerokai daugiau.

Daugybė muziką mylinčių klaipėdiečių be jokių oficialių registracijų šeštadienį planavo išeiti į gatves ir tiesiog groti taip, kaip moka.

Nuo vidurdienio pati įvairiausia muzika liejosi Klaipėdos senamiesčio ir miesto centro gatvėse. Muzika turėjo skambėti ir kitame Kuršių marių krante, Smiltynės jachtklube.

Tačiau gamta muzikantų tyliai klausėsi neilgai. Netrukus prasidėjo vis stiprėjantis lietus, kuris šventės dalyvius privertė baigti pasirodymus.

Jau 16-oji Gatvės muzikos diena skirta Ukrainai.

START MUSIC, END WAR -  pasauliui skelbė 2014 metų Gatvės muzikos dienos plakatai.

Prieš aštuonerius metus skambėjusi žinutė šiandien aktuali kaip niekada, todėl Gatvės muzikos diena sutelkė Lietuvos ir užsienio muzikos bendruomenę dar kartą susivienyti dėl Ukrainos ir palaikyti ją ginklu, kurį muzikantai valdo geriausiai - muzika.

Organizatorių teigimu, ši šventė Ukrainoje yra labai svarbi. Į ją kasmet įsitraukdavo net apie 40 miestų, todėl tikimasi, kad į gatvės sceną šeštadienį stos ir ukrainiečių muzikantai, šiuo metu esantys Lietuvoje.
 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder